Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) penktojo turo rungtynės išsiskyrė dramatiškomis dvikovomis – visų dvikovų nugalėtojai sprendėsi tik paskutinėmis sekundėmis.

Lekūno tritaškis parklupdė LSU

Pirmąją šio sezono nesėkmę patyrė Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai. Jie savo žiūrovų akivaizdoje 95:96 (27:19, 25:29, 22:19, 21:29) pralaimėjo čempionams – Mykolo Romerio universiteto (MRU) atstovams.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui LSU studentai buvo susikrovę net dviženklį pranašumą (85:74), tačiau MRU pademonstravo čempionišką charakterį –suaktyvino gynybą bei puolimą ir sugebėjo net tik ištirpdyti pranašumą, bet ir iškovoti psichologiškai svarbią pergalę.

Rungtynių didvyriu tapo MRU puolėjas Tomas Lekūnas, aidint rungtynių sirenai pataikęs pergalę išplėšusį metimą.

MRU komandoje puikiai žaidė Gediminas Orelikas, surinkęs net 34 taškus. Tomas Lekūnas pridėjo 18 taškų, Eimantas Bendžius – 16, Paulius Dambrauskas – 12 (7 rez. perd.).

LSU ekipoje išsiskyrė Tomas Urbonas, pelnęs 22 taškus (12 atk. kam.). Karolis Babkauskas pridėjo 20 (7 rez. perd.), Šarūnas Vingelis – 17, Arūnas Sakalauskas – 11 taškų.

„Į Kauną vykome kovoti tik dėl pergalės ir tai mums pavyko. Tai didelis žingsnis į priekį, ši pergalė labai svarbi psichologiškai. Gerai, kad nugalėjome iki tol nesuklupusius LSKL vicečempionus. Kovėmės iki paskutinių sekundžių, nenuleidome rankų, kai atsilikome ir dviženkliu skirtumu. Būtent dėl kovingumo galime džiaugtis teigiamu rezultatu“, – po rungtynių džiaugsmu tryško MRU komandos strategas Mindaugas Sakalauskas.

LSU treneris Edas Nickus dėl pralaimėjimo pernelyg nesikrimto.

„Tai buvo super gražios rungtynės. Privalėjome laimėti, tačiau patys esame kalti – ketvirtajame kėlinyje nedovanotinai klaidome. Kita vertus, žaidėme su pajėgiu varžovu – čempionais. Iš tokių rungtynių turime ko pasimokyti. Nereikia guostis ir verkti, o svarbu priimti tai, kaip naudingą patirtį“, – aiškino LSU treneris.

Nepaisant šio pralaimėjimo LSU su 9 taškais (4-1) išliko vienvaldžiu čempionato lyderiu. MRU su 8 taškais (4-0) LSKL turnyrinėje lentelėje žengia antra.

VU vėl neatlaikė įtampos – suklupo namuose

Ketvirtąkart iš eilės rungtynių pabaigoje po itin atkaklios kovos suklupo Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai. Šįkart jie savo žiūrovų akivaizdoje 73:75 (23:18, 17:22, 18:17, 15:18) nusileido svečiams iš Klaipėdos universiteto (KU).

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui vilniečiai dar pirmavo 63:57, tačiau netrukus pajūrio atstovai spurtavo 7:1 ir įpusėjus ketvirčiui priartėjo iki minimumo – 64:65. Dar po kelių akimirkų klaipėdiečiai šoktelėjo į priekį – 73:69 ir pergalės iš rankų nebepaleido.

Klaipėdiečiai šiek tiek dažniau klydo (17 ir 14 klaidų), tačiau juos gelbėjo tai, kad jie buvo taiklesni už aikštės šeimininkus (55 ir 39 proc. dvitaškių, 44 ir 37 proc. tritaškių, 78 ir 75 proc. baudų).

Klaipėdos universiteto komandą į pergalę vedė Viktoras Chodosovskis, pelnęs 25 taškus. Dominikas Matutis įmetė 16 (6 rez. perd.), Tadas Maželis – 10, Martynas Airošius ir Linas Januška surinko po 6 taškus.

Vilniečių gretose išsiskyrė 21 tašką pelnęs Laurynas Jacevičius. Kostas Jonuška surinko 19, Karolis Brusokas – 14 tšk. (10 atk. kam.).

„Esame įkritę į duobę, pralaimėjimai jau ima varginti. Tikrai nesmagu, kad vis pritrūksta sėkmės. Kitą savaitę mums nebus LSKL rungtynių, tad galbūt reikės surengti papildomų treniruočių, turime kažkaip kapanotis ir lipti iš duobės“, – po rungtynių sakė VU ekipos vyriausiasis treneris Rimantas Kaminskas.

Visai kitokios nuotaikos tvyrojo KU stovykloje.

„Gerai vyrai kovėsi. Rungtyniavome aštuoniese, tačiau atsilaikėme ir sugebėjome laimėti. Visi, kurie žaidė, – šaunuoliai, atliko savo darbą“, – kalbėjo KU ekipos treneris Rytis Vaišvila.

KU su 6 taškais (2-2) LSKL turnyrinėje lentelėje žengia šešta, VU su 5 taškais (1-4) – septinta.

ŠU turėjo vargo su LEU

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) krepšininkai namuose tik po labai atkaklios kovosrezultatu 75:79 (17:20, 23:22, 19:24, 16:13) nusileido Šiaulių universiteto (ŠU) ekipai.

Aikštės šeimininkai dvikovą pradėjo 5:0, o dar po kelių akimirkų pirmavo 11:6, tačiau ŠU krepšininkai nesutriko ir jau 9 rungtynių minutę išlygino rezultatą - 17:17.

Nuo tos akimirkos šiauliečiai dažniau 2-4 taškais buvo priekyje, o vienu metu ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo įgiję ir 8 taškų pranašumą - 68:60, tačiau pati rungtynių pabaiga buvo išties įtempta - likus 1 minutei rezultatas buvo lygus - 75:75, tačiau netrukus ŠU pelnė 4 iš eilės taškus ir šventė pergalę.

ŠU gretose nesulaikomi buvo Mantas Kadzevičius ir Arvydas Gydra, atitinkamai pelnę 25 ir 23 taškus. Modestas Kumpys prie pergalės pridėjo 13 taškų, Ignas Ramašauskas - 12.

LEU komandoje vėl nesulaikomas buvo Darius Tarvydas, pelnęs 34 taškus (12 atk. kam., 5 rez. perd.). Jau tapo tradicija, jog jis per rungtynes pelno per 30 taškų. Martynas Pauliukėnas šįkartpridėjo 19 taškų, Gediminas Povilavičius - 7 tšk.

LEU geriau kovojo po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (55 ir 45), tačiau dažniau klydo (14 ir 9 klaidos).

„Į Vilnių dėl kelių traumuotų žaidėjų vykome aštuoniese. Galima sakyti, kad žaidėme septyniese. Galbūt per anksti patikėjome pergale, todėl pati dvikovos pabaiga buvo įtempta. Visgi džiaugiuosi, kad vyrai kovojo, stengėsi. Galbūt galėjome laimėti ir lengviau, tačiau pergalė yra pergalė. Reikia ja pasidžiaugti“, – sakė ŠU strategas Vaidas Pauliukėnas.

ŠU komanda (3-1) LSKL čempionate kol kas žengia trečia. LEU (2-3) – penkta.

Kaune – mūšis su pratęsimu

Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai namie po pratęsimo 80:81 (20:22, 15:16, 20:20, 18:15, 7:8) nusileido Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komandai.

KTU turėjo visus šansus triumfuoti savo žiūrovų akivaizdoje: iki pirmojo pratęsimo pabaigos likus žaisti 12 sekundžių rezultatatas buvo lygus – 80:80 ir kauniečiai dar turėjo kamuolį savo rankose.

Tačiau netrukus KTU suklydo – netikėtai atidavė kamuolį varžovams ir šie rengė greitą ataką. Gelbėdamiesi pražanga aikštės šeimininkai prie baudų metimo linijos pasiuntė VGTU žaidėją Tomą Galecką, o šis pataikė tik vieną baudą. Visgi rezultatyviai atsakyti KTU nebespėjo.

Vilniečiams prie pergalės po 17 taškų pridėjo Galeckas ir Lukas Augustinas, po 9 – Andrius Juknevičius ir Karolis Alekna.

KTU komandoje išsiskyrė 23 taškus pelnęs Mantvydas Stašelis, 19 surinko Nerijus Barauskas, 12 – Renaldas Simanavičius, 9 – Deivydas Baika.

„Svarbiausią akimirką pritrūko šaltakraujiškumo ir ramybės. Pergalė buvo mūsų rankose, reikėjo tik įmesti, o ne perduoti kamuolį po krepšiu varžovams į rankas. Supainiojo priešininkų varžovą su saviškiu ir atidavė kamuolį. Gaila, o galėjo viskas pasibaigti daug džiugesnėmis natomis. Visgi šįkart koją pakišo jaunatviškumas – mūsų komandoje yra dešimt naujų krepšininkų, tad dar trūksta susižaidimo“, – teigė KTU vyriausiasis treneris Vytautas Pliauga.

VGTU komanda (1-4) LSKL turnyrinėje lentelėje yra priešpaskutinė – aštunta, KTU (0-4) – paskutinė, devinta.