Šeštadienį EMSI-RKL čempionato A divizione komandos žaidė antras pusfinalio serijos rungtynės. Penktadienį po tašką išvykoje iškovoję Raseinių „Rasų“ ir Tauragės krepšinio klubo krepšininkai pergalių seriją pratęsė ir namuose.

Didžiausios intrigos sulaukta Raseiniuose, kur vietos „Rasai“ tik po dviejų pratęsimų rezultatu 110:98 (23:30, 12:19, 25:18, 26:19, 6:6, 18:6) palaužė Druskininkų „Citus“.

Svečiai iš Dzūkijos pirmavo didžiąją rungtynių dalį (43 min.), o trečio ketvirčio pradžioje jų persvara buvo pasiekusi 18 taškų ribą. Tačiau aistringų sirgalių palaikomi „Rasai“ atrado savyje jėgų ir likus trims minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos sugebėjo 10 taškų atsilikimą sumažinti vos iki vieno tolimo metimo (83:86). Negana to, paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis Karolis Guščikas taikliu tritaškiu išlygino rezultatą ir suteikė saviškiams šansą pratęsime.

Pirmo pratęsimo metu abi komandos sunkiai rinko taškus. Kelis kartus svečiai buvo priekyje, tačiau „Rasai“ dar kartą sugebėjo išlyginti rezultatą – 92:92. Antro pratęsimo metu atkakli kova vyko tik dvi minutes. Vėliau svečiai spurtavo, tuo tarpu „Citus“ per likusį laiką nebesugebėjo įmesti nei taško. Antrasis pratęsimas baigėsi rezultatu 18:6.

Po antros iš eilės nesėkmės pusfinalyje, „Citus“ treneris Saulius Kazevičius neslėpė apmaudo: „Esu labai piktas. Mus pražudė pražangų skaičius – vakar 41, šiandien 39. Mums teisėjai nieko neleidžia daryti, tik prisiliečiam ir bauda. Šiaip geros abejos rungtynės buvo, bet labai gaila, kad pabaigas paleidome. Rankų nenuleidžiam, juk žaidžiama iki trijų pergalių, tad viskas priešakyje. Psichologiškai, aišku, labai sunku, bet žaisim ir stengsimės atsigriebti.“

Rezultatyviausias Raseinių komandoje ir vėl buvo Valdemaras Savostjanovas, kurio sąskaitoje – 32 taškai. Guščikas prie pergalės pridėjo 27 taškus.

Druskininkų ekipoje labiausiai išsiskyrė Matas Lisajevičius ir Lukas Bankieta, pelnę atitinkamai 31 ir 21 tašką.

Antrasis pusfinalio mačas tarp Tauragės krepšinio klubo ir Telšių „Telšių“ nebuvo toks intriguojantis. Savo aikštėje žaidusi Tauragės komanda nuo pat pirmų rungtynių minučių laikė iniciatyvą savo rankose. Tiesa, intrigos galimybė išliko kone visą susitikimo laiką, kadangi skirtumas svyravo ties 5-7 taškais.

Ramiau tauragiškiai jaustis galėjo trečiojo ketvirčio pabaigoje, kai jų persvara pasiekė didžiausią 14 taškų ribą. Iki pat finalinės sirenos šeimininkai nebesuteikė varžovams progos labiau priartėti. Rungtynės baigėsi rezultatu 74:63 (22:16,  19:19, 20:15, 13:13).

Telšių komandos strategas Augenijus Vaškys atskleidė, kad komanda pusfinalį pradėjo ne pajėgiausios sudėties: „Vakar dieną neturėjome pagrindinio įžaidėjo Roko Danieliaus. Jis turėjo 39 laipsnius temperatūros. Per naktį šiaip ne taip pastatėme jį ant kojų ir šiandien jau žaidė. Galvoju, jeigu vakar jis būtų buvęs, turėję būtume daugiau šansų laimėti. Karolis Vaškys, Laurynas Kaveckis prieš pat pusfinalio seriją taip pat buvo ligoti.“

„Dabar ta savaitės pertrauka iki kitų rungtynių turėtų mums padėti galutinai išsigydyti, atsitiesti. Nors esame labai sunkioje situacijoje“, – sakė Vaškys.

„Abejos rungtynės buvo apylygės, nuo varžovų atsilikome tik per žingsnį. Tiek vakar, tiek šiandien atrodydavo, kad jau turėtų įvykti persilaužimas, tačiau vis kažkokia klaidelė išlįsdavo: kamuolys prarastas, žingsniai, ir niekaip nepavykdavo galutinai perlaužti eigos“, – pirmas dvejas rungtynes pakomentavo Telšių komandos treneris.

Tauragės krepšinio klubo gretose daugiausiai taškų surinko Paulius Žurna (31 tšk.), pataikęs 8 tritaškius iš 13. Janas Jurgo pelnė 12 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Telšių komandoje Rokas Danielius pelnė 17, Mindaugas Norkus ir Laurynas Kaveckis – po 11.

Trečios pusfinalio serijos rungtynės vyks kovo 28 dieną.