Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Domantas Sabonis buvo per vieną rezultatyvų perdavimą nuo trigubo dublio, o lietuvio vedama Indianos „Pacers“ laimėjo pirmąjį įkrintamųjų susitikimą.

Rezultatyvūs perdavimai 9

Nate‘o Bjorkgreno auklėtiniai namuose 144:117 (40:24, 29:21, 39:33, 36:39) sutriuškino Šarlotės „Hornets“ ir iškovojo teisę žaisti dėl aštuntosios vietos Rytų konferencijoje.

Antrajame įkrintamųjų mače „Pacers“ susitiks su Vašingtono „Wizards“ klubu.

Tuo metu „Hornets“ galutinėje Rytų konferencijos rikiuotėje užėmė dešimtąją vietą ir savo sezoną baigė.

Sabonis per 33 minutes pelnė 14 taškų (7/13 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 21 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei 5 sykius suklydo.

Sabonis buvo šalia atkovotų kamuolių karjeros rekordo, kuris siekia 22 sugriebtus kamuolius.

„Yra daug būdų, kaip galima daryti įtaką rungtynėms ir, kaip vienas iš lyderių, aš privalau tai daryti, – po pergalės sakė Sabonis. – Išvedinėjau komandos draugus (atakoms), atlikinėjau perdavimus, žaidžiau gynyboje. Anksti įgijome 20 taškų persvarą ir stengėmės ją didinti.“

„Pacers“ iniciatyvą perėmė nuo pirmųjų dvikovos minučių. Dougas McDermottas smeigė du tritaškius paeiliui, į rikiuotę grįžęs Malcolmas Brogdonas pridėjo dvitaškį, tolimą metimą pataikė Oshae Brissettas ir šeimininkai pirmavo 23:9.

Pirmąjį ketvirtį 40:24 laimėję Indianos krepšininkai darbą pratęsė antrajame kėlinyje. McDermottas bei Brissettas pataikė po dvitaškį, Brogdonas pridėjo tritaškį ir „Pacers“ pranašumas išaugo iki 23 taškų (66:43).

Daugiausia pataiko: Gordon Hayward

Didžiausią persvarą „Pacers“ buvo įgiję ketvirtajame kėlinyje, kuomet pirmavo 39 taškų persvara (139:100).

„Jis – įžaidžiantis puolėjas, – Sabonį gyrė Bjorkgrenas. – Kai esi įžaidėjas, kartais iš tavęs reikia daugiau taškų, kartais – daugiau rezultatyvių perdavimų ir teisingų sprendimų. Manau, kad Domas šiandien būtent tai ir darė. Jis atliko perdavimus, ieškojo įkertančių žaidėjų, priėmė teisingus sprendimus. Jis visada nori priimti teisingą sprendimą.“

Po trijų savaičių pertraukos į rikiuotę grįžęs Brogdonas per 21 minutę surinko 16 taškų (3/5 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud.), 8 rezultatyvius perdavimus ir 2 klaidas.

„Šiandien gerai ėjosi visiems, – sakė Brogdonas. – Geriausias momentas, kai visi komandos draugai gauna galimybę pelnyti taškus ir tiesiog gerai leidžia laiką. Manau, kad šį vakarą gerai praleidome laiką ir tas yra svarbiausia.“

„Pacers“: Oshae Brissettas 23 (7/8 dvit., 3/6 trit., 5 atk. kam.), Dougas McDermottas 21 (4/6 trit.), T.J. McConnellas 17 (8/11 dvit., 5 atk. kam., 4 per. kam.), Malcolmas Brogdonas 16 (3/5 trit., 8 rez. perd.), Domantas Sabonis (7/13 dvit., 21 atk. kam., 9 rez. perd., 5 kld.), Kelanas Martinas (4/10 dvit., 2/4 trit.) ir Goga Bitadze (4/8 dvit., 6/8 baud., 10 atk. kam., 3 blok.) po 14, Justinas Holiday 12 (3/5 trit., 5 rez. perd.), Edmondas Sumneris 7.

„Hornets“: Milesas Bridgesas 23 (8/11 dvit., 2/5 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Cody Zelleris 17 (7/7 dvit.), Terry Rozieras 16 (7/11 dvit., 0/9 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), LaMelo Ballas 14 (2/8 dvit., 2/6 trit., 4 rez. perd., 4 kld.), Malikas Monkas 13 (3/5 trit.), P.J. Washingtonas (2/5 trit., 7 atk. kam., 2 blok.) bei Calebas Martinas (2/3 trit.) po 8.