Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr. AP-Scanpix

Giannis Antetokounmpo pelnė 41 tašką, o jo vedama Milvokio „Bucks“ iškovojo pirmąją pergalę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finale.

Rezultatyvūs perdavimai 6

Milvokio klubas savo aikštėje 120:100 (25:28, 35:17, 38:31, 22:24) įveikė Finikso „Suns“ ir sušvelnino serijos rezultatą – 1-2.

Antetokounmpo per 37 minutes pataikė 14 dvitaškių iš 21, prametė abu tritaškius ir realizavo 13 iš 17 baudų. Graikas taip pat atkovojo 13 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Dukart NBA MVP tapo antruoju krepšininku finalų istorijoje, kuriam pavyko du mačus paeiliui pelnyti bent 40 taškų ir atkovoti bent 10 kamuolių. Pirmasis toks žaidėjas – Shaquielle'as O'Nealas.

„Geriname savo žaidimą – antrajame mače buvome geresni nei pirmajame, o dabar – geresni nei praėjusiame, – teigė Giannis. – Žinojome, kad jei pralaimėsime, atsidursime skylėje.“

Nuo 1974-ųjų pirmą kartą į NBA finalą sugrįžusi „Bucks“ smūgį sudavė antrajame kėlinyje, užbaigusi jį atkarpa 30:9 – 60:45.

Po pertraukos Cameronas Johnsonas sumažino „Suns“ atsilikimą iki 4 taškų (70:74), bet tuomet kėlinį „Bucks“ užbaigė 24:6 – 98:76. Kaip paaiškėjo vėliau, po tokio smūgio svečiai atsigauti nebesugebėjo.

„Žinojome, ką turime padaryti, – sakė 21 tašką pelnęs Jrue Holiday. – Buvome tokioje pozicijoje anksčiau ir žinojome, ką šis mačas reiškia tiek mums, tiek visam miestui.“

Finikso ekipoje rezultatyviausiai žaidė Chrisas Paulas, pelnęs 19 taškų (7/10 dvit., 1/4 trit., 2/3 baud.), atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydęs per 34 minutes.

Daugiausia pelno: Devin Booker

Mačas nesusiklostė Finikso taškų mašinai Devinui Bookeriui. Gynėjas pataikė 3 metimus iš 14, atkovojo 6 kamuolius ir per 29 minutes įmetė 10 taškų.

„Po praėjusio mačo sakiau, kad „Bucks“ nėra ta komanda, kuri atiduos pergalę, – po dvikovos sakė Bookeris. – Turime susigrąžinti pirmųjų mačų pasitikėjimą ir galvoju, jog artėjančiose rungtynėse būsime geroje formoje.“

Ketvirtasis mačas vėl Milvokyje bus žaidžiamas ketvirtadienio ryte 4 valandą.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 41 (14/21 dvit., 13/17 baud., 13 atk. kam., 6 rez. perd.), Jrue Holiday 21 (5/10 trit., 5 atk. kam., 9 rez. perd.), Khrisas Middletonas 18 (3/7 dvit., 3/7 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Brookas Lopezas, Bobby Portisas (3/8 dvit., 8 atk. kam.) po 11, Patas Connaughtonas 8 (2/4 trit., 4 rez. perd.), P.J. Tuckeris 7.

„Suns“: Chrisas Paulas 19 (7/10 dvit., 9 rez. perd., 4 kld.), Deandre Aytonas (8/11 dvit., 9 atk. kam.), Jae Crowderis (6/7 trit., 6 atk. kam.) po 18, Cameronas Johnsonas 14 (4/6 dvit., 1/5 trit., 5 atk. kam.), Devinas Bookeris 10 (2/7 dvit., 1/7 trit., 6 atk. kam.), Cameronas Payne'as 7 (3/8 dvit., 4 rez. perd.).