Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr. AFP – Scanpix

NBA Vakarų konferencijos finalo serijos ketvirtajame mače buvo užfiksuota neeilinė drama, kurioje triumfavo Finikso „Suns“.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Itin nerezultatyviose rungtynėse Chrisas Paulas svarbiausiu metu pataikė 5 iš 6 baudų metimų, o „Suns“ svečiuose 84:80 (29:20, 21:16, 19:30, 15:14) įveikė Los Andželo „Clippers“.

Dabar „Suns“ serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3-1. Penktasis mačas naktį iš pirmadienio į antradienį 4 val. vyks Finikse.

„Suns“ NBA finale nežaidė nuo 1993 metų.

„Mes tiek toli į priekį nežiūrime“, – apie galimybę patekti į finalą sakė Devinas Bookeris.

„Suns“ galingai pradėjo mačą (14:2), antrajame ir trečiajame kėliniuose jų persvarą buvo pasiekusi rekordinę 16 taškų ribą, bet antroje trečiojo kėlinio pusėje „Clippers“ spurtavo 19:7 ir priartėjo iki 1 taško deficito (65:66).

„Clippers“ per trečiąjį kėlinį pataikė 10 metimų iš 17, kai per likusius tris kėlinius – 17 iš 66.

Ketvirtajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką, tačiau „Suns“ rungtynėse taip ir neatsiliko.

Per lemiamą ketvirtį „Clippers“ prametė visus 12 metimų, kurie galėjo išlyginti arba persverti rezultatą.

Artėjant susitikimo kulminacijai Chrisas Paulas įmetė dvitaškį, Devinas Bookeris pataikė abi baudas ir likus 2 minutėms bei 16 sekundžių „Suns“ įgijo 5 taškų persvarą (79:74).

Likus 65 sekundėms iš pradžių buvo užfiksuota pražanga prieš Bookerį ir jis turėjo stoti prie baudų metimų linijos, tačiau „Clippers“ paprašė iš naujo įvertinti šį epizodą. Po peržiūros Bookeriui buvo skirta šeštoji asmeninė pražanga ir jis turėjo palikti aikštę.

Prasidėjus paskutinei minutei Terance'as Mannas pataikė dvitaškį, o likus 13,2 sek. Paulas George'as realizavo abi baudas ir „Clippers“ deficitas buvo nurėžtas iki vieno taško (78:79).

Komandos ėmėsi pražangų taktikos, o iš pradžių Chrisas Paulas likus 7 sek. sumetė abi baudas (81:78). Tada „Suns“ prasižengė prieš George'ą, jis prametė abi baudas, tačiau „Clippers“ atkovojo kamuolį puolime, o prie baudų metimų linijos pasiųstas DeMarcusas Cousinsas likus 5,8 sek. realizavo vieną baudą (79:81).

Per paskutines keturias sekundes iš pradžių Paulas ir George'as įmetė po vieną baudą, tuomet likus 1,3 sek. Paulas sumetė abi baudas (84:80) ir rungtynėse buvo padėtas taškas.

Paskutinės 65 rungtynių sekundės užtruko 21 minutę.

„Tai buvo beprotiškos, emocingos rungtynės“, – sakė Paulas.

„12 kartų turėjome galimybę persverti rezultatą, bet negalėjome to padaryti. Kamuolys tiesiog neįkrito“, – kalbėjo „Clippers“ treneris Tyronnas Lue.

Finikso ekipos gretose išsiskyrė Deandre Aytonas, kurio sąskaitoje per 41 minutę buvo 19 taškų (8/14 dvit., 3/3 baudų), 22 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 4 blokai.

Aytonas buvo netoli „Suns“ atkovotų kamuolių rekordo atkrintamosiose. Geriausias rezultatas priklauso 24 kamuolius sugriebusiam Charlesui Barkley.

Devinas Bookeris surinko 25 taškus, Paulas – 18.

Los Andželo klubui Paulas George'as pelnė 23 taškus (4/11 dvit., 1/9 trit., 12/18 baud.), atkovojo 16 kamuolių bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Abi komandos strigo atakuodamos krepšį. „Clippers“ pataikė 42 proc. dvitaškių (22/52) ir 16 proc. tritaškių (5/31), o „Suns“ – 41 proc. dvitaškių (27/66) ir 20 proc. tritaškių (4/20). „Clippers“ įmetė 21 baudą iš 32 (66 proc.), kai „Suns“ – 18 iš 21 (86 proc.).

Pirmoje rungtynių pusėje „Clippers“ įmetė 36 taškus ir pakartojo klubo antirekordą atkrintamosiose. Jau tuomet „Clippers“ buvo prametusi 18 tritaškių (4/22).

„Clippers“ ir toliau vertėsi be kelį susižeidusio Kawhi Leonardo.

„Clippers“: Paulas George'as 23 (4/11 dvit., 1/9 trit., 12/18 baud., 16 atk. kam., 6 rez. perd.), Reggie Jacksonas 20 (6/15 dvit., 2/9 trit., 5 atk. kam., 4 kld.), Ivica Zubacas 13 (5/8 dvit., 14 atk. kam.), Terance'as Mannas 12 (3/7 dvit.).

„Suns“: Devinas Bookeris 25 (8/17 dvit., 0/5 trit., 9/11 baud., 5 kld.), Deandre Aytonas 19 (8/14 dvit., 22 atk. kam., 4 blok.), Chrisas Paulas 18 (6/19 dvit., 6/7 baud., 7 rez. perd., 4 kld.).