Nuotr.: Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Atkaklioje kovoje sunkią pergalę Eurolygoje iškovojusi Berlyno ALBA (4-8) nutraukė trejų pralaimėtų rungtynių seriją.

Rezultatyvūs perdavimai 0

Israelio Gonzalezo auklėtiniai namuose 91:86 (21:17, 24:18, 20:23, 26:28) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ (7-5) krepšininkus

Nuo 2000 m. tai yra tik antroji Berlyno komandos pergalė prieš „Maccabi“ klubą.

Prieš pat ilgąją pertrauką po Maodo Lo taiklaus tolimo metimo ALBA ekipai pavyko pirmą kartą rungtynėse susikurti dviženklį pranašumą (45:35).

Svečiai iš Tel Avivo trečiąjį kėlinį pradėjo galingai – jau pirmąją kėlinio minutę Scottie Wilbekino ir Derricko Williamso tritaškiai sumažino deficitą iki 4 taškų (41:45), tačiau vos per minutę ALBA atsakė dviem tolimais metimais ir susigrąžino iki ilgosios pertraukos susikrautą persvarą (51:41).

Trečiojo kėlinio antroje pusėje „Maccabi“ krepšininkai ir vėl surengė šturmą (50:54), į kurį namų komanda sureagavo ir spurtavo 6:0 (60:50).

Paskutiniame ketvirtyje po Christo Koumadje dvitaškio Berlyno komanda įgijo rekordinį 11 taškų pranašumą (72:61), bet likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos ši persvara buvo aptirpdyta, kai puolime atkovojęs kamuolį Ante Žižičius pataisė komandos draugo metimą (76:78).

Po minutės pertraukėlės sugrįžusi ALBA ekipa greitajame puolime susmeigė du tritaškius, kurie ir vėl gelbėjo jų prastėjančią situaciją (84:76).

Likus paskutinei minutei „Maccabi“ po Jameso Nunnally dvitaškio kiek pavojingiau prisėlino prie varžovų (85:89), bet baudos metimų neprametę ALBA krepšininkai galiausiai išnešė sveiką kailį (91:86).

Daugiausia pelno: Scottie Wilbekin

Laimėtame mače ALBA pataikė 15 iš 29 tolimų metimų (52 proc.).

Berlyno komandai Koumadje per 10 minučių pelnė 12 taškų (4/5 dvit., 4/4 baudų), atkovojo 5 kamuolius bei surinko 18 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Marcusas Erikssonas, per 22 minutes pelnęs 19 taškų (2/2 dvit., 5/8 trit.). Jis taip pat atkovojo 1 kamuolį bei surinko 14 naudingumo balų.

Tel Avivo ekipoje išsiskyrė Scottie Wilbekinas, kurio sąskaitoje per 35 minutes buvo 22 taškai (2/4 dvit., 5/9 trit., 3/3 baudų), 2 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 28 naudingumo balai.

Šiame mače amerikietis Eurolygoje perkopė 2 tūkst. taškų ribą.

ALBA: Marcusas Erikssonas 19 (5/8 trit.), Christas Koumadje 12 (4/5 dvit., 5 atk. kam.), Maodo Lo 11 (5 atk. kam.), Oscaras da Silva (4/4 dvit., 3 per. kam.), Luke'as Sikma (2/3 trit., 4 rez. perd.) ir Yovelis Zoosmanas (2/4 trit.) po 8.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 22 (5/9 trit., 5 rez. perd., 28 naud.), Ante Žižičiaus 17 (8/10 dvit., 6 atk. kam.), Derrickas Williamsas 15 (3/5 trit., 4 kld.), Jamesas Nunnally 10 (1/5 trit., 5/5 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Angelo Caloiaro 9, Jalenas Reynoldsas 8 (4/5 dvit.).