Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Kuomet pusfinalio serijos starte „Barcelona“ įmetė 112 taškų ir 43 taškų persvara sutriuškino savo varžovus, atrodė, jog katalonai į finalą nužygiuos tiesiausiu keliu. Vis dėlto Tenerifės „Lenovo“ ekipa pademonstravo charakterį, patiesė „Barcą“ ir išplėšė lemiamas rungtynes.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 68:80 (19:15, 16:23, 20:20, 13:22) nusileido „Lenovo“ krepšininkams bei serijos iki dviejų pergalių rezultatas tapo lygus – 1-1.

Pirmąją serijos dvikovą triuškinančiai laimėjo „Barca“ (112:69).

Prasidedant lemiamam ketvirčiui „Barca“ turėjo vieno metimo deficitą (55:58), tačiau šeimininkai surengė atkarpą 11:3 ir, likus 5 minutėms, po Tylerio Cavanaugh baudų metimų susikrovė 14 taškų pranašumą (69:55).

Išgirdę pavojaus varpus, katalonai spurtavo 8:0 bei po Brandono Davieso dvitaškio likus 2 minutėms priartėjo iki 6 taškų (63:69).

Vis dėlto „Lenovo“ pergalės iš rankų nepaleido, Giorgis Šermadinis bei Cavanaugh pelnė po dvitaškį, Marcelinho Huertas pataikė iš toli ir Tenerifės arenos tribūnose pasigirdo pergalės dainos (76:65).

„Barca“ šiose rungtynėse nepirmavo nuo antrojo kėlinio pradžios.

„Lenovo“ į pergalę vedė Šermadinio ir Huertaso duetas.

Ispanijos reguliariojo sezono MVP Šermadinis per 27 minutes surinko 21 tašką (8/10 dvit., 5/6 baud.), 10 atkovotų bei 4 perimtus kamuolius, 2 klaidas, 6 išprovokuotas pražangas ir 37 naudingumo balus.

Huertas per 31 minutę pridėjo 26 taškus (7/12 dvit., 2/6 trit., 6/6 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 11 rezultatyvių perdavimų, 3 klaidas ir 31 naudingumo balą.

„Žalgirį“ dominantis Cavanaugh per 27 minutes pelnė 10 taškų (4/6 dvit., 0/4 trit., 2/3 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 16 naudingumo balų.

Pralaimėjusiųjų gretose rezultatyviausias buvo Pau Gasolis. Veteranas per 16 minučių pelnė 15 taškų (4/5 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 7 bei prarado 2 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

Didžiausias „Barcos“ Achilo kulnas buvo pataikymas. Svečiai realizavo 17 iš 38 dvitaškių (44 proc.) ir vos 5 iš 24 tritaškių (20 proc.).

Lemiamas serijos mačas įvyks birželio 11-ąją Barselonoje.

„Lenovo“: Marcelinho Huertas 26 (11 rez. perd.), Georgis Šermadinis 21 (10 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 10 (9 atk. kam.).

„Barcelona“: Pau Gasolis 15 (7 atk. kam.), Brandonas Daviesas ir Cory Higginsas po 12, Nikola Mirotičius 10 (9 atk. kam.).