Kauno „Žalgiris“ atsidūrė per žingsnį nuo Betsafe – LKL finalo. Martino Schillerio kariauna įspūdingu stiliumi išvykoje 116:80 (23:22, 25:16, 33:26, 35:16) susitvarkė su Utenos „Juventus“ ir serijoje iki trijų pergalių jau pirmauja 2-0.

Kauniečiai pagerino LKL sezono rezultatyvumo rekordą, kuris priklausė „Juventus“. Uteniškiai šį sezoną buvo įmetę 112 taškų.

Pirmąjį susitikimą žalgiriečiai laimėjo 100:75, o trečiosios ir galbūt lemiamos pusfinalio serijos rungtynės įvyks šeštadienį Kaune.

Rungtynių lūžis įvyko antrojo kėlinio pabaigoje – „Juventus“ pirmavo 35:30, tačiau ketvirtį Lietuvos čempionai užbaigė 18:3 ir įgijo dviženklę persvarą – 48:38.

Per trečiąjį kėlinį Mindaugas Kupšas surinko 13 taškų, tačiau „Juventus“ per ketvirtį praleido 33 taškus ir „Žalgiris“ dar labiau atitolo – 81:64.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys tapo formalumu, o 100-ąjį tašką „Žalgiriui“ įmetė Rokas Jokubaitis – 100:76. Negana to, per paskutines pustrečios minutės kauniečiai pelnė 16 taškų ir pagerino LKL sezono rezultatyvumo rekordą.

Svečiai šiose rungtynėse fantastiškai atkavo krepšį – 18 tritaškių iš 33 (55 proc.) ir 25 dvitaškiai iš 33 (76 proc.). Žalgiriečiai taip pat išdalino 28 rezultatyvius perdavimus.

„Juventus“ šiose rungtynėse vertėsi ne tik be traumuotų Vaido Kariniausko, Martyno Gecevičiaus ir Igno Vaitkaus, bet ir be Martyno Paliukėno. Gynėjas susižeidė apšilimo metu.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Jokubaitis, kurio sąskaitoje per 19 minučių buvo 19 taškų (6/7 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/1 baudų metimai), 2 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 25 naudingumo balai.

Utenos komandai Kupšas per 22 minutes pelnė 23 taškus (9/12 dvitaškiai, 5/6 baudų metimai), atkovojo 3 kamuolius ir mačą baigė savo sąskaitoje turėdamas 25 efektyvumo balus.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 23 (9/12 dvit., 5/6 baud., 25 naud.), Vytautas Šulskis 14 (2/4 trit., 4 rez. perd.), Gintautas Matulis 12 (2/4 trit., 4 rez. perd.), Bryantas Crawfordas 11 (3/7 dvit., 1/5 trit., 5 rez. perd., 4 kld.), Žygimantas Skučas 8 (2/2 trit.).

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 19 (6/7 dvit., 2/2 trit., 5 rez. perd., 25 naud.), Thomasas Walkupas 18 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Martinas Gebenas 16 (5/6 dvit.), Nigelas Hayesas 12 (2/2 trit.), Artūras Milaknis (3/5 trit.), Joffrey Lauvergne'as (4/5 dvit.), Steve'as Vasturia (3/3 trit.) po 9, Lukas Lekavičius 8 (1/5 trit., 4 rez. perd.).