Nuotr. BNS

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalę iškovojo Kauno „Žalgiris“ (16-1).

Blaževičiaus tempiamas Kauno klubas 88:71 (20:19, 27:17, 14:20, 27:15) paskutiniame kėlinyje palaužė Prienų „Labas GAS“ (1-15) krepšininkus.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ spurtavo atkarpa 13:2, kuri padėjo jiems susikrauti 13 taškų pranašumą (34:21), tačiau Kljajičiaus ir Ivanausko du greiti tritaškiai aptirpdė deficitą iki 7 (27:34).

Po ilgosios pertraukos Kljajičiaus tritaškis dar labiau sumažino skirtumą tarp komandų (45:50), kuris išliko iki pat lemiamo kėlinio (56:61).

Nuo pat pirmosios ketvirtojo kėlinio minutės kauniečiai vis dažniau ėmė dairytis į baudos aikštelę – ten stovėjo Blaževičius, kuris per paskutinį ketvirtį surinko 13 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje Kauno komanda padidino persvarą iki 14 taškų (72:58), bet likus paskutinėms 3 minutėms prieniškiai dar galėjo kabintis į pergalę (70:77).

Visgi pavojų pajutę Jure Zdovco auklėtiniai spurtavo 11:1 ir saugiai užbaigė rungtynes (88:71).

„Sveikinu savo žaidėjus ir varžovų komandą. Buvau susinervinęs, nes atsimenu, kaip laimėjome praėjusias rungtynes čia, – po rungtynių sakė Zdovcas. – Suprantu, kad kai kurie iš mano žaidėjų negali žaisti su ta pačia energija prieš šiuos varžovus. Rezultatas neatspindi rungtynių. Negalėjome atsipalaiduoti iki pat rungtynių pabaigos.

Galbūt kažkiek atsikvėpėme paskutinę minutę. Negaliu susitaikyti su tuo, kad kai kurie žaidėjai nedemonstruoja savo lygio. Tiesa, kai kurie žaidėjai pasirodė energingai. Tačiau pasimatė situacijų skaitymo klaidų, kurių aš nesitikiu tokiame lygyje. Sužaidėme solidų žaidimą, o dabar turime žiūrėti į priekį.“

Rezultatyviausias rungtynių žaidėjas Blaževičius per 22 minutes pelnė 23 taškus (10/14 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 30 naudingumo balų.

Tai buvo rezultatyviausios 19-mečio karjeros rungtynės.

Visgi Zdovcui auklėtinio pasirodymas įspūdžio nepaliko.

„Man statistika meluoja, tačiau jis buvo solidus. Suprantu, kad jam LKL rungtynės būna sudėtingos, nes čia žaidėjai yra greitesni ir labiau patyrę. Jei jis nežaidžia 100 proc., tuomet jam tampa sudėtinga. Nesu patenkintas jo šiandienos pastangomis, nes žinau, kad jis sugeba geriau. Toks mūsų darbas – padėti jam tobulėti“, – sakė treneris.

Prienų komandai Rapolas Ivanauskas per 28 minutes pelnė 15 taškų (4/5 dvit., 2/6 trit., 1/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių bei surinko 21 naudingumo balą.

„Labas GAS“: Jovanas Kljajičius 21 (2/9 trit., 9/11 baud., 5 rez. perd., 5 kld.), Rapolas Ivanauskas 15 (4/5 dvit., 2/6 trit., 10 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 13 (5/9 dvit., 1/5 trit.), Mantvydas Staniulis 8 (5/6 baud.).

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius 23 (10/14 dvit., 8 atk. kam., 3 blok., 30 naud.), Paulius Jankūnas 18 (5/5 dvit., 5/6 baud.), Tai Websteris 11 (4 rez. perd.), Karolis Lukošiūnas 9 (3/6 trit.), Artūras Milaknis (2/5 trit.) ir Tyleris Cavanaugh po 8.