Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr. AP-Scanpix

Per paskutines 9 sekundes Luke'as Kennardas pelnė 7 taškus, o jo sukurtas stebuklas išgelbėjo Los Andželo „Clippers“ (24-25) dramatiškame NBA mače.

Rezultatyvūs perdavimai 6

35 taškų deficitą panaikinęs Los Andželo klubas išvykoje 116:115 (23:32, 13:34, 40:27, 40:22) paskutinėmis sekundėmis išspaudė pergalę prieš Vašingtono „Wizards“ (23-25).

Tiksint paskutinėms 9 sekundėms Kennardas smeigė tritaškį, kuris apkarpė deficitą iki 3 taškų (112:115), o kitoje aikštės pusėje varžovų komanda suklydo.

Likus 5 sekundėms „Clippers“ turėjo kamuolį savo rankose. Rungtynių herojumi tapo Kennardas, kuris lemiamą akimirką įmetė dar vieną tritaškį ir išprovokavo pražangą (115:115).

Pataikytas Kennardo baudos metimas padovanojo svečiams iš Los Andželo istorinę pergalę (116:115).

Panaikinusi 35 taškų deficitą, „Clippers“ užfiksavo antrą geriausią pasiekimą NBA istorijoje. Pirmasis priklauso Jutos „Jazz“ ekipai, kuri 1996 m. iškovojo pergalę prieš Denverio „Nuggets“ apkarpydami 36 taškų deficitą.

Rungtynes geriau pradėjo namų komanda, kuri jau pirmajame kėlinyje turėjo 18 taškų pranašumą (26:8), o antrajame ketvirtyje ši persvara išaugo iki rekordinių 35 taškų.

„Clippers“ taip lengvai nepasidavė ir kibo varžovams į atlapus – trečiąjį kėlinį laimėdami 40:27, svečiai deficitą sumažino iki 17 taškų (76:93).

Paskutiniame ketvirtyje Los Andželo komanda apsukų nemažino – po Jay Scrubbo baudų deficitas sumenko iki 8 taškų (86:94), o likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos spurtavo 9:0 (103:105), tad susigrąžino šansą laimėti rungtynes, o netrukus juo ir pasinaudojo.

GM: 39

„Mes vis artėjome ir artėjome, – sakė „Clippers“ treneris Tyronnas Lue.Kai pasiekėme 10 taškų atsilikimą, tuomet pagalvojau: „Gerai, mes turime tikrą šansą, turime realią galimybę.“

Tuo metu po apmaudaus pralaimėjimo „Wizards“ žaidėjas Bradley Bealas neslėpė apmaudo.

„Ko mes stengiamės pasiekti, sąžiningai? – po mačo sakė Bealas. – Kokia komanda mes stengiamės būti? Manau, kad tai yra pagrindinis mano klausimas mums visiems kaip komandai.“

Vašingtono komandai Bradley Bealas per 39 minutes pelnė 23 taškus (6/10 dvit., 2/5 trit., 5/6 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Runtynių herojumi tapo Kennardas, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 25 taškai (3/5 dvit., 5/8 trit., 4/4 baud.), 8 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Amiras Coffey, per 36 minutes pelnęs 29 taškus (7/12 dvit., 3/9 trit.). Jis taip pat atkovojo 5 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Clippers“ ir toliau verčiasi be savo lyderių Paulo George'o ir Kawhi Leonardo.

„Wizards“: Bradley Bealas 23 (6/10 dvit., 2/5 trit., 5/6 baud., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.), Kyle'as Kuzma 19 (5/9 dvit., 1/5 trit., 6/8 baud., 12 atk. kam., 4 kld.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as (5/5 baud.), Danielis Gaffordas (4/7 dvit., 2 blok.) ir Montrezlas Harrellas (6/10 baud., 8 atk. kam., 2 blok.) po 12, Deni Avdija ir Thomasas Bryantas po 11, Rui Hachimura 7.

„Clippers“: Amiras Coffey 29 (7/12 dvit., 3/9 trit., 6/6 baud., 5 atk. kam.), Luke'as Kennardas 25 (5/8 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Terance'as Mannas (5/10 dvit., 5 atk. kam., 3 per. kam.) ir Isaiahas Hartensteinas (6/11 dvit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.) po 16, Jay Scrubbas 8, Ericas Bledsoe 7 (4 rez. perd., 2 blok.).