Nuotr.: FIBA

Olimpinėse žaidynėse antrasis turas pasibaigė 2019-ųjų pasaulio čempionato finalo pakartojimu, o pergale ir vėl džiaugėsi Ispanija (2-0).

Fotogalerija

C grupės susitikime Sergio Scariolo auklėtiniai 81:71 (20:25, 20:9, 21:19, 20:18) įveikė Argentiną (0-2) ir nustūmė juos į labai nepatogią padėtį.

Dabar pasaulio vicečempionai rugpjūčio 1-ąją stos į žūtbūtinę kovą su šeimininke Japonija, kur jiems ne tik reikės pergalės, bet tai padaryti reikės ir reikiama taškų persvara, jog pavyktų patekti tarp dviejų turnyro geriausių trečiųjų grupės komandų.

Tuo metu Ispanijos sekmadienį laukia susitikimas su taip pat nepralaimėjusia Slovėnija.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo Argentina, kuri vedama Nicolaso Laprovittolos ir Facundo Campazzo įgijo 9 taškų persvarą (12:3), tačiau Ricky Rubio solo pasirodymas greitai išvedė pasaulio čempionus į priekį – 16:15.

Nors po pirmųjų dešimties minučių Argentina buvo priekyje (25:20), ispanai iniciatyvą perėmė antrajame kėlinyje ir surakinę Pietų Amerikos atstovus gynyboje į pertrauką išėjo ilsėtis pirmaudami 40:34.

Po pertraukos Ispanija savo pranašumą pradėjo dar labiau auginti, o galutinį smūgį varžovams sudavė ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai spurtavo 9:0 – 72:56.

Fantastišką susitikimą sužaidęs Rubio per 25 minutes įmetė 26 taškus (3/7 dvit., 5/6 trit., 5/7 baud.), atkovojo 5 kamuolius, tiek pat sykių suklydo, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Veteranas Pau Gasolis nugalėtojams per 17 minučių pelnė 9 taškus (4/8 dvit., 1/2 dvit.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų.

Kitoje barikadų pusėje Argentiną bandė traukti 27 taškus (4/5 dvit., 5/9 trit., 4/7 baud.) įmetęs Laprovittola.

Tik rungtynių pabaigoje prabilęs Luisas Scola per aikštėje praleistas 28 minutes pasižymėjo 13 taškų (3/3 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud.) ir 12 naudingumo balų.

Ispanija: Ricky Rubio 26 (3/7 dvit., 5/6 trit., 5/7 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld., 24 naud.), Sergio Llullas 10 (1/5 trit.), Victoras Claveras ir Pau Gasolis (4/8 dvit., 8 atk. kam.) po 9, Rudy Fernandezas (2/2 trit.) ir Guillermo Hernangomezas po 8.

Argentina: Nicolasas Laprovittola 27 (4/5 dvit., 5/9 trit., 4 rez. perd., 6 kld.), Luisas Scola 13 (2/4 trit.), Facundo Campazzo 10 (1/6 trit., 3 per. kam.), Nicolasas Brussino 8.