Bulgarai palaužė gruzinus ir išsaugojo viltį patekti į antrąjį etapą (komentarai, foto)

2011-09-05 17:20
Karolis Dobrovolskas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Filipas Videnovas atakuoja krepšį Nuotr.: AP–Scanpix
Kuomet atrodė, kad gruzinai jau turi kelialapį į antrąjį Europos čempionato etapą, situacija staiga apsivertė. Gruzijos rinktinė per tris minutes iššvaistė turėtą persvarą ir 69:79 (15:19, 22:15, 18:18, 14:27) pralaimėjo Bulgarijos rinktinei.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 3 minutes po Earlo Rowlando tritaškio bulgarai priartėjo iki 3 taškų (65:67). Kitoje atakoje Viktoras Sanikidze prametė dvitaškį, o Rowlandas rezultatą išlygino (67:67).

Bulgarijos rinktinės krepšininkai sustoti neketino ir likus žaisti 2 minutes Koloyanas Ivanovas smeigė dar vieną tritaškį, o suklydusius gruzinus greitais taškais nubaudė Deyanas Ivanovas ir Rowlandas (74:67).

Visgi į antrąjį čempionato etapą didesnius šansus patekti turi Gruzijos rinktinė. Bulgarus išgelbėtų tik pirmoji Belgijos rinktinės pergalė šį vakarą prieš ukrainiečius.

Bulgarija: Earlas Rowlandas 25, Kaloyanas Ivanovas 15 (9 atk. kam.), Deyanas Ivanovas 10.

Gruzija:
Viktoras Sanikidze 18 (9 atk. kam.), Marquezas Haynesas 15, Manučaras Markoišvilis ir Zaza Pachulia po 13.

Rosenas Barchovskis (Bulgarijos rinktinės vyr. treneris): „Aš negaliu būti patenkintas, nes mes pralaimėjome Ukrainai ir Slovėnijai. Jeigu ten būtume iškovoję pergales, šiandien galėtumėme būti ramūs. Antroje rungtynių pusėje iš tiesų žaidėme labai blogai, padarėme daug klaidų. Visgi paskutines 5 minutes mūsų krepšininkai susiėmė ir iškovojome pergalę. Belieka laukti dvikovos tarp ukrainiečių ir belgų.“

Kaloyanas Ivanovas (Bulgarijos rinktinės puolėjas): „Mes nuo mačo pradžios žinojome, kad tai mums lemiamos rungtynės. Mes padarėme savo darbą, dabar reikia sulaukti pagalbos iš Belgijos.“

Igoris Kokoskovas (Gruzijos rinktinės vyr. treneris): „Sveikinu bulgarus, kurie sužaidė puikiai. Mes nesustabdėme oponentų gynėjų, kurie puikiai pataikė tritaškius ir pridarė mums bėdų. Kaip bebūtų, tai labai gera patirtis mūsų komandai.“

Tornike Shengelia (Gruzijos rinktinės puolėjas): „Tai buvo geros rungtynės, Bulgarija yra pajėgi komanda. Ketvirtajame kėlinyje netekome Zazos Pachulios ir tai mus išmušė iš vėžių. Mes dar nepraradome šansų patekti į antrąjį etapą, tačiau gaila, kad nepasinaudojome savuoju šansu.“