Nuotr.: LKF
Nuotr. LKF

Kazys Maksvytis debiutuoja prie Lietuvos vyrų rinktinės vairo atrankoje į 2023 m. pasaulio čempionatą. Specialistas davė startą stovyklai, į kurią pavyko pasikviesti ne visus norimus žaidėjus. 

Naujasis nacionalinės komandos generolas į kandidatų sąrašą buvo įtraukęs tris Kauno „Žalgirio“ krepšininkus Edgarą Ulanovą, Luką Lekavičių ir Mareką Blaževičių, tačiau abi pusės nerado sprendimo. 

„Šitą klausimą reikėtų labiau spręsti nacionaliniu lygmeniu, – spaudos konferencijoje prieš pirmąją treniruotę pabrėžė Maksvytis. – Rusijoje situacija yra kita, nes didelė dalis finansavimo eina iš valdiškų federacijos pinigų. Tiesiog yra susitarimas, jog kai vyksta rungtynės, visi klubai ima ir išleidžia žaidėjus į rinktinę.

Šiuo atveju nepavyko susitarti su „Žalgiriu“. Nepadėjo ir situacija, kai Eurolygoje viską pralaimėjo, vyko trenerių ir žaidėjų pasikeitimai. Kaip vyr. treneris visada noriu turėti geriausius žaidėjus, bet yra kaip yra. Išeina taip, jog turime ruoštis be jų.“

Planus koregavo ir praėjusią savaitę įvykęs Regimanto Minioto perėjimas iš Bilbao „Surne“ klubo į Kauno „Žalgirį“. Aukštaūgis buvo įtrauktas į išplėstinį sąrašą, bet papildžius LKL čempionų gretas jo pavardės nebeliko.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) taip pat kreipėsi į „Barceloną“ dėl Roko Jokubaičio, bet gavo neigiamą atsakymą. Tiesa, pastiprinimo iš Eurolygos Maksvytis sulauks – antrosioms rungtynėms su Čekija prie komandos prisijungs Mindaugas Kuzminskas.

– Ar pokalbiai su „Žalgiriu“ suteikė vilčių, kad krepšininkai ateityje galėtų padėti rinktinei?
– Pokalbis vyko kultūringai. Teko bendrauti ir su pačiu Pauliumi Motiejūnu, ir su Luku Lekavičiumi, ir su Edgaru Ulanovu. Pokalbiai buvo prieš „Žalgiriui“ iškovojant abi pergales Eurolygoje. Patys žaidėjai paprašė laiko, nes Lekavičius žaidžia su mikrotraumomis, o Ulanovas buvo ne pačioje geriausioje būsenoje. Tiek iš jų, tiek iš Pauliaus nepavyko gauti sutikimo žaisti rinktinėje.

– Kaip pakomentuotumėte Vytenio Čižausko pasirinkimą? Ir kodėl sąraše nėra Kristupo Žemaičio ar Šarūno Vasiliausko?
– Visų pirma, man atrodo, kad Vytenis yra neteisingai nustumtas į krepšinio paraštes. Visų antra, nemažai įtakos jo vaidmeniui daro jo praeitis nacionalinėse jaunimo rinktinėse. Žinau, kaip jis gali vadovauti komandai, kaip jis stabiliai gali elgtis kritinėse situacijose ir sužaisti geriausiai, kaip jis gali. Pripažinkime, kad visi kandidatai nebuvo ryškūs, jog kažkuris būtų labiau dominuojantis, o kažkuris atsiliktų. Vyr. trenerio sprendimu į šį sąrašą įtraukiau Vytenį.

– Ar Vytenis Čižauskas bus pagrindinis įžaidėjas šiame lange?
– Pagrindinis įžaidėjas turėjo būti Vaidas Kariniauskas, bet, ačiū Dievui, turėjome laikui pasiruošti planui B. Manau, kad pagrindinio įžaidėjo laiką turėtų dalintis Mindaugas Girdžiūnas, kurį nuleisime per vieną poziciją. Kai buvo problemų, jis pas mane Klaipėdos „Neptūne“ didžiąją sezono dalį gerai žaidė įžaidėju. Arnas Velička, Čižauskas ir šioje pozicijoje dar kažkiek gali pažaisti Tomas Dimša.

– Ar Mindaugas Kuzminskas galės prisijungti antrosioms rungtynėms su Čekija?
– Taip, galės. Išgirdus žinią, kad Rusijos klubai išleidžia savo žaidėjus į rinktines antroms rungtynėms, susisiekėme su Mindaugu, jis pats pareiškė didelį norą. Atvirai kalbant, buvo didelė diskusija tarp mūsų trenerių, ar žaisti su tais žaidėjais, kurie dalyvaus stovykloje nuo pat pradžios, ar nebijoti pasikliauti tais žaidėjais, kurie atvažiuos tik į antras rungtynes, jog nesugadintume komandinės chemijos. Tačiau nusprendėme, jog geriausi žaidėjai turi žaisti, ypatingai, kai jie patys pareiškia norą. 

– Sakote, jog Mindaugas norėjo prisijungti. O kaip dėl Artūro Gudaičio?
– Iš mūsų pusės buvo užklausimas dėl žalgiriečių ir Roko Jokubaičio. Po to Mindaugas Kuzminskas parodė iniciatyvą, su Artūru Gudaičiu prie tokio klausimo nebuvo prieita. Kiek žinau, pernai treneris neišleido jo į langus. 

– Kodėl sąraše nebeliko Regimanto Minioto?
– Miniotas šiek tiek pakoregavo mūsų planus. Jis buvo mūsų žaidėjų penkioliktuke. Situacijai pasikeitus prieš pat skelbiant žaidėjų sąrašą, teko jį pakoreguoti.

– Arnas Butkevičius susižeidė čiurną paskutinėse LKL rungtynėse. Kokia yra jo situacija?
– Teko trumpai šnektelėti su pačiu Arnu. Jis labai nedaug nikstelėjo čiurną ir nuo šiandien yra pasiruošęs treniruotis su visa komanda. 

– Gytis Radzevičius sėkmingai rungtyniauja šį sezoną, sportinę formą įgauna Gediminas Orelikas. Kaip galėtumėte pakomentuoti jų kandidatūras rinktinėje?
– Visų pirma, Radzevičius liko labai arti šio sąrašo. Tikiuosi, kad jis pateks kitame lange. Esame numatę, kad trečiąją poziciją šį kartą užpildys Arnas Butkevičius, Eigirdas Žukauskas ir, galbūt, kažkiek Osvaldas Olisevičius. Kalbant apie Oreliką, jis blykstelėjo paskutinę savaitę. Duok Dieve, kad jis taip žaistų, ir turbūt sulauks savo šanso.

– Evaldas Beržininkaitis prie štabo prisijungė paskutinę akimirką. Kaip įvyko jo pasikvietimas?
– Kai suformavome trenerių štabą ir pradėjome dalintis darbais, nusprendėme, jog dar reikėtų pastiprinimo būtent šioje srityje. Renkantis štabą buvo išreikšta mintis, jog Evaldas yra pasiruošęs prisijungti prie rinktinės. Kai nusprendėme, jog tokio papildymo mums reikia, padarėme tai ir geriau vėliau nei niekada.

Rinktinės penkioliktukas:

Arnas Velička PG 195 cm 91 kg 21 m.
Vytenis Čižauskas PG, SG 190 cm 85 kg 29 m.
Tomas Dimša SG 196 cm 85 kg 27 m.
Mindaugas Girdžiūnas SG, PG 188 cm 80 kg 32 m.
Margiris Normantas SG, PG 194 cm 94 kg 25 m.
Arnas Butkevičius SF 196 cm 95 kg 29 m.
Deividas Gailius SF, SG 200 cm 92 kg 33 m.
Eimantas Bendžius PF 207 cm 98 kg 31 m.
Gytis Masiulis PF 207 cm 99 kg 23 m.
Mindaugas Kuzminskas PF, SF 205 cm 98 kg 32 m.
Osvaldas Olisevičius PF, SF 200 cm 92 kg 28 m.
Eigirdas Žukauskas PF, SF 201 cm 98 kg 29 m.
Martynas Echodas C 206 cm 115 kg 24 m.
Martinas Geben C 208 cm 112 kg 27 m.
Laurynas Birutis C 213 cm 114 kg 24 m.
Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (83)
Aiškiaregis
Tegul nepeza nesąmonių Maksvytis- kai bus visoje Eurolygoje nuspręsta dėl visų komandų ir trenerių tada ir vyks į ,,rinktines" krepšininkai ir treneriai. O rusija, Kinija ir dar eilė valstybių yra totalitarinės valstybės ir ten gali ir be priežasties pasodinti, ir priversti rinktinėje žaisti, ir nunuodyti...
2021-11-24
+1
Atsakyti
Įdomiai čia viską suvedei. Taip išeina, kad Kuze gali ne tik išleisti į rinktinę, bet ir pasodinti ar nunuodyti be priežasties.
2021-11-24
-2
Atsakyti
Tikiuosi
kad sitas pasiputes treneris niekada netreniruos Zalgirio
2021-11-24
+1
Atsakyti
O
tai kodel neverkia kad jokubaicio gudaicio sabonio giedraicio ir kitu neisleidzia dar nieko nenuveike o jau asaroja. pasiekimai per karjera neptunas ir parma kodel anksciau kai parma neisleido liko rusijoje reikejo spjauti ir eiti treniruoti rinktine bet ne liko parmoje o dabar jau kels klausima pirma parodyk ka sugebi dar nei vienu varzybu su rinktine nesuzaide
2021-11-24
+4
Atsakyti
Skrajojantis olandas
pala pala... o kas nepereme rinktines vairo nes Parma neisleido? pagal jo logika reikejo pasiust tuos rusus ir lekt
2021-11-23
+5
Atsakyti
Anonimas
Bet koks skurdus zaideju pasirinkimas,net nera is ko rinktis,tinka ir visokie vidutiniokai kur anksciau kai rinktine laimedavo medalius i tokius per kilometra niekas neziurejo,trenerius galima keisti nors puse metu,kas is to ?Nera is ko rinktis ,suprantu kodel ir Saras nenori eiti treniruoti
2021-11-23
+3
Atsakyti
Tik idomu
kas visu komentatoriu nuomone turetu buti treneriu, kas turetu zaisti??? Nes amzinai jiems niekas negerai... Netinka treneriai, netinka zaidejai ir t t Is kur tiek negatyvo visu atzvilgiu??? Kiek gi galima pastoviai visus "kalti prie kryziaus"? Eikit patys treniruokit ir zaiskit ....taip, kaip gudriai prie kompo rasinejat pasislepe !!!
2021-11-23
Atsakyti
Viskas čia normaliai
atrodo. Visai nebloga rinktinė kaip atrankos langams. Svarbu būtų susikaupimas ne toks, koks buvo praeituose languose ir manau finale turėsime antrą vietą po prancuzų.
2021-11-23
+3
Atsakyti
Maksvyčiui
Dar nieko nenuveikei, o jau pasiteisinimų ir vos ne ašarų lavina. Nei vienas treneris prieš tai negavo reikiamų žaidėjų ir neverkė.
2021-11-23
+6
Atsakyti
Anonimas
Pala, pala Maksvyti, neėmi Radzevičiaus, Oreliko kurie yra geros sportinės formos, o varai ant nuvarytų arklių, kuriems tikrai reikia poilsio. Rinktinėje nėra daugelio pagrindinių žaidėjų, bet užkliuvo tik Žalgiriečiai ?! Darbą rinktinėje pradėdi nuo priekaištų žaidėjams su kuriais ateityje tikrai gaki tekt žaist. Kažkaip neskaniai Maksvyti čia nukalbėjai. Kiršinį krepšinio mylėtojus.
2021-11-23
+5
Atsakyti
nesvaik
Kokio poilsio autsaideriu komandai dar reikia, nejuokauk. Eurolygos sez. jau baigtas
2021-11-23
+1
Atsakyti
Rinktine turi buti auksciau Eurolygos autsaideriu
Geda tiems zaidejams ir PM. Sezona jau sukniso ir koks skirtumas ar jie bus 18kti ar geriausiu atveju 15kti Eurolygoje
2021-11-23
+7
Atsakyti
slykstu
va butent apsisiko eurolygos dugno komanda uz mokesciu moketoju pinigus per visus galus 💩
2021-11-23
+2
Atsakyti
Uzteks
Kazy uzteks pezet niekus. apie koki cia nacionalini klausima sneki? pradedi bijot bulgaru ir ceku be ju pagrindiniu zaideju? geriau susikaupk ir sustygiuok tuos zaidejus ka turi!!! nes jau matos kad keli yra prakisti i rinktines tik tavo deka. keista kad Rediko nepaemiai 😉
2021-11-23
-2
Atsakyti
Na
Ar man vienam šiek tiek dėl Maksvyčio kolkas neramu? 1. Nėra treniravęs(ar net asistentavęs kai šalia kažkas treniruoja) aukšto lygio komandos. Geriausia per visą karjerą buvo neptūnas. 2. Fiba EuropeCupe jo komanda pakankamai dažnai pralaimi prieš panašaus biudžeto(įskaitant ir mažesnio) nekrepšinio valstybių regioninius klubiukus. 3. Kai atsako į kritiką dėl aukšto lygio klubo treniravimo nepatirties naudoja argumentaciją "aš dirbau su dalimi šių dienų geriausių Lietuvos žaidėjų jaunimo rinktinėje, kur mes daug laimėjome" kai didžioji dalis jo minimų žaidėjų(kaip ir tų žaidėjų prieš kuriuos jie žaidė) tada nebuvo dar priaugę net LKL lygio(jaunimo rinktinėse konkuruoja perspektyvūs žaidėjai, rodantys kažkokį talentą, bet tai dar tikrai nėra joks gero lygio čempionatas). 4. Publiką stebina kai kuriais savo žaidėjų pasirinkimais ir tai paaiškina "aš šitą žaidėją pažįstu iš jaunimo rinktinės". Nors tie žaidėjai dar buvo labai jauni ir tai buvo PRIEŠ DEŠIMT METŲ. Viliuosi, kad bent kai treniruos pagrindinę rinktinę bus pasirįžęs į sudėties keitimų rotaciją bandyti ne tik savo keistos "taigi aš šitą prieš 10 metų vasaros čempionate treniravęs" komforto zonos krepšininkus. Antraip bijau, kad jei Maskoliūnas tapo "makaluotoju", jis taps Kazys "prieš 10 metų treniravau jaunimo rinktinę" Maksvytis. Na, bent žinome, kad jis pajėgus pamuštruoti komandą, ir prie savęs turės gerą strategą - Kemzūrą. Bus labai įdomu pamatyti kaip žais jo suburtą rinktinė.
2021-11-23
+5
Atsakyti
...
geriausias per karjera jo klubas yra ne neptunas, o siuo metu parma ko gero ir is ten jis isspaudzia daug, kai kuriu zaideju pasirinkimas aisku gali stebint, bet tai ne pirmas treneris, kuris ima zinomus jam asmeniskai zaidejus.Bet logiska gan, jis zino juos, jie zino ji, autoritetas jiems, zino ko tiketis is ju ir pan, bet as cia tik kalbu apie situacija, kai reik zaideju languose, o ne kai cempionate, kur geriausi turi lost
2021-11-23
+1
Atsakyti
na suprantamas Ž nenoras. na bet sorry, gal pries bulgarus ir cekus reiktu Jona ir Domanta dar atsivezti? cia turbut elitines komandos.
2021-11-23
+2
Atsakyti
A
cekai olimpinese zaide. netures is esmes tik dvieju zaideju. zais namie.
2021-11-23
+4
Atsakyti
Anonimas
Tai darbar tie kavenskai, kurie aukštino Maksvyti dės į šuns dienas
2021-11-23
-8
Atsakyti
Lol
jiems eurolygos dugnas svarbiau uz rinktine, kosmosas galvose visai
2021-11-23
+2
Atsakyti
Tai
cia kazkokiu bulgaru jau be Zalgirio nugalet negalima . Laikai atejo bulgarai danai belgai kas cua is viso per komandos?
2021-11-23
+5
Atsakyti
Buvo kažkokie danai.
2021-11-23
+5
Atsakyti
A
ir ka tie rusai isleido? 3 suolo galo zaidejus, daugumai net negirdetus.. ne visai vykes pavyzdys buvo.
2021-11-23
+13
Atsakyti
Anonimas
Svarbu, kad Masiulio neuzmirso..
2021-11-22
+15
Atsakyti
nini
Rusus isleidzia, kad gautu praktikos, nes savuose klubuose tik ranksliuosciais mojuoja.
2021-11-22
+14
Atsakyti
Eee
tokiems bulgarams aplosti nereikia tu zalgirio zaideju cia lietkabelio, ryto ir kitu pilnai uztenka
2021-11-22
+9
Atsakyti
savivaldybiu parama
Tulus zmones apsviesiu. savivaldybem i biudzetus pinigus paskirsto vyriausybe. pinigai dalinami is visu mokesciu moketoju surinkti. tai nera taip kad tik kaunieciu pinigai yra kauno savivaldybej.
2021-11-22
-3
Atsakyti
x
na pagrindą sudaro pajamų mokestis pagal gyvenamą vietą ir turto žemės mokestis tose savivaldybėse. taip kad klysti. o valstybes skirstytos lėšos yra tikslinės.
2021-11-22
+9
Atsakyti
Anonimas
zalgiris ir taip vos gyvas kam is jo dar imti zaidejus
2021-11-22
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.