Nuotr.: AP-SCANPIX
Nuotr. AP-SCANPIX

Jonas Valančiūnas tempė Naujojo Orleano „Pelicans“ (16-28) Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), bet pergalei to neužteko.

Rezultatyvūs perdavimai 9

Lietuvio klubas išvykoje 92:104 (29:18, 17:21, 23:32, 23:33) nusileido Bostono „Celtics“ (23-22).

Jonas Valančiūnas šiame mače buvo rezultatyviausias ir daugiausiai kamuolių atkovojęs svečių žaidėjas.

Jo sąskaitoje per 33 minutes buvo 22 taškai (7/11 dvit., 2/6 trit., 2/2 baudų), 14 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos ir 4 pražangos.

Valančiūnas užfiksavo 29-ąjį šio sezono dvigubą dublį ir po trijų mačų pertraukos sumetė 20 arba daugiau taškų.

Bostono komandai Dennisas Schroderis per 40 minučių pelnė 23 taškus (6/11 dvit., 3/5 trit., 2/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Pelicans“ galingai pradėjo rungtynes ir dar pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą (29:18). Solidžią gynybą demonstravę svečiai nesiruošė sustoti ir antrajame kėlinyje po Devonte Grahamo tritaškio įgijo 18 taškų pranašumą (42:24).

Po šaltu dušu įmesti „Celtics“ atkuto. Schroderio ir Jayleno Browno užkurta atkarpa leido dar iki kėlinio galo sumažinti deficitą iki vienženklio (39:46). Valančiūnas jau per pirmuosius du kėlinius buvo arti dvigubo dublio – 9 taškai ir 10 atkovotų kamuolių.

Po pertraukos šeimininkai jau nebeleido varžovams dominuoti. Palengva deficitą mažinę „Celtics“ perėmė pranašumą (71:69). Ketvirtajame kėlinyje 8 taškus be atsako pelnę Ime Udoka auklėtiniai nurūko į priekį ir atgal nebesižvalgė (93:76).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Jaysonas Tatumas, per 37 minutes pelnęs 27 taškus (9/14 dvit., 0/4 trit.). Jis taip pat atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 27 (9/14 dvit., 9/11 baud., 8 atk. kam., 25 naud.), Jaylenas Brownas (5/10 dvit., 3/7 trit., 8 atk. kam.) ir Dennisas Schroderis (6/11 dvit., 3/5 trit., 5 atk. kam., 9 rez. perd., 27 naud.) po 23, Alas Horfordas 12 (2/5 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Grantas Williamsas 10 (2/5 trit., 2 blok.).

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 22 (7/11 dvit., 2/6 trit., 14 atk. kam., 4 rez. perd., 25 naud.), Herbertas Jonesas 16 (2/4 trit.), Brandonas Ingramas 15 (6/15 dvit., 10 atk. kam., 6 rez. perd.), Joshas Hartas 13 (6/8 dvit., 9 atk. kam., 4 rez. perd.), Devonte Grahamas 11 (3/8 trit., 5 rez. perd.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 9 (2/3 trit.).