Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Įspūdingai kamuolį skirstęs Luka Dončičius kertinėje Dalaso „Mavericks“ (36-27) atakoje išvedė Dorianą Finney-Smithą metimui iš toli, kuris vėliau tapo pergalingu.

Rezultatyvūs perdavimai 20

Tokiu būdu slovėnas įsirašė karjeroje rekordinį 20 rezultatyvų perdavimą, o Teksaso klubas savo aikštėje 125:124 (38:26, 32:39, 19:32, 36:27) palaužė Russello Westbrooko tempiamą Vašingtono „Wizards“ (29-35).

JAV sostinės klubas savo atsakymui dar turėjo 9,3 sekundės, tačiau lemiamas Bradley Bealo tolimas metimas tikslo nepasiekė ir savų žiūrovų akivaizdoje triumfavo „Mavericks“.

Dončičius per 39 minutes įmetė 31 tašką (11/17 dvit., 1/6 trit., 6/11 baud.) ir pridėjo 12 atkovotų kamuolių. 22-ejų gynėjas trigubą dublį pasiekė po 22 rungtynių pertraukos.

NBA istorijoje trigubą dublį su 30+ taškų ir 20+ rezultatyvių perdavimų iki tol buvo pavykę užfiksuoti tik trims krepšininkams: Oscarui Robertsonui, Magicui Johnsonui ir varžovui rungtynėse Westbrookui.

Vis dėlto Dončičių labiau žavėjo ne ši kompanija, o rodiklis rungtynėse.

„Man didesnį įspūdį daro, jog padariau tik vieną klaidą, – teigė Dončičius. – To niekada nebūna.“

Kitoje aikštės pusėje įspūdingai taškus rinkęs Westbrookas „Mavs“ atseikėjo 42 taškus (14/24 dvit., 3/6 trit., 5/7 baud.). „Wizards“ vijurkas atkovojo 10 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei 2 sykius suklydo.

Bendrai visa „Wizards“ komanda atliko 19 rezultatyvių perdavimų.

Bealo sąskaitoje – 29 taškai (8/15 dvit., 1/5 trit., 10/11 baud.), 4 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 3 klaidos.

Pirmoje dvikovos dalyje savo sąlygas diktavusi „Mavericks“ antrajame ketvirtyje turėjo įtikinamą 18 taškų pranašumą – 52:34, bet greitai ją iššvaistė, kai į ilgąją pertrauką išėjo vos su 5 taškų persvara – 70:65.

Prieš ketvirtąjį kėlinį šeimininkai jau atsilikinėjo 89:97.

Kristaps Porzingis nerungtyniavo dėl kelio skausmų.

Šeštą kartą per paskutiniąsias septynerias rungtynes laimėjusi „Mavericks“ (36-27) pergalėmis pavijo Los Andželo „Lakers“ (36-27), kurią išstūmė iš penktosios pozicijos dėl geresnio tarpusavio santykio.

„Mavericks“: Luka Dončičius 31 (11/17 dvit., 1/6 trit., 6/11 baud., 12 atk. kam., 20 rez. perd., 42 naud.), Dorianas Finney-Smithas 22 (6/9 trit., 5 atk. kam.), Maximilianas Kleberas 17 (5/9 trit.), Timas Hardaway 16 (5/7 dvit., 2/5 trit., 4 rez. perd.), Dwightas Powellas 11 (5/6 baud.), Joshas Richardsonas 8 (1/5 trit., 4 kld.), Trey Burke'as 7.

„Wizards“: Russellas Westbrookas 42 (14/24 dvit., 3/6 trit., 5/7 baud., 10 atk. kam., 9 rez. perd., 42 naud.), Bradley Bealas 29 (8/15 dvit., 1/5 trit., 10/11 baud.), Rui Hachimura 18 (6/9 dvit.), Danielis Gaffordas 9 (4/5 dvit., 7 atk. kam., 2 blok.), Raulis Neto 8 (9 atk. kam., 4 rez. perd.).