Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (2-13) pirmoje mačo pusėje užpylė varžovus tritaškiais, bet sugriuvo po pertraukos ir patyrė apmaudžią nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Manto Šerniaus auklėtiniai namuose 87:88 (24:21, 32:18, 19:24, 12:25) nusileido Kėdainių „Nevėžiui-Optibet“ (4-11).

Pasvalio komandos neišgelbėjo ir karjeros rungtynes žaidęs Žygimantas Skučas.

Puolėjas per 35 minutes pelnė 27 taškus (6/8 dvit., 3/4 trit., 6/7 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, padarė 4 klaidas, kartą prasižengė bei surinko 30 naudingumo balų.

Skučas pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą ir sužaidė naudingiausias rungtynes šiame sezone. Prieš tai daugiausiai taškų lietuvis buvo 25. Tai jis padarė prieš du metus atstovaudamas Pasvalio ekipai bei tiek pat sumetė vilkėdamas Utenos „Juventus“ marškinėlius.

Per pirmąją susitikimo dalį pasvaliečiai buvo nesustabdomi. Šeimininkai smeigė 8 tritaškius iš 12 bandymų, surinko iš viso 56 taškus ir įgijo 17 taškų pranašumą (56:39). Po tris tolimus metimus sumetė Žygimantas Skučas ir Paulius Danisevičius.

Po pertraukos „Pieno žvaigždės“ buvo išauginusios pranašumą iki 19 taškų (63:44). Tačiau svečiai neketino pasiduoti. Gedimino Petrausko kariauna ketvirtajame kėlinyje laimėjo atkarpą 8:1 ir kiek vėliau sugebėjo ištirpdyti deficitą iki minimumo (75:76).

Likus 2 minutėms Rihards Kuksiks dvitaškiu išlygino rezultatą (83:83). Po minutės pertraukėlės pasvaliečiams persvarą grąžino Skučas (85:83), tačiau likus 46 sek. sudėtingą tritaškį įsmeigė Svenas Smajlagičius (86:85).

Kitoje atakoje pražangą išprovokavęs Skučas stojo mesti baudų ir pataikė abi (87:86). Kėdainiškiai svarbiausią ataką patikėjo T.J. Starksui, kuris prasiveržimu įveikė Markellą Johnsoną ir pelnė taškus likus 3,3 sek. (88:87). Per likusį laiką šeimininkams pergalės išplėšti nepavyko.

„Dvi visiškai skirtingos pusės. Pirmoje leidome jiems daryti viską ir gynėmės prastai: kamuolio vaikščiojimas, centravimas baudos aikštelėje, du prieš du situacijos. Pabandėme aikštę pastatyti – gavom tritaškį. Pabandėme keistis – gavom iš po krepšio.

Po pertraukos atsigavome ir džiaugiamės, kad žingsnis po žingsnio mažinome skirtumą. Gale buvo sėkmės, kažkur atšoko kamuolys, Sveno tritaškis, Starkso užbaigimas... labai džiaugiamės, tų pergalių nėra daug“, – po mačo sakė kėdainiškių strategas Gediminas Petrauskas.

Kėdainių ekipos gretose išsiskyrė pergalę atnešęs Starksas, kurio sąskaitoje per 21 minutę buvo 20 taškų (9/14 dvit., 0/4 trit., 2/2 baudų), 5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 19 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždėse“ debiutavo buvęs Europos taurės rezultatyviausias žaidėjas Randy Culpepperis. Amerikietis per 21 minutę pelnė 1 tašką (0/3 trit., 1/2 baudų), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo, triskart prasižengė ir naudingumo balų nesurinko.

„Atėmė iš mūsų pergalę, kaip iš vaiko saldainį, – po mačo sakė šeimininkų strategas Šernius. – Turime problemą ketvirtuose kėliniuose. Buvo rungtynių, kai jas kontroliuojame, bet pristygsta ramumo, lyderio savybių, komandiškumo dvasios.

Nepralaimėjome rungtynių paskutinę minutę. Tai buvo trečiojo kėlinio pradžia, kai leidome jiems pajausti, kad įmanoma grįžti. Taktikos čia daug neprireikė – reikėjo charakterio ir didelio noro. Mums to pritrūko.“

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Skučas 27 (6/8 dvit., 3/4 trit., 6/7 baud., 7 atk. kam., 4 kld., 30 naud.), Arnas Beručka 15 (3/8 trit., 5 rez. perd.), Markell Johnson 14 (3/7 dvit., 2/3 trit., 5 rez. perd.), Paulius Petrilevičius 11 (5/9 dvit., 9 atk. kam.), Paulius Danisevičius 9 (3/4 trit.).

„Nevėžis-Optibet“: T.J. Starksas 20 (9/14 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Amaras Sylla (4/5 dvit., 2/2 trit., 2 blok.) ir Paulius Murauskas (5/8 dvit.) po 15, Darylas Doualla 12 (5/8 baud.), Marius Valinskas 10 (2/6 trit., 3 per. kam.), Rihards Kuksiks 8 (1/7 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam.).