Nuotr.: Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Triuškinančią pergalę Eurolygoje iškovojo vis geresnę formą įgaunanti „Barcelona“ (5-0).

Rezultatyvūs perdavimai 1

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 84:58 (20:19, 24:8, 22:14, 18:17) nepaliko jokių šansų Sankt Peterburgo „Zenit“ (3-2) krepšininkams.

Nugalėtojams Rokas Jokubaitis per 25 minutes surinko 6 taškus (3/5 dvit., 0/1 trit.), 5 atkovotus bei 2 prarastus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 4 pražangas ir 6 naudingumo balus.

„Zenit“ ekipoje Mindaugas Kuzminskas ant parketo praleido minutę, tačiau jokiu statistiniu komponentu nepasižymėjo.

Artūras Gudaitis per 16 minučių surinko 6 taškus (3/5 dvit.), 2 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, bloką, 2 pražangas ir 7 naudingumo balus.

Rungtynių pradžioje iniciatyva neatiteko niekam: abi komandos vis persverdavo rezultatą ir po 10 minučių minimalų pranašumą turėjo „Barca“ (21:20).

Visgi antrajame ketvirtyje Šaro kariaunos variklis užsikūrė kaip reikiant – katalonai sukaustė varžovus geležine gynyba, leisdami jiems pelnyti vos 8 taškus, o patys atsakė 24 taškais bei po Nicko Calatheso dvitaškio prieš pertrauką persvara pasiekė 19 taškų (44:25).

Trečiajame ketvirtyje šeimininkai toliau triuškino „Zenit“ ekipą ir po Rolando Šmito dvitaškio pranašumas tapo rekordinis – 27 taškai (62:35).

Paskutinis rungtynių kėlinys tapo formalumu ir triuškinantį pranašumą išsaugoję Šaro auklėtiniai iškovojo lengvą pergalę.

„Barcos“ gretose nesulaikomai žaidė Nikola Mirotičius, kuris vos per 15,5 minutės surinko 20 taškų (4/5 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud.), 4 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, rezultatyvų perdavimą ir 28 naudingumo balus.

„Zenit“ ekipoje nė vienas krepšininkas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus, o naudingiausiai žaidė Mateušas Ponitka, surinkęs 8 taškus (2/4 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 4 klaidas, rezultatyvų perdavimą, 6 išprovokuotas pražangas ir 11 naudingumo balų.

Prieš rungtynes buvo pagerbta 2009-2010 m. „Barcos“ komanda, kuri tą sezoną tapo Eurolygos čempione.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 20 (15,5 min., 28 naud.), Brandonas Daviesas ir Sertačas Šanli po 11, Nicolas Laprovittola 8, Kyle'as Kuricas bei Rolands Šmits po 7.

„Zenit“: Jordanas Loydas, Dimitrijus Kulaginas, Billy Baronas ir Mateušas Ponitka (6 atk. kam.) po 8, Artūras Gudaitis 6, Conneras Frankampas 5.