Turkijos šešiolikmečiai triumfavo sekmadienį Vilniuje pasibaigusiose Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų pirmenybėse. Omero Oguratos treniruojami turkai finale 66:61 (19:16, 18:17, 16:10, 13:18) palaužė Prancūzijos rinktinę.

Vos dvi nesėkmes per visą čempionatą patyrę turkai pusfinalyje 67:62 eliminavo vienus pirmenybių favoritų serbus, o finale visas 40 minučių pirmavo prieš prancūzus.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui turkų persvara siekė net 15 taškų, tačiau spurtą 12:0 surengę prancūzai sugrąžino intrigą, o likus žaisti pustrečios minutės Turkijos rinktinės pranašumas siekė vos tašką (60:59).

Tačiau išlyginti ar persverti rezultato Prancūzijos krepšininkai nepajėgė, o dvi atakas paeiliui rezultatyviai baigę turkai iškovojo pergalę.

Nugalėtojus į priekį vedė 14 taškų pelnęs ir 11 kamuolių atkovojęs Mehmetas Alemdaroglu. Egemenas Guvenas pridėjo 12, o Edizas Oktay įmetė 10 taškų. Prancūzijos rinktinėje išsiskyrė po 11 taškų pelnęs Lucas Dussoulier ir Cyrille'as Eliezer-Vanerot

Naudingiausiu čempionato krepšininku buvo pripažintas Turkijos rinktinės puolėjas Okbenas Ulubay. Jis finale pelnė 5 taškus, o vidutiniškai pirmenybėse rinko po 12,1 taško per susitikimą.

Kartu su Ulubay į simbolinį čempionato penketą taip pat pateko prancūzas Etienne Ory, italas Federico Mussinis, vokietis Janas Wimbergas ir kroatas Marko Arapovičius

Garbingiausiai žaidusios komandos prizas atiteko Ukrainos rinktinei.

Bronzos medalius iškovojo Serbijos krepšininkai, mažajame finale 83:69 (24:15, 19:13, 18:16, 22:25) nugalėję Italijos rinktinę. Nugalėtojams 15 taškų pelnė Ilija Dokovičius. Pralaimėjusiems 18 įmetė Riccardo Rossato.

Lietuvos krepšininkai Europos čempionate užėmė vos vienuoliktą vietą.