Nuotr.: FIBA

Uraganiškai puolęs Vilniaus „Rytas“ (1-1) iškovojo pirmąją pergalę FIBA Čempionų lygoje.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 87:69 (22:17, 27:13, 17:22, 21:17) įveikė dukart paeiliui turnyro čempionus Burgoso „CB Miraflores“ (1-1) krepšininkus.

Mačą nuo pat pradžių geriau pradėjo vilniečiai bei po Gyčio Radzevičiaus baudų metimų pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 6 taškų pranašumą (22:16).

Galutinai iniciatyvą „Rytas“ perėmė antrajame ketvirtyje. Žibėnas dėl aukštaūgių trūkumo į aikštę metė žemą penketą, kurio aukščiausias krepšininkas buvo 199 cm ūgio įžaidėjas Vaidas Kariniauskas, o tritaškių puolimą pademonstravę vilniečiai spurtavo 22:8 ir po Margirio Normanto dvitaškio prieš pertrauką įgijo triuškinantį 19 taškų pranašumą (49:30).

Trečiojo ketvirčio viduryje sostinės klubo pranašumas pasiekė 20 taškų (61:41), tačiau tuomet Burgoso klubas spurtavo 12:5 ir po Xavi Rabasedos tritaškio su kėlinio sirena prieš lemiamas 10 minučių svečiai nukirpo skirtumą iki 14 taškų (52:66).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti ispanams. Kennethas Smithas, Margiris Normantas ir Vaidas Kariniauskas smeigė po tolimą bombą ir likus 5 minutėms atstatė 20 taškų pranašumą (75:55), kurio Čempionų lygos nugalėtojams panaikinti nepavyko.

„Dirbant „Ryte“ kiekviena pergalė yra smagi – ar tai žaidžiame LKL, ar tai Čempionų lygoje, – spaudos konferencijoje sakė Giedrius Žibėnas. – Esame profesionalai, turime ateiti į darbą visada pasiruošę ir kiekvienose rungtynėse save atiduoti visu 100 proc. Yra daug varžovų, kurie tiesiog laukia mus nubausti.

Rezultatyviausiai „Ryto“ gretose rungtyniavo Ivanas Buva, kuris surinko 19 taškų (5/10 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud.), 9 atkovotus kamuolius, 4 asmenines pražangas ir 22 naudingumo balus.

Be Buvos vilniečių komandoje dviženklį taškų skaičių pelnė dar 5 žaidėjai – Arnas Butkevičius (11), Radzevičius (10), Normantas (13), Smithas ir Kariniauskas (po 14).

„CB Miraflores“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Tyrusas McGee, kuris visus savo 20 taškų (2/5 dvit., 5/10 trit., 1/1 baud.) surinko per antrąją mačo pusę.

Gytis Radzevičius žaidė 36 minutes ir beveik surinko dvigubą dublį (10 tšk., 9 atk. kam.).

„Tai – mūsų karių karys, – apie Radzevičių sakė Žibėnas. – Žiūrovai mato tai, kas nėra didžiulis siurprizas. Žinome, kad Gytis geriausiai atsiskleidžia, kai žaidžia daug. Mes didžiuojamės, kad jis „Ryte“ kyla jau ne mažais, o dideliais žingsniais.“

Pasak 13 taškų surinkusio Normanto, vienas pagrindinių pergalės priežasčių buvo žemas penketas.

„Aš manau, kad šiandien viskas buvo raktas į pergalę. Nuo pat pirmų minučių mes šokome ant jų. Taip jie išsimušė iš vėžių su mūsų žemu penketu. Varžovai pasimetė, jų akyse matėsi pasimetimas. Ačiū dievui, kad mums pasisekė.

Neneigsiu, buvo keista žaisti tokiu penketu, kadangi mes šiandien labai komandiškai kovojome, kritome dėl kiekvieno kamuolio ir ta energija mums atsipirko“, – kalbėjo „Ryto“ gynėjas.

„Rytas“: Ivanas Buva 19 (5/10 dvit., 6/6 baud., 9 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas (5/10 dvit., 5 rez. perd.) ir Kennethas Smithas (3/7 trit., 7 rez. perd.) po 14, Margiris Normantas 13 (3/7 trit.), Arnas Butkevičius 11 (3/5 trit., 6 atk. kam., 5 per. kam.), Gytis Radzevičius 10 (4/5 dvit., 9 atk. kam., 2 blok.).

„CB Miraflores“: Tyrusas McGee 20 (5/10 trit.), Alexas Renfroe 9 (2/7 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Dejan Kravičas 8 (4/4 dvit., 3 blok.), Suleimanas Braimohas (4 kld.) ir Steve'as Zackas (5 atk. kam.) po 7.