Nuotr.: zalgiris.lt

Jure Zdovcas pirmąjį kartą stojo prie Kauno „Žalgirio (0-3) vairo, tačiau tiek pirmosios stratego, tiek kauniečių pergalės Eurolygoje dar teks palaukti.

Slovėno vadovaujami žalgiriečiai išvykoje 61:73 (14:13, 13:16, 15:17, 19:27) nusileido Belgrado „Crvena Zvezda“ (2-1) krepšininkams.

„Crvena Zvezda“ kibiai gynėsi, bet čia nėra pasiteisinimas. Mes ne pirmą kartą matome fiziškumą, – apie prastą komandos žaidimo organizavimą sakė Mantas Kalnietis. – Nesinori visko nurašyti, bet treneris tiesiog dar nežino mūsų derinių, mes tik pusę treniruotės turėjome praktiškai. Nei mes jį žinome, nei jis mūsų. Komunikacija ir bendras supratimas šlubavo, dėl to ir organizacija buvo skurdi.“

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmojo kėlinio viduryje po Dejano Davidovaco baudų metimų įgijo 7 taškų pranašumą (12:5), tačiau lyderio vaidmens ėmęsis Joshas Nebo padėjo „Žalgiriui“ sugrįžti.

Amerikietis per 20 minučių surinko 10 taškų, drebino „Štark“ arenos krepšį galingais dėjimais, atkovojo 7 kamuolius, o jo vedami žalgiriečiai visiškai panaikino deficitą ir buvo išsiveržę į priekį (27:25), tačiau antrąjį ketvirtį geriau užbaigę Belgrado krepšininkai po 20 minučių turėjo vieno metimo pranašumą (29:27).

Jure Zdovco komentaras po rungtynių:

Po pertraukos „Crvena Zvezda“ perėmė iniciatyvą, nors po Luko Lekavičiaus tolimo šūvio „Žalgiris“ turėjo minimalų deficitą (37:38), tačiau šeimininkai spurtavo 7:0, o Austinas Hollinsas prasiveržimu padidino persvarą iki 8 taškų (45:37).

Rezultatyvūs perdavimai 3

Visgi atkarpą prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečiai sužaidė geriau ir turėjo 4 taškų deficitą (42:46).

Likus 5 minutėms Tyleris Cavanaugh dviem tritaškiais paeiliui priartino „Žalgirį“ iki taškų (58:60), tačiau šeimininkai gynyboje užspaudė kauniečius, o puolime spurtavo 8:0 ir po Nikola Kaliničiaus dvitaškio likus minutei pabėgo dviženkle persvara (68:58).

Per likusį laiką kauniečiai stebuklo nesurengė ir triumfavo šeimininkai.

Kauniečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Nebo karjeros mačas Eurolygoje. Aukštaūgis per 30 minučių surinko 14 taškų (6/8 dvit., 2/2 baud.), 10 atkovotų bei 2 perimtus kamuolius, klaidą ir 24 naudingumo balus.

„Jaučiuosi vis geriau, – po rungtynių kalbėjo Nebo. – Tai yra mano pirmieji metai Eurolygoje. Prireiks šiek tiek laiko iki tol, kol priprasiu prie lygio ir žaidimo stiliaus. Su laiku jausiuosi vis patogiau ir geriau.“

Nebo komentaras:

Nebo žaidimo epizodai:

Lukas Lekavičius ir Nielsas Giffey pridėjo po 11 taškų.

Antroje aikštelės pusėje „Žalgiris“ nesulaikė Kaliničiaus, kuris per 35 minutes surinko 15 taškų (5/9 dvit,. 1/2 trit., 2/2 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 19 naudingumo balų.

Mačą starto penkete pradėjęs Paulius Jankūnas antroje rungtynių pusėje nuo suolo nepakilo. Kapitonas per ilgąją pertrauką bandė išbėgioti skausmą, tačiau nesibaigus apšilimui patraukė atsarginio suolelio link ir pasikvietė masažuotoją Romą Petraitį, kuris apsiėmė rūpintis blauzda.

Dėl blauzdos traumos Jankūnas buvo iškritęs 10 dienų.

Nuo trečiojo kėlinio vidurio taip pat nerungtyniavo Emmanuelis Mudiay, jo vieta aikštelėje dalinosi Lekavičius ir Mantas Kalnietis.

„Pirmiausia – agresyvumas, norėjo išgauti daugiau agresyvumo gynyboje, šiandien gynėmės pagal kitą sistemą, – apie trenerio įvestus pasikeitimus sakė Kalnietis. – Gal ne viskas pavyko, nes mes įprastas taisykles susistatėme, bet čia yra labai daug darbo, rotacijos ir taip toliau, čia yra ilgas darbas treniruotėse. Pagrindinės įneštos naujovės buvo kitokia sistema.“

Kalniečio komentaras:

„Crvena Zvezda“: Nikola Kaliničius 15 (5 atk. kam.), Ognjenas Dobričius 13 (1/6 trit.), Luka Mitrovičius 12 (7 atk. kam.), Nate’as Woltersas 11 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Dejanas Davidovacas 7, Austinas Hollinsas 5.

„Žalgiris“: Joshas Nebo 14 (10 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Nielsas Giffey po 11, Tyleris Cavanaugh 8, Janis Strelnieks 6, Edgaras Ulanovas 5 (1/6 trit.).