Nuotr.: USA TODAY Sports - Scanpix
Nuotr. USA TODAY Sports - Scanpix

Domantas Sabonis žibėjo ant parketo, o jo vedamas Indianos „Pacers“ (2-6) klubas NBA nutraukė keturių nesėkmių seriją.

Rezultatyvūs perdavimai 6

Ricko Carlisle'o auklėtiniai namuose 131:118 (43:33, 35:23, 31:27, 22:35) nugalėjo San Antonijaus „Spurs“ (2-5) krepšininkus.

Sabonis per 35 minutes pelnė 24 taškus (11/13 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 1 kamuolį ir dusyk prasižengė.

Lietuvis buvo rezultatyviausias komandoje bei atkovojo daugiausiai kamuolių.

„Puiki pergalė, – po mačo kalbėjo Sabonis. – Viskas prasideda nuo gynybos, kur mes kovojame, trenkiamės į kūnus. O tai sukuria varžovų klaidas, prastus metimus, o mes gauname lengvus taškus greitose atakose. Nuo geros gynybos visi pagauna ritmą ir šiandien tai pasimatė.“

Įdomu ir tai, jog 12 savo taškų Sabonis susirinko po Cariso LeVerto rezultatyvių perdavimų.

„Nuostabu jį turėti šalia. Buvome jo pasiilgę, – apie žaidimą su LeVertu po mačo kalbėjo Sabonis. – Jis yra vienas geriausių komandos žaidėjų, kuris pritraukia labai daug dėmesio, ir tuomet laisvi tampa kiti žaidėjai. Carisas taip pat gali kurti ir pelnyti taškus pats. Su juo kamuolys juda labiau ir to rezultatas yra 6-7 žaidėjai vieneriose rungtynėse, pelnę bent 10 taškų.“

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie per pirmąjį kėlinį surinko 43 taškus ir po Briano Wanamakerio dvitaškio įgijo dviženklę persvarą (43:33).

Antrajame ketvirtyje Indianos ekipa įjungė dar aukštesnę pavarą, spurtavo ir po LeVerto tolimo šūvio prieš pertrauką pranašumas pasiekė 22 taškus (78:56).

Komanda: Indiana Pacers
Pozicija: PF, C
Amžius: 25
Ūgis: 211 cm
Svoris: 109 kg
Gimimo vieta: Portlandas, JAV

Trečiajame ketvirtyje „Pacers“ ne tik išlaikė susikrautą pranašumą, bet jį ir padidino, o po Sabonio 20-ojo taško skirtumas tarp komandų pasiekė 26 taškus (107:81).

Per likusį laiką „Spurs“ pavyko perpus nukirpti deficitą, tačiau ketvirtasis kėlinys tapo formalumu ir Indianos krepšininkai triumfavo.

„Manau, tai buvo rungtynės, kurių mums reikėjo, – po pergalės kalbėjo Indianos klubo vyr. treneris Carlisle'as. – Tokios, kokias norėjome sužaisti. Nenorėčiau, kad praleistume po 118 taškų, tačiau turime tai pagerinti ir judėti toliau.“

San Antonijaus ekipos gretose išsiskyrė Dejounte Murray, kurio sąskaitoje per 26 minutes buvo 16 taškų (3/5 dvit., 3/5 trit., 1/2 baud.), 2 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

Buvęs žalgirietis Jockas Landale'as per 5 minutes surinko 10 taškų (3/3 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.), 1 atkovotą kamuolį ir 1 rezultatyvų perdavimą.

„Pacers“: Domantas Sabonis 24 (11/13 dvit., 13 atk. kam., 6 rez. perd.), Mylesas Turneris 19 (6/6 dvit., 8 atk. kam., 3 blok.), Chrisas Duarte 18 (4/6 trit.), Justinas Holiday 17 (5/7 trit., 4 rez. perd.), Carisas LeVertas 16 (3/12 dvit., 3/7 trit., 7 rez. perd.), T.J. McConnellas 10 (5/7 dvit., 10 rez. perd., 3 per. kam.), Kelanas Martinas 8 (2/3 trit.), Torrey Craigas 7 (5 atk. kam.).

„Spurs“: Dejounte Murray 16 (3/5 trit., 6 rez. perd.), Devinas Vassellas 15 (5/9 dvit.), Derrickas White'as 13 (3/5 trit., 7 rez. perd.), Jakobas Poeltlas 11 (5/9 dvit., 6 atk. kam.), Lonnie Walkeris (2/6 trit.), Jockas Landale'as, Brynas Forbesas (3/3 trit.) ir Keitas Batesas-Diopas (5/7 dvit., 7 atk. kam.) po 10, Keldonas Johnsonas (3/9 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Tre Jonesas (4/4 dvit., 4 rez. perd.) po 9.