Makedonijos rinktinė varžovus subombardavo tritaškiais metimais
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

2015-ųjų Europos čempionato atrankos varžybų D grupės rungtynėse vienvaldė lyderė Makedonijos rinktinė (3-0) svečiuose 81:70 (28:14, 8:24, 23:14, 22:18) įveikė Baltarusiją (1-2).

Sužaidus du rungtynių kėlinius Makedonijos ekipa turėjo 2 taškų deficitą (36:38), tačiau po ilgosios pertraukos įsismagino Balkanų regiono atstovų snaiperiai ir baltarusiams anksčiau laiko teko pamojuoti balta kapituliacijos vėliava.

Makedonų toliašaudė artilerija Minske veikė beveik tobulai (16/31 tritaškių, 51,6 proc.). Bogdanas Trajkovskis į šeimininkų krepšį pasiuntė 4 iš 5 tolimų metimų, po tris tritaškius pridėjo Marko Simonovskis, Darko Sokolovas ir Aleksandras Kostoskis.

17 taškų pelnęs Trajkovskis tarp svečių buvo rezultatyviausias. Kostoskis į savo sąskaitą iš viso įsirašė 15, o Sokolovas ir Simonovskis – po 11 taškų.

Baltarusiams Vitalijus Liutyčius pelnė 17, o Kirilas Sitnikas – 15 taškų.

Šiam mačui teisėjavo lietuvis Gintaras Vitkauskas.

Kitose grupės rungtynėse Belgija (2-1) namuose 71:50 (12:12, 29:17, 19:12, 11:9) įveikė be pergalių liekančią Daniją (0-3).