Nuotr.: FIBA

Kennethas Smithas iš paskutiniųjų stengėsi prikelti savo komandą, bet Vilniaus „Rytas“ (0-1) nesėkmingai pradėjo FIBA Čempionų lygos Top 16 kovas.

Sostinės ekipa namuose 71:76 (15:18, 17:25, 20:17, 19:16) nusileido Strasbūro IG (1-0) komandai iš Prancūzijos.

Vilniečiai kartu su Sombathėjaus „Falco“ L grupėje startavo pralaimėjimais. Vengrijos klubas 73:79 nusileido Tenerifės „Lenovo“.

„Ryto“ ekipai šiame mače nepadėjo Jarvisas Williamsas ir Maurice‘as Ndouras.

Vilniečius traukė Smithas, kuris pirmoje pusėje buvo visiškai pristabdytas (0/2 dvit.). Trečiajame ketvirtyje jis smeigė tris tolimus metimus ir sugrąžino „Ryto“ viltis nugalėti.

Amerikietis per 32,5 minutės pelnė 13 taškų (2/6 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 ir prarado 1 kamuolį, sykį prasižengė ir surinko 19 naudingumo balų.

Smithas turėjo šansą išplėšti pratęsimą, bet lemiamoje „Ryto“ atakoje jis šovė pro šalį iš toli.

„Iš mano perspektyvos, pradėjome rungtynės lėtai, – po mačo kalbėjo Smithas. – Daug tų situacijų yra mano kaltė. Turiu rasti būdų šnekėtis su komanda, įtraukti ją ir užkurti, kad geriau pradėtume rungtynes.

Manau, kad turėjome šansą ir žaidėme neblogai. Tačiau taip, kaip pradėjome, mus nubaudė pabaigoje. Dėl to ir negalėjome panaikinti deficito.“

„Buvo labai fizinė kova iš abiejų komandų, bet, deja, varžovai kirto pirmieji ir pirmoje dvikovos dalyje išmušė mus iš žaidimo, – po nesėkmės kalbėjo Žibėnas. – SIG pelnė 23 taškus po mūsų klaidų, kurias išprovokavo nukirsdami perdavimų linijas ir išmušinėdami užtvaras. Jie puolė mus atviroje aikštėje ir taip susikūrė daug progų. Tai leido varžovams pasijausti patogiai. Žiūrint iš mūsų perspektyvos, jie metė vos dvi baudas per visas rungtynes. Tai pasako labai daug apie mūsų bandymą stabdyti varžovus pražangomis.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Galėjome išgyvendinti daugiau taškų. Po ilgosios pertraukos pademonstravome reakciją kartu su savo fanais, kurie šįvakar vėl buvo puikūs. Bet tokiose rungtynėse nepakanka žaisti 15 ar 20 minučių. Privalome geriau pradėti rungtynes, su kuo turime problemų jau kurį laiką. Privalome kuo greičiau tai ištaisyti, kadangi artėjantį laukia sunkių rungtynių maratonas.“

SIG pergalę iškovojo be didesnio indėlio prie baudų metimo linijos. Prancūzai vienintelius du baudos metimus realizavo ketvirtojo kėlinio viduryje.

Vilniečiams itin stigo stabilesnio pataikymo iš toli. „Rytas“ pataikė 6 iš 22 metimų (27 proc.)

Pirmoje pusėje „Rytui“ sunkiai sekėsi užčiupti savo žaidimo gijas. SIG užtikrintai laikė iniciatyvą nuo pat pirmojo kėlinio, o antrajame įgijo ir dviženklį pranašumą (43:30).

Po pertraukos reikalai pasitaisė, kai savo šou pradėjo Smithas. Tiesa, svečiai neleido žymiau prisiartinti (52:60).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje svarbius taškus rinko Tanneris Leissneris, o Smitho dvitaškis sumažino deficitą iki minimumo (59:60). Iki pat lemiamų akimirkų užvirė kova taškas į tašką.

Likus minutei Butkevičius dvitaškiu išlygino rezultatą (71:71). Labai skaudų tritaškį pataikė Johnas Robersonas (74:71). Tada Smithas šovė pro šalį, o į greitą ataką nuskubėjęs Ike Udanoh dėjimu užbaigė rungtynes.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Johnas Robersonas, per 23 minutes pelnęs 16 taškų (2/5 dvit., 4/10 trit.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 9 naudingumo balus.

Vilniaus komandai Arnas Butkevičius per 31 minutę pelnė 14 taškų (3/4 dvit., 1/2 trit., 5/6 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (8/10 dvit., 7 atk. kam.), Arnas Butkevičius 14 (5/6 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok.), Kennethas Smithas 13 (3/5 trit., 5 atk. kam., 5 per. kam.), Gytis Radzevičius (6 atk. kam., 4 kld.) ir Tanneris Leissneris po 7.

SIG: Johnas Robersonas 16 (4/10 trit.), Yannis Morinas 12 (6/9 dvit.), Mattas Mitchellas 11, Jeanas-Baptiste'as Maille 9 (3/6 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam., 4 kld.), Leo Cavaliere (4/4 dvit., 5 atk. kam.) ir Ike Udanoh (4/5 dvit.) po 8.