Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr. AP-Scanpix

Giannis Antetokounmpo po kelio traumos grįžo ant parketo, bet NBA finalo starte pergale džiaugėsi Finikso „Suns“.

Rezultatyvūs perdavimai 0

Arizonos klubas savo aikštėje 118:105 (30:26, 27:23, 35:27, 26:29) įveikė Milvokio „Bucks“ ir serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį – 1-0.

Antrosios serijos rungtynės ir vėl Finikse bus žaidžiamos penktadienio naktį.

Finikso komandai Chrisas Paul per 37 minutes pelnė 32 taškus (8/12 dvit., 4/7 trit., 4/4 baud.), o pusė jų, 16, buvo pelnyti per trečiąjį kėlinį, kuriame šeimininkai įgijo kertinę persvarą – 92:76.

Paulas taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir 2 sykius suklydo.

„Mes lipdėmės visą sezoną dėl tokių momentų, – po rungtynių kalbėjo veteranas. – Tęsime savo žaidimą, tai buvo tik vienas mačas. Turime išlikti susikoncentravę.“

Likus žaisti 7 minutes Giannis sumažino „Bucks“ atsilikimą iki 7 taškų (94:101), tačiau Devino Bookerio tritaškis ir Paulo dvitaškis greitai nuramino grįžusią intrigą – 106:94.

Po 28 metų pertraukos į NBA finalą grįžusios „Suns“ puolimo variklis buvo Paulo ir Deandre Aytono pikenrolai. Pastarasis per 39 minutes įmetė 22 taškus (8/10 dvit., 6/6 baud.) ir atkovojo 19 kamuolių.

Aytonas tapo šeštuoju NBA krepšininku istorijoje, kuriam finale pavyko pelnyti bent 15 taškų ir atkovoti bent 15 kamuolių, nesulaukus 23-ejų. Tokiu pasiekimu taip pat gali pasigirti Magicas Johnsonas, Alvanas Adamsas, Kawhi Leonardas, Johnny Kerras ir Tomas Heinsohnas.

„Jų pikenrolus uždengti yra sunku, – teigė „Bucks“ strategas Mike'as Budenholzeris. – Turime būti geresni, dabar žiūrėsime vaizdo įrašą. Pažiūrėsime, kaip mes galime perimti iniciatyvą.“

Milvokio ekipos gretose po dviejų rungtynių pertraukos ant parketo grįžęs Giannis per 35 minutes surinko 20 taškų (5/9 dvit., 1/2 trit., 7/12 baud.), 17 atkovotų kamuolių ir 4 rezultatyvius perdavimus.

„Suns“: Chrisas Paulas 32 (8/12 dvit., 4/7 trit., 9 rez. perd.), Devinas Bookeris 27 (7/13 dvit., 1/8 trit., 10/10 baud., 6 rez. perd., 3 per. kam.), Deandre Aytonas 22 (8/10 dvit., 6/6 baud., 19 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 14 (3/9 dvit., 2/4 trit.), Cameronas Payne'as (2/5 trit.), Cameronas Johnsonas (2/4 trit.) po 10.

„Bucks“: Khrisas Middletonas 29 (7/14 dvit., 5/12 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.), Giannis Antetokounmpo 20 (5/9 dvit., 7/12 baud., 17 atk. kam., 4 rez. perd.), Brookas Lopezas 17 (4/9 dvit., 3/5 trit., 6 atk. kam.), Jrue Holiday 10 (4/10 dvit., 7 atk. kam., 9 rez. perd.), Patas Connaughtonas 8 (2/4 trit.), P.J. Tuckeris 7.