Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionas Kauno „Žalgiris“ (3-0) atlaikė trečią paeiliui sunkų varžovų testą.

Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje po dramatiškos kovos 73:69 (16:17, 20:20, 11:17, 26:15) parklupdė Panevėžio „Lietkabelio“ (1-1) krepšininkus.

Po pertraukos Janis Strelnieks išvedė kauniečius į priekį (38:37), tačiau tuomet panevėžiečiai spurtavo 12:5, o po Kasparo Berzinio tolimo šūvio susikrovė 6 taškų pranašumą (49:43).

Trečiajį ketvirtį taip pat sėkmingiau užbaigė Nenado Čanako auklėtiniai, o lemiamo kėlinio pradžioje tritaškį smeigęs Dovydas Giedraitis pirmą kartą nutolino „Lietkabelį“ per 10 taškų (57:47).

Į tai „Žalgiris“ sureagavo žaibiškai: Edgaras Ulanovas sumetė tris baudas, Artūras Milaknis su Luku Lekavičiumi smeigė po tritaškį, Joshas Nebo pelnė du taškus ir likus 7 minutėms kauniečiai po spurto 11:0 išsiveržė į priekį – 59:58.

Likus pusantros minutės rezultatas buvo lygus – 67:67, tačiau Džoržde Gagičius pelnė dvitaškį, Lekavičius atsakė tuo pačiu (69:69), o Strelnieks, likus 46 sekundėms, išvedė „Žalgirį“ į priekį (71:69).

Lemiamoje atakoje Nikola Radičevičius nepataikė, Lukas Lekavičius taip pat nebuvo tikslus, tačiau likus 4 sekundėms pats atsikovojo kamuolį puolime, išprovokavo pražangą ir baudų metimais įtvirtino žalgiriečių pergalę (73:69).

„Kai atsilikimas pasiekė 10 taškų, mums pavyko pristabdyti varžovus ir tai leido perlaužti rungtynes, – pažymėjo kalbėjo žalgiriečių treneris Schilleris. – Ketvirtajame kėlinyje pradėjome gintis žymiai aktyviau ir kur kas geriau atstovėjome prieš priešininkus. Taip pat ėmėme kontroliuoti kovą dėl atšokusių kamuolių – vien per pirmąjį kėlinį po savuoju oponentams leidome atsikovoti penkis kamuolius, o iš viso atkovojo devynis. Tai – labai svarbu žaidžiant prieš tokią komandą.“

Į pergalę žalgiriečius atvedė gynėjų Strelnieko ir Lekavičiaus tandemas.

Latvio sąskaitoje per 27 minutes buvo 18 taškų (0/2 dvit., 3/5 trit., 9/9 baud.), 7 rezultatyvūs perdavimai ir 20 naudingumo balų.

12 taškų ketvirtajame kėlinyje įmetęs Lekavičius viso pelnė 14 taškų (2/6 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 10 naudingumo balų.

Panevėžiečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Kristupas Žemaitis, kuris per 19 minučių pelnė 12 taškų (3/5 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 1 bei prarado 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 11 naudingumo balų.

Mačas nenusisekė Emmanueliui Mudiay. Gynėjas per 18 minučių viso labo surinko 3 taškus (1/6 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), 3 atkovotus, 3 perimtus bei 3 prarastus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir dvikovą baigė nesurinkęs nė vieno naudingumo balo.

Šiose rungtynėse žalgiriečiams dėl blauzdos traumos negalėjo padėti Paulius Jankūnas.

„Lietkabeliui“ dėl traumų nepadėjo Grantas Vasiliauskas, Karolis Giedraitis ir Tadas Vaičiūnas.

Po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje panevėžiečių vyr. treneris Čanakas įvardijo pagrindinę nesėkmės priežastį.

„Pralaimėjome, nes nesivadovavome duotais nurodymais. Jeigu nori įveikti „Žalgirį“, viską turi daryti tobulai. Mes to nepadarėme, ypač paskutiniame kėlinyje gynyboje. Kiekvienas mūsų žaidėjas turėjo savo taisykles ir „Žalgiris“ mus nubaudė. Aš tik galiu juos pasveikinti“, – kalbėjo strategas.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietkabelis“ turėjo 10 taškų pranašumą (57:47), tačiau visas aukštaičių pastangas nubraukė „Žalgirio“ spurtas 11:0. Paklaustas, kaip kauniečiai sugebėjo sugrįžti, Čanakas bedė pirštu į gynybą bei užsiminė apie teisėjų darbą.

„Po įmesto tritaškio mes suklydome. Aš čia esu ketverius metus ir niekuomet nekalbu apie teisėjavimą, bet aš galvoju, jog tai buvo pražanga. Tada Milaknis smeigė tritaškį, po jo mes nusprendėme užtvarų metu lįsti per apačią ir Lekavičius pelnė dar vieną tritaškį. Jie mus pasivijo per vieną minutę. Šis spurtas nusprendė rungtynes“, – dėstė treneris.

„Lietkabelis“: Kristupas Žemaitis 12 (2/2 trit., 4 rez. perd.), Vytenis Lipkevičius 11 (5 atk. kam.), Nikola Radičevičius (2/4 trit., 4 rez. perd.), Kaspars Berzins (2/6 trit.) ir Džordže Gagičius (3/7 dvit., 7 atk. kam.) po 8, Panagiotis Kalaitzakis ir Dovydas Giedraitis po 7.

„Žalgiris“: Janis Strelnieks 18 (3/5 trit., 9/9 baud., 7 rez. perd.), Lukas Lekavičius 14 (2/3 trit.), Nielsas Giffey (2/3 trit., 6 atk. kam.) ir Joffrey Lauvergne'as (4/9 dvit., 7 atk. kam.) po 9, Joshas Nebo 8 (6 atk. kam., 3 blok.).