Nuotr.: SIPA-SCANPIX
Nuotr. SIPA-SCANPIX

„Monaco“ (9-11) vedliu tapęs Donatas Motiejūnas artina savo ekipą prie atkrintamųjų pozicijos Eurolygoje.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Saša Obradovičiaus auklėtiniai išvykoje 86:77 (18:17, 18:15, 21:18, 29:27) palaužė Sankt Peterburgo „Zenit“ (12-8) su solidžiu Mindaugu Kuzminsku.

31-erių Motiejūnas penktą mačą iš eilės baigė su dviženkliu rezultatyvumu. Jis per 22 minutes pelnė 16 taškų (6/9 dvit., 1/2 trit., 1/2 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išrašė bloką, kartą suklydo ir trissyk prasižengė.

21 efektyvumo balą sukaupęs D-Mo penktą kartą šiame Eurolygos sezone surinko 20 arba daugiau naudingumo balų.

8 atkovoti kamuoliai – vienas geriausių sezono rezultatų. Daugiau (9) jis buvo atkovojęs tik mače su Milano „Armani Exchange“.

Kuzminskas per pastaruosius du turus nepelnė nė taško, bet šį kartą gavo ir daugiau minučių, ir daugiau šansų puolime.

Puolėjas per 17 minučių surinko 12 taškų (1/4 dvit., 2/3 trit., 4/4 baudų), atkovojo 2 kamuolius ir sukaupė 13 naudingumo balų.

„Monaco“ ekipa po šio mačo pavijo aštuntoje pozicijoje esančią Stambulo „Anadolu Efes“. Pastarieji taip pat turi devynias pergales, bet yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

„Monaco“ nuo pirmųjų akimirkų atrodė solidžiau ir įgijo dviženklį pranašumą (14:4). Šeimininkai greit atkuto ir besibaigiant pirmajam ketvirčiui prisivijo varžovus (17:18).

Antrajame kėlinyje „Monaco“ darsyk pabandė atitrūkti (29:21), bet šįkart „Zenit“ smogė 9 taškais be atsako ir perėmė pranašumą (30:29). Varžovų apsukas sumažinusi Obradovičiaus kariauna į pertrauką išsinešė nežymų pranašumą (36:32).

Daugiausia pataiko: Mike James

Po pertraukos „Monaco“ kur kas užtikrinčiau kontroliavo rungtynių ritmą ir nebeleido varžovams spurtuoti. Sėkmingą atkarpą sužaidę svečiai įgijo 9 taškų (55:46).

Užtikrintą gynybą išlaikę „Monaco“ lemiamame ketvirtyje pirmąsyk įgijo dviženklį pranašumą (65:54).

Vienu iš Monako ekipos gretose vedlių buvo ir Mike'as Jamesas, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 21 taškas (8/14 dvit., 1/4 trit., 2/2 baudų), 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 22 naudingumo balai.

Sankt Peterburgo komandai Jordanas Mickey per 39 minutes pelnė 18 taškų (5/8 dvit., 1/2 trit., 5/7 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

„Zenit“: Jordanas Mickey 18 (5/8 dvit., 5/7 baud., 5 blok., 27 naud.), Dmitrijus Kulaginas (4/4 dvit.) ir Mindaugas Kuzminskas (2/3 trit.) po 12, Sergejus Karasiovas 10 (2/5 trit.), Jordanas Loydas 9 (5 rez. perd.).

„Monaco“: Mike'as Jamesas 21 (8/14 dvit., 5 rez. perd.), Dwayne'as Baconas 20 (6/12 dvit., 2/4 trit., 6 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 16 (6/9 dvit., 8 atk. kam.), Danilo Andjušičius 9, Willas Thomasas 8 (4 rez. perd.).