Nuotr.: FIBA

Vienos rungtynės. Tiek Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę skiria nuo aštuntųjų olimpinių žaidynių iš eilės.

Ir tose rungtynėse laukia varžovas, apie kurį kalbėta nuo pat atrankos turnyro burtų – Slovėnija su Luka Dončičiumi.

Olimpinės atrankos Kaune pusfinalyje Dariaus Maskoliūno auklėtiniai šeštadienį 88:69 (23:19, 23:26, 16:6, 26:18) palaužė Lenkijos krepšininkus ir sekmadienį kausis dėl vienintelio kelialapio į Tokijų.

Lietuvių ir slovėnų akistatos pradžia – 19.30 val.

Lietuvos komanda sulig Arno Butkevičiaus dvitaškiu besibaigiant antrajam kėliniui įgijo taško persvarą – 46:45, o į priekį nurūko iš karto po ilgosios pertraukos.

Maskoliūno kariauna per trečiąjį ketvirtį į savo krepšį praleido vos 6 taškus, pati įmetė 16 ir buvo priekyje dviženkle persvara – 62:51.

Mariui Grigoniui įsmeigus tritaškį, o Butkevičiui pridėjus dvitaškį, Lietuva ketvirtojo kėlinio viduryje atitrūko per 16 taškų ir atgal nebesižvalgė – 79:63.

Likus žaisti 93 sekundes, Maskoliūnas pakėlė nuo suolo nežaidusius Tomą Dimšą ir Gytį Masiulį. Tuo metu Mindaugas Kuzminskas liko vienintelis nerungtyniavęs lietuvių gretose.

„Po ilgosios pertraukos visiškai kitoks vaizdas gynyboje – praleisti 24 taškai, puiki gynyba, – spaudos konferencijoje kalbėjo Maskoliūnas. – Trečiajame kėlinyje kai kurios atkarpos buvo nuostabios, taip ir turime žaisti. Žinome, kad rytoj negalėsime varžovams leisti spurtuoti.“

Daugiausiai laiko komandoje – 32 minutes – aikštėje praleidęs Domantas Sabonis surinko 17 taškų (7/10 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir užfiksavo 20 naudingumo balų.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Jono Valančiūno sąskaitoje – 15 taškų (7/8 dvit., 1/2 baud.) ir 8 atkovoti kamuoliai per 23 žaidimo minutes.

Lietuviai pirmoje dvikovos dalyje nesulaikė A.J. Slaughterio, kuris iki ilgosios pertraukos surinko 15 iš 19 savo taškų.

„Matėte, koks buvo gynybos intensyvumas pirmoje ir antroje rungtynių pusėse, – po rungtynių tinklalapiui „BasketNews“ sakė rinktinės kapitonas Mantas Kalnietis. – Nelabai suprantame, kodėl to neįvykdėme pirmoje pusėje ir praleidome tiek daug taškų. Akivaizdu, kad rungtynes laimėjome dėka gynybos antroje pusėje, o tuo pačiu pagaudavome neblogų atkarpų ir puolime.“

Pirmąkart starto penkete rungtynes pradėjęs Butkevičius žaidė 25 minutes, per kurias surinko 9 taškus (3/4 dvit., 1/2 trit., 0/1 baud.), 3 perimtus ir 2 atkovotus kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir užfiksavo 14 balų naudingumą.

„Į antrąją pusę išėjome ramiai, nes pirmoje darėme nemažai klaidų, nevykdėme to, ką buvome susitarę, – po mačo kalbėjo lietuvių puolėjas Arnas Butkevičius. – Tai buvo labiau komandinės gynybos klaidos, ties pikenrolu kažkiek klydome ir per mažai to susikalbėjimo buvo, bet padarėme išvadas ir giliau nenoriu lįsti.

Lietuva: Domantas Sabonis 17 (8 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 15 (8 atk. kam.), Mantas Kalnietis 14, Rokas Jokubaitis 13, Marius Grigonis 10 (0/3 dvit., 2/4 trit.).

Lenkija: A.J. Slaughteris 19, Aleksandras Balcerowski, Jakubas Garbačas ir Mateušas Ponitka – po 10.