Nuotr.: Zuma Press – Scanpix
Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Ispanijos lygos (ACB) atkrintamąsias dramatišku pralaimėjimu pradėjo ir ant prarajos krašto šiame sezone atsidūrė Roko Giedraičio bei Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“.

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai ketvirtfinalio pirmajame mače išvykoje 86:87 (18:22, 26:13, 19:25, 23:27) krito prieš „Valencia“ krepšininkus bei serijoje iki 2 pergalių atsilieka 0-1.

Likus 6 minutėms po Achille Polonaros dvitaškio baskai pirmavo 8 taškais (78:70), tačiau Valensijos ekipa kilo į lemiamą šturmą, spurtavo 12:4, o Bojanas Dubljevičius likus pusantros minutės išlygino rezultatą (82:82).

Likus minutei Giedraitis pelnė dvitaškį, Louisas Labeyrie atsakė tolimu šūviu ir persvėrė rezultatą (85:84). Kitoje atakoje iniciatyvos ėmėsi Pierria Henry, kurio dvitaškis buvo tikslus bei likus 28 sekundėms „Baskonia“ išsiveržė į priekį (86:85).

Savo žodį tarė ir „Valencia“, Dubljevičius išprovokavo pražangą bei likus 5 sekundėms nuo baudų metimų linijos nesuklydo (87:86).

Paskutinę ataką Ivanovičius patikėjo Henry, tačiau šis prarado kamuolį bei Valensijos krepšininkai triumfavo.

Pralaimėjusiems Giedraitis per 34 minutes pelnė 9 taškus (3/6 dvit., 1/5 trit.), atkovojo 6 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 sykius suklydo ir surinko 10 naudingumo balų.

Kitas „Baskonia“ lietuvis Sedekerskis per 12 minučių įmetė 2 taškus (0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 1 kamuolį ir surinko 9 naudingumo balus.

Į pergalę Valensijos klubą vedė lemiamas baudas realizavęs Dubljevičius, kuris per 27 minutes pelnė 20 taškų (6/9 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Jam talkino Nikola Kaliničius, surinkęs 18 taškų (6/7 dvit., 0/2 trit., 6/6 baud.), 7 atkovotus kamuolius bei 24 naudingumo balus.

Atsakomasis serijos mačas birželio 2-ąją įvyks Vitorijoje. Jeigu „Baskonia“ dar kartą pralaimės, Giedraičio ir Sedekerskio sezonas bus baigtas.

„Valencia“: Bojanas Dubljevičius 20 (6/9 dvit.), Nikola Kaliničius 18 (7 atk. kam.), Klemenas Prepeličius ir Louisas Labeyrie (5 atk. kam.) po 10.

„Baskonia“: Alecas Petersas 16, Pierria Henry 15, Achille Polonara 10 (7 atk. kam.), Rokas Giedraitis 9 (6 atk. kam.).