Nuotr.: USA Today sports-Scanpix
Nuotr. USA Today sports-Scanpix

NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje – maksimali intriga: Kawhi Leonardas pakartojo asmeninį atkrintamųjų rezultatyvumo rekordą, o jo vedamas Los Andželo „Clippers“ klubas išplėšė septintąsias serijos rungtynes.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Tyronno Lue auklėtiniai šeštajame ketvirtfinalio mače išvykoje 104:97 (26:28, 22:17, 25:32, 31:20) palaužė Dalaso „Mavericks“ krepšininkus ir išlygino serijos rezultatą – 3-3.

Leonardas per 42 minutes atseikėjo 45 taškus (13/16 dvit., 5/9 trit., 4/4 baud.), atkovojo 6 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 4 sykius suklydo.

NBA čempionas pakartojo savo atkrintamųjų taškų rekordą, kurį buvo užfiksavęs atstovaudamas Toronto „Raptors“ klubui 2019-ųjų Rytų konferencijos pusfinalyje prieš Filadelfijos „76ers“.

„Nenorėjau važiuoti namo nuleista galva ir kad tai neatsitiktų, reikėjo labiau įtraukti save į rungtynes, – po pergalės kalbėjo Leonardas. – Gavau metimų iš laisvų padėčių, realizavau juos ir nuo to laiko užsikūriau. Taip pat pasitikėjau savo komandos draugais.“

„Leonardas mus nužudė, – po mačo skambią frazę rėžė „Mavericks“ žvaigždė Luka Dončičius. – Jis turėjo nuostabias rungtynes ir tai yra jo duona. Vis dėlto mums dar liko vienerios rungtynės ir turime nenustoti tikėti.“

Didžiąją mačo dalį Leonardo prižiūrėtas slovėnas per 40,5 minutės pelnė 29 taškus (9/15 dvit., 2/9 trit., 5/5 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir 3 sykius suklydo.

Ši „Mavericks“ lyderio statistinė eilutė atrodo solidžiai, tačiau beveik pusę savo taškų Dončičius pelnė per paskutines 2 minutes, kuomet bandė gelbėti atsiliekančią komandą.

Komanda: Dallas Mavericks
Pozicija: SG
Amžius: 22
Ūgis: 201 cm
Svoris: 99 kg
Gimimo vieta: Slovėnija

„Luka yra dominuojantis žaidėjas, todėl iš visų jėgų stengiausi neatiduoti jam lengvų metimų. Vis dėlto jis visas rungtynes sugeba susikurti progų ir pataikyti. Luka yra puikus žaidėjas, o aš stengiausi nukreipti savo energiją prieš jį bei neduoti laisvų metimų.

Manau, jog esame pakankamai talentingi viską keisti gynyboje, mano komandos draugai taip pat prisidėjo prie gynybos prieš Dončičių“, – apie gynybą prieš slovėną kalbėjo Leonardas.

Visas rungtynes komandos žengė koja kojon, o likus 7 minutėms iki mačo pabaigos Timas Hardaway pelnė dvitaškį su pražanga ir persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (85:84).

Iniciatyvos lemiamu metu ėmėsi vieną geriausių karjeros naktų turėjęs Leonardas: „Clippers“ puolėjas vienas surinko 10 taškų, o jo įkvėpta Los Andželo ekipa spurtavo 16:7 ir likus minutei įgijo 8 taškų pranašumą (100:92).

Netrukus gelbėtojo darbo bandė imtis Dončičius, kuris pelnė 8 greitus taškus ir likus 23 sekundėms priartino „Mavs“ iki 6 taškų (97:103), tačiau Jalenas Brunsonas suklydo, Dončičiaus ir Kristapo Porzingio metimai buvo netikslūs bei „Clippers“ triumfavo.

Lemiamame ketvirtyje koją Dalaso ekipai labiausiai kišo pataikymas. Per paskutines 12 minučių „Mavericks“ iš žaidimo atakavo vos 23 procentais.

Septintosios serijos rungtynės birželio 7-ąją įvyks Los Andžele.

„Mavericks“: Luka Dončičius 29 (9/15 dvit., 2/9 trit., 5/5 baud., 8 atk. kam., 11 rez. perd., 4 per. kam.), Timas Hardaway 23 (5/8 dvit., 4/11 trit.), Bobanas Marjanovičius 12 (5/13 dvit., 9 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 11 (3/7 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Kristaps Porzingis (5 atk. kam., 3 per. kam.) ir Jalenas Brunsonas po 7.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 45 (13/16 dvit., 5/9 trit., 6 atk. kam., 4 kld., 44 naud.), Reggie Jacksonas 25 (5/8 dvit., 3/7 trit., 6/8 baud., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Paulas George'as 20 (4/8 dvit., 2/7 trit., 6/10 baud., 13 atk. kam., 6 rez. perd., 3 blok., 5 kld.).