Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Kauno „Žalgirio“ planuojamas kito sezono biudžetas yra 6,8 mln. eurų, iš kurių apie 5 mln. eurų bus skirta žaidėjų ir trenerių atlyginimams. Tai – maždaug ketvirčiu mažiau nei planuoti praėjusio sezono skaičiai.

Šį sezoną metamos baudos

81%
12,5
Pataiko: 12,5
Taiklumas: 81,1%
Vieta lygoje: 9
Geriausias pasiekimas: 28
Blogiausias pasiekimas: 3
Daugiausia pataiko: Marius Grigonis

Tai atskleista penktadienio rytą specialioje spaudos konferencijoje, kurioje „Žalgirio“ prezidentas Paulius Motiejūnas supažindino visuomenę su klubo finansine situacija.

Skirtingai nei iki šiol, šįkart tokia spaudos konferencija buvo surengta gerokai anksčiau. Įprastai „Žalgiris“ savo finansinę situaciją bei sezono tikslus pristatydavo rugsėjo mėnesį, kuomet galutinai buvo sukomplektuota komandos sudėtis ir ekipa jau būdavo išsirikiavusi priešais sezono starto liniją.

„Pasibaigus sezonui, yra tikslinga apžvelgti kokia yra situacija“, – tokios idėjos priežastį pakomentavo „Žalgirio“ atstovas spaudai Almantas Kiveris.

„Žalgiris“ praėjusį sezoną planavo surinkti 9,2 mln. eurų, tačiau pajamos siekė 7,3 mln. Didžiausią netektį sudarė bilietų pardavimas. Kauno ekipa planavo, jog iš šios srities surinks 2,6 mln., tačiau viso labo pasiekė 0,4 mln. ribą.

Vis dėlto šiek tiek išaugo rėmėjų pajamos. Pagal pradinį planą „Žalgirį“ turėjo pasiekti 1,7 mln. pajamų, bet ši suma išaugo iki 1,9 mln. eurų.

Lietuvos čempionams šiek tiek pavyko sumažinti ir išlaidas, kurios vietoje planuotų 9,7 mln. siekė 9,1 mln. eurų.

„Kadangi pajamų buvo 7,3 mln., dar turėjome 0,5 mln. iš praėjusio sezono, kurį irgi išleidome, – komentavo Motiejūnas. – Deficitas yra 1,3 mln. eurų. Noriu pabrėžti, kad skolų nei žaidėjams, nei treneriams neturime.“

„Didžiausią skolos dalį, apie 1 mln. eurų, sudaro nesumokėti mokesčiai, kuriuos, kaip ir visos įmonės, galėsime grąžinti per penkerius metus“, – pridėjo Motiejūnas.

„Žalgirio“ vadovas taip pat teigė, kad žiūrovų įleidimas klubui buvo nuostolingas dėl apsaugos bei valymo paslaugų.

„Situaciją apie bilietus puikiai žinote – dvejos rungtynes su 5 tūkst. ir vienerios – su 300 žiūrovų. Viską darėme, ką tik valdžia leido. Toks skaičius mums buvo nuostolingas, nes apsauga ir valymas kainuoja, o maitinimo paslaugų teikti negalėjome.

Vis dėlto žiūrovai visada yra svarbiausi ir todėl leidome juos į areną. Noriu pabrėžti, kad darėme viską, ką galėjome – 7 atskirai raštai, prašant leisti vykdyti rungtynes su žiūrovais. Taip pat eksperimentinio renginio siūlymas, bet gavome tai, ką gavome“, – komentavo Motiejūnas.

Pandemija taip pat ženkliai padidino „Žalgirio“ kelionių išlaidas. Su reguliariais lėktuvų reisais planavęs keliauti Kauno klubas, pasak Motiejūno, tokių kelionių turėjo vos dvi.

„Koronavirusas ženkliai padidino kelionių išlaidas. Planavome skristi reguliariais reisais, bet jų paprasčiausiai nebuvo. Kelionių kaštai sudarė 385 tūkst. eurų. Žaidėjų testavimui buvo išleista 71 500 eurų, o arenos dezinfekavimui – 10 tūkst. eurų“, – sakė „Žalgirio“ vadovas.

Motiejūnas taip pat atkreipė dėmesį ir valstybės finansinę pagalbą. „Žalgirio“ vadovas pasitelkė Vokietijos klubų pavyzdį, kurie gavo solidesnes kompensacijas nei Lietuvos komandos.

„Noriu pabrėžti, kad nesilygiuojame į didžiąsias komandas, kurios turi futbolo klubų užnugarį ar turtingus savininkus, todėl žiūrime į Vokietijos pavyzdį, kur krepšinio klubai pretenduoja į maksimalias išmokas pagal patirtus nuostolius (pvz. Vokietijos klubai gavo maksimalias pajamas už prarastas pajamas – po 1,8 mln. eurų).

Žinome, kad Vokietijos komandos sėkmingai pretenduoja į tuos pinigus ir tariasi su valdžia. Mes, deja, kol kas gavome nulį ir ne tik „Žalgiris“, bet ir kitos komandos. Buvo siųsta 19 raštų, dalyvavome susitikimuose, kur nupasakojome savo situaciją“ – teigė Motiejūnas.

„Kalbant apie subsidijas, iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos gavome apie 320 tūkst. eurų, bet įdomi situacija, nes VMI nesuteikė 31 proc. (150 tūkst.) galimos subsidijos, lyginant su kitomis verslo įmonėmis, nes pritaikė teisinę nuostatą, kad „Žalgiris“ vykdo ekonominę ir neekonominę veiklą. 

Šitos sumos negavome, kadangi esame paramos gavėjai, gavome mažiau nei kiti UAB, kurie tiesiog vykdo ekonominę veiklą ir negauna paramos“, – pridėjo Motiejūnas.

Motiejūnas taip pat prakalbo apie „Žalgiris Insider“ platformą ir tikisi sėkmingo jos augimo.

„Po ilgų kalbų grįžome į nemokamą kanalą (LRT), žiūrimumas paaugo. Taip pat startavo „Žalgiris Insider“ platforma, kuri dabar turi 850 narių, o kitą sezoną iš jos planuojame surinkti 200 tūkst. eurų.

Kadangi nebuvo žiūrovų arenoje, galvojome, kaip surinkti daugiau pajamų. Turime „Žalgirio“ licencinius produktus, iš kurių pajamos vėl augo ir šį sezoną sudarė 250 tūkst. eurų. Tikimės, kad šis dalykas toliau augs“, – praėjusio sezono reziumė užbaigė Motiejūnas.

Kalbėdamas apie artėjantį sezoną, Motiejūnas pripažino, kad nuotaikos yra pakankamai pesimistinės. 

„Kitą sezoną pasitinkame su daugiau klausimų nei atsakymų. Planuojamas biudžetas – 6,8 mln eurų, – sakė Motiejūnas. –  Kol kas nevykdome abonementų prekybos, nes neaiški situacija dėl koronaviruso. Tikimės, kad vakcinacija sėkmingai veiks ir numatome, kad leidžiamas žiūrovų vidurkis sieks 2 tūkst., darome saugesnį variantą.“

„Dabartinis biudžeto projektas nėra įkvepiantis, bet ambicijos nemažėja. Kelsime tikslą vėl patekti tarp 8 stipriausių (Eurolygos) komandų kaip ir pastaraisiais metais“, – prieš pradėdamas atsakinėti į žurnalistų klausimus, monologą baigė Motiejūnas.

– Ar kalbate su miestu dėl didesnės paramos?
– Ne, tos kalbos nevyksta. Esame be galo dėkingi, kad parama nėra sumažinta ir tikrai dialogas su miestu yra puikus. Mes suprantame, kad esame ne tik miesto, bet ir Lietuvos komanda. 

Galvojame, kad miestas davė maksimaliai, ką gali duoti. Norisi aiškesnio ir didesnio indėlio iš valdžios, ministrų, ministerijų

– Ar turite planą B, jei vėl bus suvaržymai dėl žiūrovų?
– Planas yra ganėtinai pesimistinis. Su 2 tūkst. žiūrovų galėtume surinkti 1 mln. pajamų iš bilietų. Šiemet nepavyko susitarti su Eurolygos žaidėjų asociacija, kad būtų tam tikras (kontraktų) sumažinimas, dabar vyksta derybos, kad procentaliai galėtų mažėti žaidėjų atlyginimai, priklausomai nuo žiūrovų skaičiaus. Planuojant be žiūrovų, tai būtų labai liūdna.

– Milijonas skolų sudaro mokesčiams, bet iš esmės kitam sezonui minusas nebus 1,3 mln.?
– Taip. Nėra, kad mus tai labai slėgs. Jei išsidėliosime per penkerius metus, bus viskas gerai. Jeigu, liaudiškai kalbant apie piniginius srautus, startuojame su nuliu, bet ta skola pasivys.

– Minėjote Vokietijoje pavyzdį. Ar ten išmokas gavo ir futbolo klubai?
– Kalbame konkrečiai apie krepšinio klubus, kaip Berlyno ALBA. Europos Sąjunga pradžioje buvo numačiusi 800 tūkst. eurų, bet paskui buvo padidinta iki 1,8 mln.

– Ar jūs taip pat norite 1,8 mln. eurų paramos?
– Mūsų tikslas – 1,3 mln., kad galėtume padengti minėtą skolą.

– Sakėte, kad bandysite surinkti konkurencingą komandą. Kaip tai planuojate daryti su žymiai mažesniais pinigais?
– Galvojame, kaip sumažinti rizikas, jeigu nebus žiūrovų. Tikiuosi eigoje papasakoti, kaip galėtume amortizuoti skolas. Procesas vyksta ir bandome tai išspręsti, tikintis optimistinio scenarijaus.

– Kokia situacija su Garino, Vasturia, Rubitu?
– Pakomentuosime, kai viskas įvyks, bet visi žino, kad biudžetas mažėja ir ne visiems galime vykdyti įsipareigojimus. Derybos vyksta ir stengiamės surinkti konkurencingą komandą. Su kai kuriais, kad skolintume, su kitais – kad nusitrauktume kontraktus sumokėdami kompensacijas.

Tvarkome, kad susimažintume išlaidas. Vienas pavyzdžių, kai turėjome 14 žaidėjų, iš kurių 12 – brangesni, o likę du – jaunesni. Dabar tikriausiai bus 10 solidesnių žaidėjų ir 4 – jaunesni krepšininkai.

– Ar planuojate vykti į NBA Vasaros lygą?
– Planuojame, bet kol kas į JAV neįleidžia europiečių, tačiau tikimės, kad vis tiek pavyks.

– Vienas iš vasaros skambesnių pirkinių buvo Mantas Kalnietis. Ką jums pačiam reiškia jo sugrįžimas?
– Kas sutapo su jo noru, kad nebaigti karjeros sėdint ant suolo, bet bandant žaisti. Jo lyderystė ne tik aikštelėje, bet ir rūbinėje yra labai reikalinga. Prijungus Mantą prie Pauliaus ir Milo, turime gerą stuburą rūbinėje.

– Sakėte, kad ieškote dar dviejų žaidėjų. Ar tai reiškia, kad Ulanovui nebėra vietos?
– Gandų nekomentuosiu, bet viskas atsiremia į finansinę situaciją. Manome, kad jam čia yra geriausia vieta. Tikiuosi, kad vieną sezoną galima pakentėti su mažesniais finansais.

– Kokioje stadijoje yra derybos su „Tesonet“?
– Gandų stengiamės nekomentuoti, bet tikrai nėra, kad apie tai galvojame tik kitam sezonui. Kai tik viskas paaiškės, pranešime.

– Kokią išlaidų dalį sudaro žaidėjų atlyginimams?
– Žaidėjų ir trenerių algoms skirsime apie 5 mln. eurų. 

– Ar Tomui Dimšai yra vietos „Žalgiryje“?
– Žinome, kad Tomas ieškosi naujos komandos ir palaikome tokią iniciatyvą, nes nelabai galime sau leisti tokio 11-12 žaidėjo. Po dar vienerių metų užsienyje jis galėtų užimti 7-8 krepšininko poziciją.

– Kada komanda susirinks į treniruotes?
– Šiemet daugiausiai įtakos darys salės futbolo čempionatas, nes namie negalėsime būti nuo rugsėjo 1 d., bet startuosime kaip visada, apie rugpjūčio mėnesį.

– Kiek Schilleris įsijungia į žaidėjų paieškas?
– Maksimaliai. Procesas nepasikeitęs ir treneris daro interviu su visais žaidėjais.

– Gal galėtumėte pakomentuoti permainas trenerių štabe?
– Norime eiti į priekį, norime augti. Šiek tiek pasikeitė situacija, kad iki Schillerio turėjome vieną skautą. Dabar sistema pasikeitė ir visi keturi treneriai atlieka skautingą, todėl ir nepratęsėme sutarties su Evaldu.

Kaip sakau, visada noriu naujų kraujo kūnelių, kurie galėtų suteikti pranašumą prieš kitas Eurolygos komandas.

– Ar bus ieškoma žmogaus vietoje Javtoko?
– Gali būti, norime sustiprinti savo biurą.  


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (11)
Žalgiriukui krachas, Lietuvos krepšinis degraduoja.
2021-07-05
Atsakyti
Lietuvos rezimo deka ne tik Zalgiriukas, bet dauguma verslu dabar degraduoja ir eina link bankroto.
2021-07-05
+2
Atsakyti
Belgija – Italija (Vyksta GYVAI) :: https://www.twitch.tv/k4tsis
2021-07-02
+1
Atsakyti
biudzetas nedidelis bet is esmes jei 5lemai zaidejams tai plikai matematiskai tiems 10 geru zaideju gautusi vos ne po 500k kas yra gan solidzios sumos. aisku cavanaugh, giffey, nebo gaus apie 300k, tai pagrindinio pg ir sg pozicijoms lieka tikrai po puse lemo. paziuresim ka nupirks
2021-07-02
+2
Atsakyti
na ir svarbiausias klausimas butu, o kiek gi ponas motiejunas, didziausias akcininkas prisidejo prie biudzeto? ar planuoja prisidet?
2021-07-02
+1
Atsakyti
akcininkas? gal nesvaik jau.
2021-07-05
+1
Atsakyti
bla bla bla.. eiliniai sabloniniai klausimai su visiskais neidomiais atsakymais. kodel nepaklausus apie ismestus vejais pinigus vasturijui ir garino? kodel sumokejus milziniska ispirka rytui marekas pramarinuotas ant suolo visa sezona? jei ta laika kuris buvo skirtas vasturijui atiduotu dimsai, ar neturetume jau dabar rotacijos zaidejo? ar toks pensininku burys komandoj nera rizikos faktorius ir kas bus jei jie iskris ilgam? kam aplamai tas cirkas su top8 jei akivaizdu kad komanda bus patranku mesa? ar ne laikas daryt rebuild auginant savus zaidejus pridejus keleta stipriu legionieriu? kalnieciui rudeni jau 35, jis mates ne viena rimta trauma, kur logika jam siulyt ilgalaike sutarti?
2021-07-02
+2
Atsakyti
va cia tai ziaurus mismanagement, kai, nors vyksta karantinai, bet is bilietu vistiek buvo tikimasi surinkt 2,6mln. gal ir suprasciau, jei cia butu Texas ar Florida, nes pas juos dirba labai stiprus ir protingi politikai, ir zino, kaip susitvarkyti su covidu be karantinu.
2021-07-02
Atsakyti
Maloniai nustebino, kad skola tik 1.3mln. Valstybe PRIVALO ja padengt, nes deka jos sprendimo, ziurovams nebuvo leidziama gyvai stebet rungtyniu.
2021-07-02
+1
Atsakyti
Turiu omeny, kad skola padengt privalo dabartinis rezimas, o ne mes, mokesciu moketojai.
2021-07-02
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.