Nuotr. BNS

Lemiamu metu iniciatyvos ėmęsis Ignas Sargiūnas pademonstravo šaltakraujiškumą ir išplėšė Prienų „Labas GAS“ (2-1) ekipai pergalę Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT).

Mariaus Leonavičiaus auklėtiniai A grupės mače išvykoje per pratęsimą 79:76 (16:13, 13:24, 16:13, 22:17, 12:9) parklupdė Klaipėdos „Neptūno“ (2-1) ekipą.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 5 minutėms prieniškiai turėjo 8 taškų deficitą (52:60), tačiau vedami 10 taškų paeiliui surinkusio Eriko Venskaus spurtavo 14:2 ir po aukštaūgio dvitaškio likus 2 minutėms pirmavo 3 taškais.

Netrukus Deividas Gailius ir Ignas Sargiūnas apsikeitė dvitaškiais (67:64), Gailius pelnė du taškus su pražanga taip likus 51 sekundei išlygindamas rezultatą (67:67).

Per likusį laiką abi komandos turėjo po šansą išplėšti pergalę, tačiau metimai skriejo pro šalį.

Pratęsimą 4 taškais paeiliui pradėjo Egdaras Želionis bei sukrovė šeimininkams 4 taškų pranašumą (71:67), tačiau prieniškiai atsakė atkarpa 7:4 ir po Sargiūno dvitaškio likus minutei atsiliko vienu metimu (74:76).

Netrukus Gailius prametė dvitaškį ir kamuolys atsidūrė Sargiūno rankose. Gynėjas šaltakraujiškai smeigė tritaškį ir likus 12 sekundžių persvėrė rezultatą (77:76).

„Neptūnas“ turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau Sargiūnas apvogė Gailių, sumetė baudas ir svečiai triumfavo (79:76).

Sargiūnas per 38 minutes pelnė 19 taškų (4/12 dvit., 2/5 trit., 5/7 baud.), atkovojo bei prarado po 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo ir surinko 11 naudingumo balų.

Prienų ekipos gretose išsiskyrė karjeros mačą sužaidęs Venskus. Aukštaūgio sąskaitoje per 26 minutes buvo 27 taškai (9/12 dvit., 0/3 trit., 9/10 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas ir 28 naudingumo balai.

Uostamiesčio klubui Martynas Mažeika per 31 minutę pelnė 13 taškų (2/5 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 14 naudingumo balų.

„Neptūno“ gretose debiutavo Isaacas Bontonas. Amerikietis per 3 minutes prametė dvitaškį ir mačą baigė su -1 naudingumo balu.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 13 (6/6 baud., 8 atk. kam.), Benas Griciūnas 12 (5/7 dvit., 9 atk. kam., 4 kld.), Edgaras Želionis 11 (6 atk. kam., 3 per. kam.), Deividas Gailius 9 (3/7 dvit., 0/8 trit., 4 rez. perd.), Klaidas Metrikis ir Nojus Mineikis po 7.

„Labas GAS“: Erikas Venskus 27 (9/12 dvit., 9/10 baud., 6 atk. kam., 28 naud.), Ignas Sargiūnas 19 (4/12 dvit., 2/5 trit., 5/7 baud., 4 rez. perd., 4 per. kam.), Juwanas Durhamas 13 (5/6 dvit., 11 atk. kam.), Giedrius Stankevičius 7 (1/5 trit., 8 atk. kam.).