Iššūkio taurės lyderių mače – „Sakalų“ pergalė (komentarai)

2009-02-26 19:40
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ koresp.
Vilniaus „Sakalai“ įtvirtino savo pozicijas SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Iššūkio taurėje. Vilniečiai ketvirtadienį Kaune 75:70 (16:23, 23:20, 21:10, 15:17) nugalėjo „Kauną Triobet“ ir, įsirašę penkioliktą pergalę iš 19 galimų, išlieka taurės lyderiais.

Kauniečiai tuo tarpu suklupo šeštą kartą per 18 rungtynių ir dalijasi 3-4 vietas.
Šeimininkai antrajame kėlinyje pirmavo 30:18, tačiau iki ilgosios pertraukos iššvaistė beveik visą pranašumą (43:39). Iškart po ilgosios pertraukos „Sakalai“ suaktyvino gynybą ir tai greitai davė vaisių.

Po Lauryno Samėno dvitaškio greitoje atakoje „Sakalai“ rezultatą išlygino (45:45), o po dar dviejų taiklių dvitaškių įgijo 4 taškų pranašumą – 49:45.

Ketvirto kėlinio pradžioje galingu dėjimu krepšį sudrebinęs Grigorijus Šuchovcovas buvo padidinęs savo komandos pranašumą iki 62:53, bet kauniečiai spurtavo 7:0 ir komandas beskyrė 2 taškai. Visgi per likusį rungtynių laiką kauniečiai dėl gausybės klaidų taip ir nesugebėjo labiau priartėti.

Abi komandos šiose rungtynėse suklydo net po 21 kartą.

„Sakalai“: Nerijus Strazdauskas 16 (9 atk. kam.), Rokas Ūzas 12 (9 atk. kam.), Arnas Labuckas 10, Arvydas Šikšnius 10.

„Kaunas Triobet“: Vytenis Jasikevičius 16, Marius Valukonis 14 (8 atk. kam.), Adas Juškevičius 8.

[image=9070 left]Rimvydas Samulėnas („Kaunas Triobet“ vyr. treneris): „Labai nepataikėme iš po krepšio. Žaidžiant namuose turime sumesti tokius metimus, o nepataikė netgi aukšti žaidėjai. Ir dažnai klydome – net 21 klaida. Žaisdami su „Lietuvos rytu“ padarėme „tik“ 22 klaidas, o čia tokiose rungtynėse irgi labai daug. Tikėjomės grubaus žaidimo ir gal ta jų aktyvi gynyba ir išprovokavo klaidas. Be to, pralaimėjome kovą dėl kamuolių. O jie viską sumetė iš po krepšio, nes pataikė tik vieną tritaškį iš 17“.

[image=9073 left]Nerijus Zabarauskas („Sakalų“ vyr. treneris): „Trečiajame kėlinyje gynybą, o jų lyderiai, kurie pirmoje dalyje labai gerai pataikė, gal kiek pavargo ir mes sugebėjome perimti iniciatyvą. Negalvoju dar, kad esame favoritai laimėti reguliarųjį sezoną. Dar lieka rungtynių, su „Aisčiais“ laukia mačas ir kol nesužaidėme paskutinių rungtynių, galvoju tik apie artėjantį mačą, o ne atkrintamąsias varžybas“.