Nuotr.: Brad Penner-USA TODAY Sports
Nuotr. Brad Penner-USA TODAY Sports

Pergalę NBA lygoje iškovojo Jono Valančiūno vedama Naujojo Orleano „Pelicans“ (17-28) ekipa.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Willie Greeno auklėtiniai išvykoje 102:91 (27:17, 19:25, 35:15, 21:34) įveikė Niujorko „Knicks“ (22-24) krepšininkus.

Dvigubą dublį užfiksavusio Valančiūno sąskaitoje per 33 minutes buvo 18 taškų (7/7 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos, 2 blokai ir perimtas kamuolys.

Tai buvo 31-asis JV dvigubas dublis. Pagal šį rodiklį lietuvis yra ketvirtas visoje lygoje bei nusileidžia tik Domantui Saboniui (32), Nikola Jokičiui ir Rudy Gobertui (po 33).

Jonas taip pat pasižymėjo ir šmaikščiu epizodu, kuomet į komandos draugo Devonte Grahamo dvitaškį su pražanga sureagavo demonstratyviu gestu:

Pergalės pamatus lietuvio ekipa pasistatė trečiajame kėlinyje, kurį pažymėjo įspūdingu spurtu 35:15 ir po Brandono Ingramo baudų metimų įgijo 24 taškų pranašumą (81:57).

Paskutinio kėlinio metu šeimininkai kiek aptirpdė skirtumą, tačiau įtakos rungtynių baigčiai neturėjo.

„Esu palaimintas, turėdamas tokius vyrukus, kurie atsako į blogas rungtynes šitaip, – po pergalės auklėtinius gyrė „Pelicans“ strategas Greenas. – Išvykų kelionę pradėjome ne taip, kaip norėjome (du pralaimėjimai iš eilės), bet šiandien „Madison Square Garden“ arenoje iškovojome puikią pergalę prieš kietai besiginančią komandą.“

Naujojo Orleano ekipos strategas taip pat pasidžiaugė Valančiūnu.

„Mums pasisekė, kad turime Joną, kuriam galime įmesti kamuolį po krepšiu“, – teigė Greenas.

Niujorko komandai Mitchellas Robinsonas per 30 minučių pelnė 17 taškų (6/7 dvit., 5/10 baud.), atkovojo 15 kamuolių, sykį suklydo ir blokavo metimą.

„Knicks“: R.J. Barrettas (5/8 dvit., 1/5 trit., 6 atk. kam.) ir Mitchellas Robinsonas (6/7 dvit., 5/10 baud., 15 atk. kam.) po 17, Immanuelis Quickley 14 (2/9 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam., 4 kld.), Quentinas Grimesas (3/6 trit.) ir Alecas Burksas (2/6 trit., 5/5 baud.) po 13.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 18 (7/7 dvit., 10 atk. kam., 2 blok.), Joshas Hartas 17 (2/4 trit., 5/9 baud., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Devonte Graham (4/10 trit.) ir Brandonas Ingramas (3/9 dvit., 6/8 baud., 5 atk. kam., 6 rez. perd.) po 15, Jose Alvarado 13 (5/7 dvit., 4 rez. perd., 4 per. kam.), Herbertas Jonesas 11 (4/4 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam.).