Triuškinančia pergale naująjį 2009-2010 metų Eurolygos sezoną pradėjo Sienos „Montepaschi“. Italijos čempionai išvykoje net 45 taškų skirtumu 85:40 85:40 (21:13, 14:11, 32:8, 18:8) sutriuškino Zagrebo „Cibona“ komandą.

Intriga šiose rungtynėse laikėsi tik pusantro kėlinio, kuomet Sienos ekipos pranašumas tesiekė 4 taškus (26:22). Tačiau tada svečiai surengė spurtą 9:2 ir skirtumas tapo dviženklis (35:24).

Varžovų triuškinimą „Montepaschi“ pradėjo iškart po ilgosios pertraukos. Trečiąjį kėlinį svečiai pradėjo 15:2 ir po taiklaus Benjamino Eze dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki 24 taškų (50:26). Per likusį laiką Sienos krepšininkai tik dar  labiau padidino savo atotrūkį ir iškovojo įspūdingą pergalę.

Įspūdingai šiame mače žaidė Kšyštofas Lavrinovičius. Lietuvis per 25 minutes pelnė 26 taškus (3/5 dvitaškių, 4/5 tritaškių, 8/10 baudų), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė ir iš viso surinko 34 naudingumo balus.

Šiose rungtynėse „Cibona“ kamuolių prarado beveik dvigubai daugiau kamuolių negu italai (27 klaidos prieš 14). Tuo tarpu „Montepaschi“ atliko net 21 rezultatyvų perdavimą, kai šeimininkai vos 4. Tragiškai Zagrebo krepšininkai metė ir tritaškius. Kroatai pirmose Eurolygos rungtynėse pataikė vos 3 tolimus metimus iš 25 (12 proc. taiklumas).

„Montepaschi“: Kšyštofas Lavrinovičius 26, Romainas Sato 14, Davidas Hawkinsas 8, Bejaminas Eze 8.

„Cibona“: Marko Tomas 12 (9 atk. kam.), Marinas Rozičius 5, Jamontas Gordonas 5, Tomislavas Zobičius 5.

[image=9350 left]Simone‘as Pianigiani („Montepaschi“ vyr. treneris): „Esu labai patenkintas. Siekėme spausti varžovus ir perimti kuo daugiau kamuolių. Per pirmąją mačo dalį susikrautas pranašumas dar nebuv toks solidus, todėl turėjome pagerinti gynybą. Tačiau trečiąjį kėlinį pradėjome labai galingai ir varžovus tiesiog nužudėme. Tai yra pirmoji mano pergalė „Cibona“ arenoje“.

[image=7584 left]Kšyštofas Lavrinovičius („Montepaschi“ puolėjas): „Praėjusiame sezone norėjome triumfuoti finalo ketverte, bet aš patyriau traumą. Šiemet mūsų tikslas – pabandyti padaryti tai, ko nepavyko pasiekti pernai. Esame labai motyvuoti ir, jeigu nekamuos traumos, turime neblogą galimybę įgyvendinti iškeltus tikslus. Rungtynės Zagrebe galėjo būti atkaklesnės, tačiau varžovai gerai žaidė tik vieną kėlinį“.

[image=9205 left]Velimiras Perasovičius („Cibona“ vyr. treneris): „Gaila, jog rungtynės susiklostė būtent taip. Mūsų gerbėjai tikėjosi, jog rungtynės su „Montepaschi“ bus atkaklesnės. Nesame sutrikę. Jeigu mes būtume geriau metę tritaškius, tai rezultatas būtų kitoks. Trečiojo kėlinio pradžioje praradome tris ar keturius kamuolius iš eilės ir pralaimėjome atkarpą 0:11. Galiu tik pažadėti, jog kitose rungtynėse kovosime nuo pat jų pradžios iki pabaigos“.