Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Nuotr. USA Today Sports - Scanpix

Milvokio „Bucks“ krepšininkai visiškai sustabdė pirmajame mače siautėjusį Trae Youngą bei tai leido Gianniui su kompanija išlyginti Rytų konferencijos finalo serijos rezultatą.

Rezultatyvūs perdavimai 6

Mike'o Budelholzerio auklėtiniai savo aikštėje 125:91 (34:28, 43:17, 26:18, 22:28) įveikė Atlantos „Hawks“ klubą ir serijoje iki 4 pergalių rezultatas tapo lygus – 1-1.

Pirmąjį mačą 116:113 laimėjo „Hawks“.

Dažniau klydęs nei pataikęs Youngas per 28 minutes surinko 15 taškų (5/8 dvit., 1/8 trit., 2/3 baud.), po 2 atkovotus bei perimtus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 9 klaidas ir 1 išprovokuotą pražangą. Pastarasis rodiklis – žemiausias per visą gynėjo sezoną.

Palyginimui, serijos starte „Hawks“ žvaigždė surinko 48 taškus, 11 rezultatyvių perdavimų ir 6 atkovotus kamuolius.

„Turiu būti atsargesnis su kamuoliu bei jį branginti. Privalau daryti geresnį darbą bandant sukurti mums bent vieną metimą. Negaliu visko forsuoti. Kitose rungtynėse būsiu geresnis“, – su kartėliu po pralaimėjimo kalbėjo Youngas.

Pagalbos Youngas nesulaukė ir iš savo komandos draugų. Mat antras rezultatyviausias „Hawks“ žaidėjas buvo 12 taškų įmetęs Danilo Gallinari.

Į pergalę „Bucks“ vedė Giannis Antetokounmpo. Graikas per 29 minutes pelnė 25 taškus (11/15 dvit., 0/3 trit., 3/4 baud.), atkovojo 9 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir sykį suklydo.

Gianniui talkino rezultatyviai žaidęs Jrue Holiday. Gynėjas per 32 minutes surinko 22 taškus (6/10 dvit., 3/4 trit.), 7 rezultatyvius perdavimus ir 3 klaidas.

„Buvome agresyvūs, į aikštelę išėjome varžytis ir į kiekvieną ataką žiūrėjome, kaip į ypatingos svarbos, – po pergalės sakė Giannis. – Antrąjį mačą laimėjome kaip komanda. Tokią pačią strategiją bei intensyvumą privalome nusivežti ir į Atlantą, tai vienintelis būdas laimėti seriją. Visi kartu turime žaisti ataką po atakos ir pristabdyti juos gynyboje kiek galima dažniau.“

Antetokounmpo taip pat pasižymėjo įspūdingu epizodu rungtynių pradžioje: jis atsivarė kamuolį, atliko verpstę ir meistriškai išvengė Solomono Hillo bloko, paskutinę sekundę pakeisdamas metimo kryptį. Viskas baigėsi taškais bei emocinga komentatoriaus Marvo Alberto reakcija.

Pergalingame mače „Bucks“ iš žaidimo realizavo daugiau nei 50 proc. savo metimų (50 iš 92). Tuo metu „vanagai“ pataikė 16-a kartų mažiau – 34 iš 82 (41 proc.).

Milvokio klubui raktu į pergalę tapo įspūdingai sužaistas antrasis mačo kėlinys. Jeigu po pirmojo kėlinio svečių persvara nebuvo ženkli (34:28), tai prieš pertrauką „Bucks“ demonstravo puikų krepšinį bei antrąjį ketvirtį laimėjo triuškinamai – 43:17.

Antrajame kėlinyje „Bucks“ atakuodami iš žaidimo beveik neklydo: realizavo 18 iš 21 metimų (78 proc.), tuo metu savo varžovams leisdami pataikyti vos 7 iš 21 (33 proc.).

Po tokios atkarpos svečiai susikrovė 32 taškų persvarą (77:45), kurios nepaleido iki pat mačo pabaigos.