Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr. AFP – Scanpix

Devinas Bookeris pelnė 40 taškų ir surinko trigubą dublį, o jo traukiama Finikso „Suns“ ekipa NBA Vakarų konferencijos finalą pradėjo pergale.

Rezultatyvūs perdavimai 11

„Suns“ namuose 120:114 (21:21, 36:33, 36:39, 27:21) susitvarkė su Los Andželo „Clippers“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Finikso komandai Bookeris per 43 minutes pataikė 12 dvitaškių iš 22, 3 tritaškius iš 7 ir visas septynias baudas.

Gynėjas taip pat atkovojo 13 kamuolių bei pridėjo 11 rezultatyvių perdavimų.

Bookeris surinko pirmąjį karjeros trigubą dublį.

„Nesuprantu, kodėl žmonės tuo stebisi, – apie Bookerio pasirodymą sakė „Suns“ puolėjas Jae Crowderis. – Jis pirmą kartą žaidžia tokiose rungtynėse, bet Devinas yra pajėgus taip rungtyniauti. Jis yra daugiau nei pasiruošęs. Jis tam ruošiasi taip, kaip niekas kitas.“

Bookeris tapo tik penktuoju krepšininku „Suns“ istorijoje, kuris atkrintamosiose užfiksavo trigubą dublį. Prieš tai tuo pasižymėjo Steve'as Nashas, Jasonas Kiddas, Penny Hardaway ir Charlesas Barkley.

24-erių gynėjas taip pat tapo tik šeštuoju krepšininku NBA istorijoje, kuris debiutuojant atkrintamosiose daugiau nei vieną kartą pelnė bent 40 taškų. Tai taip pat yra padarę Luka Dončičius, LeBronas Jamesas, Bobas McAdoo, Rickas Barry ir Wiltas Chamberlainas.

Antrajame kėlinyje „Clippers“ patempė DeMarcusas Cousinsas, kuris per 5 minutes pelnė 11 taškų ir atliko įspūdingą dėjimą per Dario Šaričių.

„Suns“ vertėsi be Chriso Paulo (NBA saugumo protokolas), o „Clippers“ – be kelį susižeidusio Kawhi Leonardo.

Komanda: Phoenix Suns
Pozicija: SG
Amžius: 24
Ūgis: 198 cm
Svoris: 93 kg
Gimimo vieta: JAV

Ketvirtajame kėlinyje rezultatas buvo lygus (93:93), bet tuomet „Suns“ spurtavo 12:2 bei įgijo dviženklę persvarą.

Iki mačo pabaigos likus 22 sekundėms Terance'as Mannas tritaškiu „Clippers“ deficitą sumažino iki 2 taškų (114:116), bet tuomet ir vėl iššovė Bookeris. Iš pradžių jis įkrovė į krepšį, tuomet sumetė abi baudas ir įtvirtino „Suns“ pergalę.

„Kiekvienose rungtynėse tiesiog stengiuosi laimėti, – apie savo pasirodymą kalbėjo Bookeris. – Tai sakau jau nuo atkrintamųjų pradžios. Kiekvienos kitos rungtynės yra pačios svarbiausios.“

Chrisas Paulas po rungtynių iškart paskambino savo komandos draugams:

Los Andželo ekipos gretose išsiskyrė Paulas George'as, kurio sąskaitoje per 38 minutes buvo 34 taškai (3/11 dvit., 7/15 trit., 7/8 baudų), 4 atkovoti kamuoliai ir 5 rezultatyvūs perdavimai.

George'as per pirmąsias 14 atkrintamųjų rungtynių visada pelnė bent po 20 taškų. Tokį pasiekimą per pastaruosius 10 sezonų yra užfiksavę tik LeBronas Jamesas, Kevinas Durantas ir Jamesas Hardenas.

„Neturiu jokių pasiteisinimų, – teigė „Clippers“ treneris Tyronnas Lue. – Manau, kad žaidėme kietai, kovėmės. „Suns“ pataikė metimus, o mes to nepadarėme. Bet man patiko mūsų kova.“

Antrosios serijos rungtynės vyks naktį iš antradienio į trečiadienį 4 val. ryte.

„Suns“: Devinas Bookeris 40 (12/22 dvit., 3/7 trit., 7/7 baud., 13 atk. kam., 11 rez. perd.), Deandre Aytonas 20 (10/14 dvit., 9 atk. kam., 25 naud.), Mikalas Bridgesas 14, Jae Crowderis 13 (3/7 trit., 6 atk. kam.), Cameronas Johnsonas 12, Cameronas Payne'as 11 (4/6 dvit., 9 rez. perd.).

„Clippers“: Paulas George'as 34 (3/11 dvit., 7/15 trit., 7/8 baud., 5 rez. perd.), Reggie Jacksonas 24 (6/7 dvit.), DeMarcusas Cousinsas 11 (3/8 dvit.), Terance'as Mannas (3/3 trit.) ir Ivica Zubacas (5/6 baud.) po 9.

Rungtynių epizodai:

Atrinkti (0) Visi (3)
Clippers gal ir kažkiek nuovargį jautė po pusfinalio serijos,tai gale jau ir kvapo pritrūko.Bet jie jau ne kartą šiemet parodė,kad sunki pradžia jų nenužudo.Tiesa,yra vienas esminis skirtumas-Kawhi jau nebus,tuo tarpu Paulas grįš.Tai jo sugrįžimas ir gali nusverti seriją Suns naudai.
2021-06-21
+2
kasioguru
Clippers lieka istikimi savo taktikai - dvi varzybos apsilimui, o nuo 0:2 pradeda zaist. :)