Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Kevinas Durantas, Jamesas Hardenas ir Kyrie Irvingas – šios trys Bruklino „Nets“ žvaigždės pelnė 82 iš 104 komandos taškų ir atvedė savo klubą į pergalę Rytų konferencijos ketvirtfinalyje.

Rezultatyvūs perdavimai 8

Steve'o Nasho auklėtiniai pirmajame ketvirtfinalio mače savo aikštėje 104:93 (16:21, 31:32, 31:20, 26:20) patiesė Bostono „Celtics“ krepšininkus ir serijoje iki 4 pergalių pirmauja 1-0.

Mačą geriau pradėjo svečiai iš Bostono, kurie antrajame kėlinyje po Jabari Parkerio dvitaškio įgijo 12 taškų pranašumą (32:20), tačiau savo žvaigždžių tempiami „Nets“ po ilgosios pertraukos surengė galingą spurtą 18:4, kurį tritaškiu užbaigė Hardenas ir iniciatyvą savo rankose laikė šeimininkai (65:57).

Į lemiamą šturmą „Celtics“ kilo ketvirtajame kėlinyje, kuomet Evanas Fournier smeigė tritaškį, Parkeris pridėjo taiklias baudas ir sumažino savo ekipos skirtumą iki 3 taškų (79:82), tačiau tai buvo viskas, ką sugebėjo nuveikti svečiai.

Bruklino ekipa rungtynes uždarė atkarpa 17:3 bei svečiams nepaliko jokių šansų.

„Nets“ į pergalę vedė Durantas, Irvingas ir Hardenas.

Durantas per 40 minučių surinko 32 taškus (9/17 dvit., 1/8 trit., 11/12 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 4 klaidas.

Puolėjas taip pat pasižymėjo itin daug nerimo sukėlusiu epizodu, kuomet trečiajame kėlinyje skausmingai krito ant nugaros, tačiau pakilo nuo parketo ir sėkmingai pratęsė mačą.

„Tai buvo pirmosios mūsų trijulės rungtynės atkrintamosiose, – apie žaidimą su Hardenu ir Irvingu kalbėjo Durantas. – Reikėjo šiek tiek nusiraminti, mačo pradžioje skubėjome su metimais, fanai pirmą kartą buvo arenoje, kas mums suteikė daug adrenalino. Antroje mačo pusėje truputį nusiraminome, pasistengėme gynyboje ir sumetėme savo metimus.“

Skausmingas epizodas:

Duranto pasirodymas:

Irvingas pridėjo 29 taškus (9/12 dvit., 2/8 trit., 5/5 baud.) ir 6 atkovotus kamuolius.

„Šiandien ant parketo pademonstravome gerą šou, liko tai padaryti tik dar tris kartus“, – po pergalės kalbėjo gynėjas.

Irvingo pasirodymas:

Hardenas per 36 minutes pasižymėjo 21 tašku (3/5 dvit., 2/8 trit., 9/10 baud.), 9 atkovotais bei 4 perimtais kamuoliais kamuoliais ir 8 rezultatyviais perdavimais.

Hardeno pasirodymas:

Mike'as Jamesas trenerio sprendimu rungtynėse nepasirodė.

Įspūdingus gynybinius sugebėjimus parodė Bruklino ekipos centras Robertas Williamsas, kuris pelnė 9 taškus ir net 9 kartus blokavo varžovų metimus. Tai – „Nets“ klubo atkrintamųjų rekordas.

Paskutinį kartą NBA atkrintamosiose bent 9 blokai buvo užfiksuoti dar 2012 metais, kai 10 kartų varžovų mestą kamuolį nupūtė Andrew Bynumas.

Pralaimėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Jaysonas Tatumas, kuris per 42 minutes pelnė 22 taškus (5/16 dvit., 9/11 baud., 5 rez. perd.), atkovojo 3 bei prarado 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir 5 kartus pažeidė taisykles.

„Nets“ šiame mače sulaukė virš 14 tūkstančių fanų armijos, kurie stebėjo rungtynes „Barclays Center“ arenoje.

„Tai truputį mane išmušė iš vėžių, bet vėliau pasijautėme patogiau ir metimai sukrito“, – apie fanų įtaką kalbėjo Hardenas.

Bruklino ekipa reguliarųjį sezoną užbaigė antroje Rytų konferencijos vietoje, „Celtics“ liko septinti.

Antrasis serijos mačas bus žaidžiamas gegužės 26 dieną, Brukline.

„Nets“: Kevinas Durantas 32 (9/17 dvit., 1/8 trit., 11/12 baud., 12 atk. kam., 4 kld.), Kyrie Irvingas 29 (9/12 dvit., 2/8 trit., 5/5 baud., 6 atk. kam.), Jamesas Hardenas 21 (2/8 trit., 9/10 baud., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 4 per. kam., 29 naud.), Joe Harrisas 10 (2/6 trit.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 22 (5/16 dvit., 9/11 baud., 5 rez. perd., 4 kld.), Marcusas Smartas 17 (3/8 trit., 5 rez. perd.), Kemba Walkeris 15 (2/9 dvit., 3/7 trit.), Robertas Williamsas 11 (5/8 dvit., 9 atk. kam., 9 blok., 25 naud.), Evanas Fournier 10 (2/4 trit., 6 atk. kam.), Jabari Parkeris 9.