Nuotr.: Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Eurolygos sezoną septyniais pralaimėjimais per 10 rungtynių pradėjusi Stambulo „Fenerbahče“ (8-10) tęsia savo renesansą.

Rezultatyvūs perdavimai 8

Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai namuose 94:80 (11:17, 25:22, 30:20, 28:21) nepaliko šansų Pirėjo „Olympiakos“ (12-6) krepšininkus bei iškovojo penktą pergalę per šešis pastaruosius mačus.

Stambulo klubas pakilo į dešimtąją turnyrinės lentelės vietą.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje spurtavo 10:1 ir po Kosto Papanikolaou dvitaškio įgijo 6 taškų pranašumą (17:11).

Antrajame ketvirtyje Stambulo ekipai pavyko susigrąžinti iniciatyvą. Po spurto 8:0, kurį inicijavo 5 taškus pelnęs Melihas Mahmutoglu, „Fenerbahče“ persvėrė svarstykles savo naudai (36:32).

Visgi prieš pertrauką „Oly“ sužaidė lyg iš natų, atsakė atkarpa 7:0 ir išėjo ilsėtis turėdami 3 taškų pranašumą (39:36).

Antrojo kėlinio pabaigoje graikai prarado savo vyr. trenerį Georgios Barztoką, kuris gavo dvi technines paeiliui ir buvo išvarytas.

Po pertraukos šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą, surengė galingą spurtą 21:5 ir po Metecano Birseno tolimo šūvio likus 8 minutėms įgijo 15 taškų pranašumą (74:59).

Per likusį laiką „Fenerbahče“ sugebėjo dar padidinti persvarą, o po Mahmutoglu tritaškio ji pasiekė 20 taškų (89:69).

Antrąją mačo dalį šeimininkai laimėjo 58:41.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Mahmutoglu, kuris per 16 minučių surinko 17 taškų (4/5 trit., 5/5 baud.), po atkovotą, perimtą bei prarastą kamuolį, rezultatyvų perdavimą ir 16 naudingumo balų.

Daugiausia pataiko: Jan Vesely

„Fenerbahče“ kapitonas buvo per du taškus nuo asmeninio rezultatyvumo rekordo Eurolygoje pakartojimo.

Iš viso dviženklį taškų skaičių Stambulo klube surinko 6 žaidėjai: Mahmutoglu (17), Polonara (15), Dyshawne'as Pierre'as (14), Devinas Bookeris (12), Pierria Henry ir Guduričius – po 11.

Šiame mače Stambulo ekipai negalėjo padėti traumuoti Nando De Colo, Janas Vesely ir Marialas Shayokas.

Nuo pralaimėjimo „Olympiakos“ neišgelbėjo Kostas Sloukas, kuris per 28 minutes pelnė 14 taškų (1/4 dvit., 2/4 trit., 6/7 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo ir surinko 23 naudingumo balus.

„Fenerbahče“: Melihas Mahmutoglu 17 (16 min., 4/5 trit.), Achille Polonara 15 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), Dyshawnas Pierre‘as 14, Devinas Bookeris 12 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Marko Guduričius (5 rez. perd.) ir Pierria Henry (8 rez. perd.) po 11.

„Olympiakos“: Tyleris Dorsey (4/7 trit., 5 atk. kam., 7 kl.) ir Kostas Sloukas (5 atk. kam., 7 rez. perd.) po 14, Georgios Printezis  ir Kostas Papanikolaou po 12, Hassanas Martinas 10.