Finikso „Suns“ užtikrintai žygiuoja link NBA Vakarų konferencijos finalo.

Taškai 17
Taiklumas 6-10
Atkovoti kamuoliai 5
Rezultatyvūs perdavimai 15

Antrosiose Vakarų konferencijos pusfinalio serijos rungtynėse „Suns“ namuose 123:98 (25:21, 27:21, 34:25, 37:31) nušlavė Denverio „Nuggets“ ir jau pirmauja 2-0.

Tai buvo didžiausia „Nuggets“ nesėkmė šį sezoną. Dabar serija keliasi į Denverį, kur bus sužaistos dvejos rungtynės.

Pirmoje rungtynių pusėje šeimininkai susikrovė dviženklę persvarą (52:42), o „Nuggets“ triuškinimas prasidėjo po pertraukos – trečiąjį ketvirtį „Suns“ pradėjo atkarpa 10:1 – 62:43.

Trečiojo kėlinio viduryje įvyko konfliktas tarp Aarono Gordono ir Jae Crowderio. Abu krepšininkai kibo vienas kitam į atlapus ir buvo nubausti techninėmis pražangomis.

„Suns“ toliau nemažino apsukų ir ketvirtojo kėlinio viduryje komandas skyrė 31 taškas (109:78), o paskutinės minutės tapo formalumu ir abu treneriai aikštėje laikė atsarginius krepšininkus.

„Tai buvo gėdingas pasirodymas tiek man, tiek visai komandai, – sakė „Nuggets“ strategas Michaelas Malone'as. – Mes ateiname čia nuleidę galvas ir buvo logiška, kodėl „Suns“ fanai skandavo, kad laimės per ketverias rungtynes. Jei žaisime taip ir Denveryje, ši serija bus labai trumpa.“

Finikso komandos stebukladarys Chrisas Paulas per 30 minučių pelnė 17 taškų (4/8 dvit., 2/2 trit., 3/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 15 rezultatyvių perdavimų ir nė karto nesuklydo.

Sezono MVP pripažintas Nikola Jokičius buvo rezultatyviausias Denverio komandoje. Serbo sąskaitoje per 29 minutes buvo 24 taškai (8/14 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.), 13 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

„Jie žaidžia geriau nei mes, – kalbėjo NBA MVP. – „Suns“ pataiko metimus, yra agresyvesni, randa laisvus žmones. Tikrai atrodome blogai ir turime pakeisti viską.“

„Suns“ dvikovoje puikiai atakavo iš toli – 18 tritaškių iš 38 (47,4 proc.), kai svečiai realizavo 14 iš 43 (32,6 proc.).

„Suns“: Devinas Bookeris 18 (3/7 dvit., 3/7 trit., 10 atk. kam.), Chrisas Paulas 17 (4/8 dvit., 2/2 trit., 5 atk. kam., 15 rez. perd.), Mikalas Bridgesas 16 (2/8 trit.), Deandre Aytonas 15 (6/10 dvit., 10 atk. kam.), Jae Crowderis 11 (3/4 trit., 5 atk. kam.), Torrey Craigas 10.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 24 (8/14 dvit., 5/6 baud., 13 atk. kam., 6 rez. perd.), Michaelas Porteris (2/9 trit., 6 atk. kam.), Paulas Millsapas (3/5 trit., 6 atk. kam., 2 blok.) po 11, Willas Bartonas 10 (2/5 trit.).