Nuotr.: FIBA

Evanas Fournier ir Nando De Colo kartu surinko 38 taškus, o jų užkurtas puolimo uraganas atvedė Prancūziją (2-0) į antrąją pergalę paeiliui, kuri užtikrino pirmąją vietą grupėje.

Vincento Collet auklėtiniai A grupės mače 97:77 (22:28, 29:12, 26:16, 20:21) nugalėjo Čekijos rinktinę (1-1).

Ši pergalė garantavo Prancūzijai pirmąją vietą grupėje. Paskutinės A grupės rungtynės su Iranu nieko nebelems, o dėl antrosios vietos kovos JAV ir Čekijos krepšininkai.

Vėl rezultatyviausiu prancūzų žaidėju buvęs Fournier surinko 21 tašką (5/7 dvit., 3/6 trit., 2/3 baud.), 2 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir 19 naudingumo balų.

Pergalingose rungtynėse prieš JAV Fournier atseikėjo 28 taškus.

Fournier pasirodymas:

De Colo per 25 minutes pridėjo 17 taškų (4/6 dvit., 3/6 trit.), 1 atkovotą bei 2 perimtus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 19 naudingumo balų.

De Colo pasirodymas:

„Nando ir Evanas yra būtent tai, ką tu gali vadinti dviem lyderiais, nes jie niekada nesustoja, – po mačo kalbėjo prancūzų vyr. treneris Collet. – Jie parodė pavyzdį, būdami labai susikaupę bei rimti nuo pat rungtynių pradžios. Manau, jog tai yra labai svarbu. Mes nenorime nieko keisti.“

Mače prieš čekus Collet rėmėsi itin aukštu penketu, kuomet vienu metu aikštelėje žaidė 216 cm Rudy Gobertas, o šalia jo atkarpomis po krepšiu stovėjo 218 cm bokštas Moustapha Fallas arba 213 cm ūgio Vincentas Poirier.

„Mes dirbame ties tuo kiekvieną dieną, kad komanda taptų geresnė. To kartais nori mūsų treneris, žaisti su dviem aukštaūgiais ant parketo. Apie tai mes kalbėjome nuo pat pirmosios pasiruošimo dienos, – tokią trenerio taktiką komentavo De Colo. – Žinoma, dabartinis žaidimas nėra pats geriausias, kurį mes galime pasiūlyti, bet dieną po dienos mes stengiamės ant parketo parodyti kuo daugiau.“

Rezultatyvūs perdavimai 3

Mačą geriau pradėjo Čekijos krepšininkai, kurie pirmajame kėlinyje įsmeigė net 8 tritaškius iš 9 ir po dviejų Jakubo Sirinos tolimų šūvių paeiliui susikrovė 6 taškų pranašumą (28:22).

Nors per pirmąsias 10 minučių prancūzų taikiklis strigo, antrajame ketvirtyje mėlynieji parodė savo galią. Fournier vėl buvo nesulaikomas, per pirmąją mačo pusę surinko 16 taškų, o 6 tolimus metimus pataikę Collet auklėtiniai prieš ilgąją pertrauką susikrovė dviženklį pranašumą (51:40).

Po pertraukos Prancūzijos krepšininkai pratęsė dominavimą: De Colo ir Fournier duetas veikė puikiai, o atkarpą 16:6 laimėję prancūzai po Vicento Poirier dėjimo įgijo 21 taško pranašumą (77:56).

Lemiamas mačo ketvirtis tapo formalumu: Collet ant suolo pasodino savo lyderius De Colo ir Fournier, o triuškinančią persvarą išsaugoję prancūzai šventė pergalę.

„Mes nepasidavėme ir tęsėme kovą su viena geriausių rinktinių Europoje“, – po rungtynių savo auklėtiniais didžiavosi Čekijos vyr. treneris Ronenas Ginzburgas.

Čekų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Jano Vesely ir Ondrejaus Balvino duetas. Aukštaūgiai atitinkamai pelnė 19 ir 18 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir kartu surinko 47 naudingumo balus.

Čekijos laukia mūšis dėl antrosios vietos grupėje su amerikiečiais. Vesely užtikrintas – jo komanda kabinsis dantimis ir nagais.

„Visuomet sunku žaisti prieš JAV, bet ,kaip ir minėjau, mes bandysime kautis ir atiduosime visas jėgas. Tada žiūrėsime, koks bus rezultatas. Jie pralaimėjo pirmąsias rungtynes Prancūzijai ir aš esu tikras, kad jie nenorėtų dar vieno siurprizo. Kiekvienas atiduosime visą save, nebeturime, ko prarasti. Žaisime savo krepšinį ir mėgausimės“, – kalbėjo čekų puolėjas.

Čekija: Janas Vesely 19 (9/12 dvit., 5 atk. kam., 4 per. kam., 4 kld.), Ondrej Balvinas 18 (6/8 dvit., 2/3 trit., 8 atk. kam., 3 blok.), Tomašas Satoransky (2/3 trit., 10 rez. perd., 4 kld.) ir Patrik Auda (5/9 dvit., 4/8 baud.) po 14.

Prancūzija: Evanas Fournier 21 (5/7 dvit., 3/6 trit.), Nando De Colo 17 (4/6 dvit., 3/6 trit., 8 rez. perd., 4 kld.), Vincentas Poirier 14 (6/8 dvit., 5 atk. kam.), Thomasas Heurtelis 11 (2/7 dvit., 2/4 trit., 7 rez. perd., 4 kld.), Nicolas Batumas (5 atk. kam.) ir Timothe Luwawu-Cabarrotas (2/6 trit., 3 per. kam.) po 9.