Lietuvos šešiolikmetės pasirodymą Europos čempionato B divizione baigė pergale
Nuotr. musukrepsinis.lt
Lietuvos šešiolikmečių (U16) merginų rinktinė pergalingai baigė Taline (Estija) vykusias Europos čempionato B diviziono varžybas. Egidijaus Ženevičiaus auklėtinės 54:45 (16:8, 15:9, 13:14, 10:14) įveikė Airijos bendraamžes ir iškovojo 9 vietą.

Lietuvės pagirtinai kovojo dėl atšokusių kamuolių (61 prieš 41). Tai buvo viena pagrindinių pergalės priežasčių.

Lietuvos komanda taip pat atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (23 prieš 19) ir blokavo 5 varžovių metimus: triskart taip pasižymėjo puolėja Livija Sakevičiūtė.

Lietuvės metė net 39 tolimus metimus, iš kurių pataikė tik 7 (17,9 proc.). Airijos atstovės šiuo ginklu naudojosi kur kas rečiau (3/13, 23,1 proc.).

Rezultatyviausia nugalėtojų gretose buvo gynėja Deimantė Žukaitė, pelniusi 14 taškų (5 atk. kam.), 11 pridėjo Klaudija Serkevičiūtė, 10 – Brigita Gudelionytė (8 atk. kam.).

Nors mačas prasidėjo lygia kova, tačiau baigiantis pirmajam ketvirčiui lietuvės įsibėgėjo ir per dvi  minutes susikrovė 8 taškų pranašumą (16:8).

Antrajame kėlinyje po Žukaitės tritaškio Lietuvos rinktinė turėjo 17 taškų persvarą (27:10, 8 min) ir kontroliavo žaidimo eigą iki pat didžiosios pertraukos, kuriai prasidėjus pirmavo 14 taškų skirtumu.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui lietuvės vis dar išlaikė dviženklę persvarą (38:27) ir neleido airėms priartėti. Iniciatyva Lietuvos krepšininkėms priklausė ir prieš lemiamąją mačo dalį (44:31).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei minutę, Airijos ekipa priartėjo iki 8 taškų (42:50), tačiau tai buvo geriausia, ką varžovėms pavyko padaryti. Lietuvės nesukomplikavo savo situacijos ir šventė pergalę.