Nuotr.: ZUMAPRESS – Scanpix
Nuotr. ZUMAPRESS – Scanpix

50-ies taškų Milvokio „Bucks“ persvara, pergalinga Jareno Jacksono ataka, po ilgos pertraukos tritaškio nemetęs Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis gražiausių epizodų dešimtuke – tai ir dar daugiau – lapkričio 23-osios NBA pulse.

Lapkričio 23-osios NBA pulsas

PERSVARA. Milvokio „Bucks“ rungtynėse su Orlando „Magic“ po dviejų kėlinių buvo susikrovusi įspūdingą 41 taško persvarą – 77:36. Tai buvo didžiausias „Bucks“ pranašumas po dviejų kėlinių klubo istorijoje ir tuo pačiu didžiausias „Magic“ skirtumas po dviejų kėlinių.

Prieš tai „Bucks“ per du kėlinius daugiausiai buvo įgijusi 38 taškų persvarą (78:40), o tai padarė 1978 metais žaidžiant su Detroito „Pistons“.

Rekordinis „Bucks“ pranašumas buvo 51 taškas (99:48), o rungtynes NBA čempionai laimėjo 31 taško persvara – 123:92.

Ignas Brazdeikis žaidė visą ketvirtą kėlinį, o jį „Magic“ laimėjo 18 taškų persvara – 36:18. Lietuvis įmetė 3 taškus (1/2 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei turėjo geriausią komandoje +/- rodiklį (+18).

SUTRIUŠKINO. Indianos „Pacers“ su Domantu Saboniu kiek netikėtai svečiuose 32 taškais (109:77) sutriuškino Čikagos „Bulls“ krepšininkus, kurie Rytų konferencijoje nukrito į antrą vietą.

Rezultatyviausiu rungtynių žaidėju buvęs Sabonis per 26 minutes pelnė 21 tašką (8/12 dvit., 0/2 trit., 5/5 baud.). Lietuvis taip pat pridėjo 11 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvius perdavimus ir suklydo 3 kartus.

DVIGUBAS DUBLIS. LaMarcusas Aldridge'as pirmą kartą žaidžiant Bruklino „Nets“ komandoje surinko dvigubą dublį. 36-erių atletas dvikovoje su Klivlando „Cavaliers“ per 34 minutes pelnė 21 tašką (10/12 dvit.) ir atkovojo 11 kamuolių. Šį sezoną 211 cm ūgio puolėjas pataiko 60,7 proc. dvitaškių.

„Nets“ laimėjo 117:112, o Kevinas Durantas surinko 27 taškus, Jamesas Hardenas – 14 taškų ir 14 rezultatyvių perdavimų. Pastarasis rezultatas – Hardeno sezono rekordas.

G LYGOS SENSACIJA. Prieš dvi dienas Camas Thomasas sužaidė įspūdingas rungtynes NBA G lygoje, kurioje pelnė 46 taškus. Praėjusią naktį 20-metis 196 cm ūgio NBA naujokas prie Bruklino „Nets“ pergalės prisidėjo per 14 minučių įmesdamas 11 taškų (2/4 dvit., 2/3 trit., 1/1 baudos), atkovodamas 3 kamuolius ir blokuodamas 1 metimą.

27-asis NBA naujokų biržos šaukimas prieš tai šį sezoną daugiausiai buvo įmetęs 4 taškus. Trečiajame kėlinyje Thomasas pelnė 8 iš 11 savo taškų, o „Nets“ kėlinį laimėjo 32:19.

SERIJA. Finikso „Suns“ sezono pradžioje iš ketverių rungtynių laimėjo vieną kartą, o praėjusią naktį 126:97 įveikė Denverio „Nuggets“ ir triumfavo jau tryliktą kartą iš eilės. Iki klubo rekordo pakartojimo „Suns“ trūksta keturių pergalių. Artimiausi keturi „Suns“ oponentai yra Klivlando „Cavaliers“, Niujorko „Knicks“, Bruklino „Nets“ ir „Golden State Warriors“.

ATKOVOTI KAMUOLIAI. Andre Drummondas trečią kartą šį sezoną pasiekė 20 atkovotų kamuolių ribą. Šįsyk Filadelfijos „76ers“ centras sugriebė 23 kamuolius ir pelnė 9 taškus, o jo atstovaujama ekipa svečiuose 102:94 įveikė Sakramento „Kings“, kurios gretose nesėkmingai debiutavo vyriausiasis treneris Alvinas Gentry.

Drummondas tapo tik ketvirtuoju „76ers“ krepšininku per pastaruosius 40 metų, kuriam pavyko per sezoną bent tris sykius sugriebti po 20 kamuolių. Prieš tai tuo pasižymėjo Mosesas Malone'as, Charlesas Barkley ir Joelis Embiidas, kuris praleido praėjusios nakties rungtynės.

DIDVYRIS. Jarenas Jacksonas tapo Memfio „Grizzlies“ herojumi. Puolėjas iki mačo pabaigos likus 14,1 sek. laimėjo ginčo kamuolį prieš bokštą Rudy Gobertą. Ja Morantas prasiveržė po krepšiu ir pritraukė varžovų gynybą, o tuomet atmetė kamuolį laisvam likusiam Jacksonui. Šis likus 5,7 sek. smeigė tritaškį, kuris Memfio „Grizzlies“ ekipai padovanojo pergalę svečiuose 119:118 prieš Jutos „Jazz“.

Ja Morantas pataikė 9 metimus iš 30 (30 proc.) ir pelnė 32 taškus bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus, Desmondas Bane'as surinko 28 taškus (12/20 metimų), Jarenas Jacksonas pridėjo 26 taškus (4/11 trit.).

TRITAŠKIAI. Jutos „Jazz“ snaiperis Bojanas Bogdanovičius smeigė 7 tritaškius iš 11 (64 proc.) ir taip pasiekė asmeninį sezono rekordą. Kroato karjeros rekordas yra 9 taiklūs tritaškiai.

Bogdanovičius surinko 24 taškus, Rudy Gobertas pridėjo 23 taškus (9/10 dvit.), 13 atkovotų kamuolių ir 5 blokus, Mike'o Conley sąskaitoje buvo 19 taškų ir 8 rezultatyvūs perdavimai, o Donovano Mitchello – 18 taškų ir 8 rezultatyvūs perdavimai. Šio 84 taškus pelniusio kvarteto „Jazz“ dvikovoje su „Grizzlies“ neužteko.

SNAIPERIO ŠOU. Terry Rozieras aštuntąjį savo tritaškį pataikė likus 12,9 sek., su 32 taškais pasiekė asmeninį rekordą ir užtvirtino Šarlotės „Hornets“ pergalę 109:103 prieš Vašingtono „Wizards“. LaMelo Ballas pridėjo 28 taškus ir 13 sugriebtų kamuolių, o „Hornets“ laimėjo šeštąjį kartą per pastarąsias septynerias rungtynes.

STILIUS. Vašingtono „Wizards“ komandos puolėjas Kyle'as Kuzma į rungtynes atvyko su išskirtinio stiliaus apranga:

NAMUOSE. Atlantos „Hawks“ sužaidė penkerias rungtynes iš eilės namuose ir visas jas laimėjo. Praėjusią naktį ekipa 113:101 įveikė Oklahomos „Thunder“, o prie pergalės labiausiai prisidėjo antroje mačo pusėje 21 iš 30 savo taškų surinkęs Trae Youngas.

Artimiausius du mačus „Hawks“ žais išvykose.

„Hawks“ šį sezoną namuose laimėjo 8 kartus ir suklupo tik sykį. Išvykose buvo pasiekta viena pergalė per devynis mačus.

SUGRĮŽO. Bostono „Celtics“ sulaukė pasveikusio Jayleno Browno, kuris dėl kirkšnies traumos praleido pastarąsias 8 rungtynes. Gynėjas pelnė 19 taškų, Jaysonas Tatumas surinko 30 taškų, o „Celtics“ namie 108:90 lengvai įveikė Hjustono „Rockets“, kuri suklupo penkioliktą kartą iš eilės.

Tatumas bent 30 taškų įmetė ketvirtą kartą paeiliui.

NEMETĖ. Jonas Valančiūnas po ilgos pertraukos rungtynėse neatliko nė vieno tritaškio. Prieš tai jis trylikoje rungtynių iš eilės išmetė bent po 1 tritaškį, o per jas tolimu šūviu pasižymėjo 11-oje rungtynių. Šįsyk uteniškis pelnė 13 taškų (5/12 dvit., 3/3 baudų) ir atkovojo 6 kamuolius, o „Pelicans“ 96:110 nusileido Minesotos „Timberwolves“, kuri laimėjo ketvirtą kartą paeiliui.