Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Vilniaus „Rytui“ nepavyko antrą kartą paeiliui įveikti Kauno „Žalgirio“, o labiausiai sostinės krepšininkams trūko agresyvumo, mano treneris Giedrius Žibėnas.

Fotogalerija

Aštuonių žaidėjų rotacija besirėmę vilniečiai namie krito 81:90. „Rytui“ nepadėjo Augustas Marčiulionis, Kristjanas Kitsingas ir Rokas Gustys, taip pat epizodinį vaidmenį turintis Rapolas Ivanauskas. Marčiulionis turėtų žaisti jau artimiausiose rungtynėse.

„Tai, ką buvome pasiruošę prieš rungtynes, žaidėme du kėlinius, daugmaž išpildėme, – po rungtynių spaudos konferencijoje sakė Žibėnas. – Iškart matėsi, kad mums dažnai trūko fiziškumo, dažnai jiems tuo neatsakėme, bet ėjome taškas į tašką. Labai didelis lūžis įvyko trečiojo kėlinio pradžioje. Yra nedovanotina po didžiosios pertraukos išeiti su trimis klaidomis, net neišsimetant kamuolio. O jie įmetė 4 ar 6 taškus ir jų persvara tapo dviženklė.

Buvome rungtynėse, bet mes per daug pralaimėjome fiziškumo dvikovų, o norint dukart paeiliui laimėti prieš „Žalgirį“, negali praleisti 90 taškų. Jų vidurkis yra 90 taškų ir mes nieko neatėmėme, nė vieno taško. Prasileidome per daug. Norint įveikti „Žalgirį“ dukart iš eilės reikia būti formos pike, o mes šiuo metu link jos dėl tam tikrų priežasčių tik einame. Turime spręsti savo uždavinius, ne visi gali žaisti tiek, kiek mes norime, nes esame grįžę po ligos. Taip pat puolime labai perlaikėme kamuolį.“

Gytis Radzevičius, Arnas Butkevičius ir Martynas Echodas žaidė bent po 30 minučių. Vilniečiai suklydo 18 kartų, ar kai kuriuos prarastus kamuolius lėmė nuovargis?

Rezultatyvūs perdavimai 2

„Galbūt nuovargis, mes šiandien naudojome aštuonis žaidėjus. Turime spręsti savo problemas. Norisi greitos reakcijos, jau kitose rungtynėse penktadienį. Sutikčiau, kad tai lėmė nuovargis“, – pažymėjo „Ryto“ treneris.

„Žalgirio“ komandoje rezultatyviausiai ir naudingiausiai žaidė Nigelas Hayesas, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 18 taškų (5/7 dvit., 1/2 trit., 5/6 baudų) ir 24 efektyvumo balai.

Kodėl „Rytui“ nepavyko sustabdyti „Žalgirio“ puolėjo?

„Paprasčiausiai neveikė fiziškumas, – kalbėjo Žibėnas. – Galime kalbėti kaip norime, bet „Žalgiris“ su savo sudėtimi yra stipresnė komanda ir žaidžiant namie tu turi įeiti agresyvesnis, žaisti grubiau gynyboje. Žaidžiant su stipresne komanda, turi žaisti grubiau, negali žaisti „bėk ir mesk“ krepšinio. „Žalgiris“ pataikė 63 proc. dvitaškių, 50 proc. tritaškių, mes juos privertėme suklysti tik 11 kartų. Mes paprasčiausiai nieko neatėmėme iš jų.

Hayesas norėjo centruoti, tai ir centravo. Aišku, antroje pusėje tai kiek susitvarkėme. Negaliu sakyti, kad žaidėjai neatidavė savęs, jie ėjo į aikštę mirti, tai rodo ir 15 puolime atkovotų kamuolių. Prieš „Žalgirį“ tai nėra lengva, prieš tokią augalotą priekinę liniją. Jie Hayesą dažnai naudojo trečiu numeriu, Rubitas žaidė kartu su Lauvergne'u. Tai ne taip paprasta, kaip gali atrodyti.“

Tai buvo pirmosios rungtynės, kuriose „Rytas“ sulaukė sugrįžusių sirgalių. Į „Jeep“ areną susirinko maksimalus skaičius – 150 aistruolių.

„Labai laukėme, tikimės stebuklo, kad iki atkrintamųjų atsitiks kažkas pozityvaus ir bus leidžiama užpildyti bent trečdalį arenos. Mums reikia jų kaip šešto žaidėjo“, – sakė Žibėnas.

Vilniaus klubas LKL po 30 rungtynių turi 23 pergales ir tvirtai užima antrą poziciją.

Kitas rungtynes „Rytas“ LKL žais jau penktadienį, kai namie priims Prienų „CBet“.

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.