Nuotr.: zalgiris.lt

Jure Zdovco debiutas prie Kauno „Žalgirio“ vairo buvo pažymėtas pralaimėjimu Belgrade, o po mačo Mantas Kalnietis papasakojo apie naujojo trenerio įneštą naujovę.

Fotogalerija

Kauniečiai išvykoje prieš „Crvena Zvezda“ krito 61:73, nors dar likus puspenktos minutės atsiliko tik dviem taškais (58:60).

Paskutinių 4 minučių ir 26 sekundžių atkarpą „Žalgiris“ pralaimėjo 3:13.

„Tokios klampios, negražios rungtynės, – po mačo sakė Kalnietis. – Puolime labai trūko organizuotumo, o gynyboje vietomis buvo neblogai. Iš kitos pusės, „Crvena Zvezda“ nėra pati talentingiausia komanda, jie nėra geriausiai puolantys, tad, neperžiūrėjus video įrašo, yra sunku vertinti. Liūdna vis tiek.

Labai skaudžiai kainavo mūsų klaidos, kai jie nubėgo į greitą puolimą bei įmetė lengvus taškus. Pirmuosius tris kėlinius jie pigių taškų neturėjo, o ketvirtajame kėlinyje greitos atakos jiems davė impulsą. Rungtynių pabaigoje buvo nesusikalbėjimų gynyboje. Atrodo, gerai ginamės 20 sekundžių, bet jų puolime atkovotas kamuolys viską numuša.“

Kalniečio komentaras:

Įžaidėjas per 17 minučių pelnė 2 taškus (1/1 dvit.) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Tiek pat kartų rezultatyviai asistavo ir Emmanuelis Mudiay, kuris nežaidė nuo trečiojo kėlinio vidurio.

„Žalgiris“ surinko tik 61 tašką ir nė viename kėlinyje nepelnė 20 taškų. Per pirmąją mačo pusę kauniečiai įmetė 27 taškus, o „Crvena Zvezda“ identišką taškų skaičių pelnė ketvirtajame kėlinyje.

„Crvena Zvezda“ kibiai gynėsi, bet čia nėra pasiteisinimas. Mes ne pirmą kartą matome fiziškumą, – apie prastą komandos žaidimo organizavimą sakė Kalnietis. – Nesinori visko nurašyti, bet treneris tiesiog dar nežino mūsų derinių, mes tik pusę treniruotės turėjome praktiškai. Nei mes jį žinome, nei jis mūsų. Komunikacija ir bendras supratimas šlubavo, dėl to ir organizacija buvo skurdi.“

Ko Jure Zdovcas įnešė į „Žalgirio“ žaidimą?

„Pirmiausia – agresyvumas, norėjo išgauti daugiau agresyvumo gynyboje, šiandien gynėmės pagal kitą sistemą. Gal ne viskas pavyko, nes mes įprastas taisykles susistatėme, bet čia yra labai daug darbo, rotacijos ir taip toliau, čia yra ilgas darbas treniruotėse. Pagrindinės įneštos naujovės buvo kitokia sistema“, – atskleidė Kalnietis.

„Žalgiris“ Eurolygos dvigubą savaitę pratęs penktadienį 21 val., kai išvykoje žais su Pirėjo „Olympiakos“.