Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Solo pasirodymą trečiajame kėlinyje surengęs Andrew Goudelockas įstatė Vilniaus „Ryto“ garvežį į pergalės bėgius, o pagreitį įgavę vilniečiai sutriuškino Panevėžio „Lietkabelį“ bei atsidūrė per žingsni nuo to, jog ketvirtą kartą paeiliui žaistų Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finale.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai antrose pusfinalio rungtynėse išvykoje 94:74 (27:22, 19:17, 29:19, 19:16) sutriuškino Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus bei serijoje iki 3 pergalių pirmauja 2-0.

Trečiasis ir galbūt paskutinysis pusfinalio serijos mačas gegužės 30-ąją įvyks Vilniuje.

Pirmąsias rungtynes 97:72 laimėjo „Rytas“.

Mačą spurtu 8:0 pradėjo vilniečiai ir išlaikė įgytą iniciatyvą iki pat pirmojo kėlinio pabaigos (27:22). Antrajame ketvirtyje po Margirio Normanto 3 perimtų kamuolių iš eilės panevėžiečiai spurtavo 6:0 bei priartėjo iki vieno metimo (32:34).

Vis dėlto prieš pertrauką 6:0 atkarpa atsakęs „Rytas“ padidino persvarą iki 9 taškų (46:37), tačiau Paulius Valinskas užbaigė kėlinį baudų metimais (39:46).

Trečiasis kėlinys priklausė Goudelockui. Patyręs „Ryto“ gynėjas vienas po kito smaigstė metimus, per ketvirtį surinko 13 taškų, o jo pasirodymą simbolizavo epizodas, kuomet amerikietis įstabiu driblingu parklupdė ant žemės Paulių Valinską bei smeigė tritaškį.

Goudelocko užkurti vilniečiai prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 17 taškų pranašumą (75:58).

Iš Goudelocko estafetę perėmęs Martynas Echodas pelnė 9 taškus paeiliui ir ketvirtojo kėlinio pradžioje po spurto 12:0 „Rytas“ įgijo 24 taškų persvarą (72:58). Likęs rungtynių laikas tapo formalumu ir pergale džiaugėsi vilniečiai.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Goudelockas, per 22 minutes surinkęs 18 taškų (4/6 dvit., 3/4 trit., 1/2 dvit.), 3 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, 2 klaidas ir 19 naudingumo balų.

Amerikiečiui talkino naudingiausiu tapęs Echodas, kuris per 22 minutes pelnė 17 taškų (6/7 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

„Lietkabelyje“ rezultatyviausiai rungtyniavo Gytis Masiulis, kuris surinko 16 taškų (7/10 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir 16 naudingumo balų.

Po pergalės sostinės klubo strategas Žibėnas buvo labai santūrus ir akcentavo ne pergalę, o auklėtinių klaidas rungtynių metu.

„Karštos rungtynės, mes tokių ir tikėjomės. Žinojome, jog „Lietkabelis“ šiandien ant mūsų norės užgriūti ir galiu pasakyti, jog pirmoje rungtynių pusėje jie tai padarė, gyveno iš mūsų klaidų, dėl ko mums labai skaudėjo rezultato bei pasitikėjimo prasme, – pirmąją mačo dalį apžvelgė specialistas.

„Iš 32 taškų, jie 16 susimetė iš mūsų klaidų, kas yra nedovanotina tokiame etape ir turime pasimokyti iš to, ką parodė mūsų reakcija po ilgosios pertraukos. Mes truputį labiau saugojome kamuolį, pabėgome. Tas leido mums tvirčiau jaustis ir kontroliuoti rungtynes“, – baigė treneris.

Antrąją nesėkmę paeiliui pusfinalyje patyrusio „Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas sunkiai rinko žodžius ir šiose rungtynėse įžvelgė panašumų su pirmuoju maču Vilniuje.

„Nieko protingo negaliu pasakyti. Tokios pačios rungtynės, kaip prieš dvi dienas. Gynyba labai bloga, jokių pražangų. Negaliu suvokti, kaip mes galime žaisti pusfinalį beveik neprasižengdami. „Rytas“ nusipelno šios pergalės, mes šiuo metu net nesame arti jų. Stengsimės parodyti geriausią savo žaidimą sekmadienį“, – liūdnu tonu dėstė strategas.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 16 (7/10 dvit., 5 atk. kam.), Paulius Valinskas 14 (4/9 dvit., 6/10 baud., 7 atk. kam.), Kyle'as Vinalesas 12 (3/8 dvit., 2/3 trit.), Margiris Normantas 11 (2/5 trit., 7 rez. perd., 5 per. kam.), Džoržde Gagičius 10 (5/8 dvit.).

„Rytas“: Andrew Goudelockas 18 (4/6 dvit., 3/4 trit.), Martynas Echodas 17 (6/7 dvit., 5/5 baud.), Dovis Bičkauskis 13 (3/5 trit., 5 rez. perd.), Gytis Radzevičius (3/4 trit.) ir Arnas Butkevičius (4/4 dvit., 1/5 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.) po 11, Ivanas Buva 10 (2/5 trit., 6 atk. kam.), Augustas Marčiulionis 7 (2/3 trit.).

Trenerių komentarai:

Atrinkti (0) Visi (12)
Visai nenustebino Ryto eilinė pergalė prieš Lietkabelį, Rytas gi šio LKL sezono čempionai ir kito sezono.
2021-05-27
-2
Ka vartoji ? :)
2021-05-27
-4
na pagal sudeti kabelis panasaus pajegumo kaip rytas, gal isskyrus pajegesnius ryto legionierius. bet pagal zaidima tai tragiskai panevezys atrodo. reikia skubiai kazka daryti, nebent jie galvoja kad ta fuksine lkl sidabro iskovoto 2017 istorija tesis amzinai. manau kabelis yra labiausiai bekiausis lkl klubas (lai nesupyksta fanai). tik lemiamios rungtynes ir komandos nera. eile metu europos turnyruose ant pajuokos. ir jei ne ryto pastaruju metu krachas, apie ju pasiekimus turbut net nebutu kalbos. taip, kapotusi del trecios vietos, bet su tokiu biudzetu komanda galetu turet bent kazkokiu didesniu ambiciju.
2021-05-27
+3
Ei rytfani, apie pasirodymus europoje tik ne tau kalbeti. Patys esat pajuokos objektas nors ir nusileidot laiteliu zemiau. O jie turejo kosmine grupe. Del bekiausiskumo LKL, manau kita istorija, kaip ir rasiau, gynejai avantiuristai - o tai lemia absoliutu bangavima. Labiausiai impotentiska komanda LKL dar labai ilgai liks Neptunas. Ju pasirodymas LKL pusfinalyje, su gera sudetim, pries ryta be legionieriu ir realiai be jokio PG... baisiau nebuna.
2021-05-27
-3
ojei koks kosmaras ceburekam :D abu kartus nusluoti nuo vaizdo be jokios vilties
2021-05-27
-1
Matosi kad rais tiesiai is jeep darzines :) Pastebejimas butu toks. Lietkabelio gynejai avantiuristai. Moraliskai komanda neatlaiko neteisingo taisykliu traktavimo. Jau antras rungtynes is eiles specialiai atrinkti teisejai laiko skirtinga kontakto lygi besiginancios komandos atzvilgiu. ar cia Panevezio klaida, kad per minkstai ginasi, nors jiems kitaip ir neleidzia, ar bandyt daryti ta pati, pasiimti pora techniniu ir nesiduoti spardomi ir ryto ir teiseju. Nuvyle Canakas, neparode jokio charakterio, matomai taupo pinigus ir Panevezyje neliks.