Trečiasis kėlinys Vilniaus "Sakalams" atvėrė kelią į pergalę pirmose ketvirtfinalio serijos su Kėdainių "Nevėžiu" rungtynėse. Spurtas 21:4 sostinės krepšininkų didžiausią mačo deficitą (39:46) pakeitė didžiausiu pranašumu (60:50).

"Sakalai" serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė 1-0, namie ketvirtadienį 90:83 (19:21, 18:22, 25:9, 28:31) palaužę "Nevėžio" klubą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Jie pirmavo 5:0. Šeštąjį tritaškį šį sezoną įmetęs Rolandas Matulis padidino "Sakalų" pranašumą iki 6 taškų – 12:6.

Tačiau nuo atsarginių suolelio pakilęs Audrius Mineikis pagyvino "Nevėžio" žaidimą. Jis pelnė 7 taškus iš eilės ir išvedė Kėdainių komandą į priekį – 21:16.

Antrajame kėlinyje žaidimas vyko apylygiai. Visgi prieš pat didžiąją pertrauką Mindaugas Sakalauskas įmetė tritaškį ir leido svečiams susikrauti didžiausią iki tol turėtą pranašumą – 43:37.

Trečiąjį ketvirtį A.Mineikis pradėjo dar vienu taikliu tritaškiu ir "Nevėžio" pranašumas pasiekė 7 taškus – 46:39. Tačiau tada į priekį šovė šeimininkai. Jie spurtavo 9:1 ir perėmė žaidimo vadeles – 48:47.

Puolime dėl kamuolių puikiai kovoję vilniečiai susikurdavo antras progas pelnyti taškų. Taip tris atakas iš eilės sėkmingai užbaigę sostinės krepšininkai susikrovė 10 taškų persvarą – 60:50.

Per paskutinįjį ketvirtį svečiams buvo porą kartų pavykę priartėti iki 4 taškų, tačiau išlyginti ar persverti rezultato jiems nepavyko.

"Sakalai": Renaldas Seibutis 23 taškai (4 klaidos), Steponas Babrauskas 20 (12 atkovotų kamuolių, 5 kld.), Eligijus Redeckas 18 (6 atk. kam., 3 rezultatyvūs perdavimai), Rolandas Matulis 11 (10 atk. kam.), Rolandas Vaičius 10.

"Nevėžis": Mindaugas Sakalauskas 21 (8 atk. kam.), Audrius Mineikis 19 (6 atk. kam., 3 perimti kamuoliai), Gediminas Maceina 15 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulius Počiuipa 12, Jonas Mačiulis 9 (5 atk. kam., 5 kld.)

Antrasis tarpusavio mačas vyks šeštadienį Kėdainiuose.