Simas Galdikas – geriausia „Neptūno“ kovingumo iliustracija
Nuotr. BasketNews.lt/M.Gailiūnas

Iki praėjusio sezono LKL finalo apie Klaipėdos „Neptūną“ nežinojau daug. Žinojau apie jo žaidėjus, trenerį, istoriją, areną ir kitus nereikšmingus dalykus, bet nežinojau esminio – tie vyrukai niekada nepasiduoda!

Gali juos nurašyti nė neprasidėjus rungtynėms, gali nuvertinti po varžovų spurto antrame kėlinyje ar po širdį draskančio tritaškio pratęsime, bet jie tikrai nenuleis rankų.

Penktadienį, paskutinę spalio dieną, tuo galėjo įsitikinti ir Pirėjo „Olympiakos“.

Graikai dar iki ilgosios pertraukos pataikė 8 tritaškius, kai „Neptūnas“ neįmetė nė vieno, ir, atrodo, turėjo pirmauti solidžia persvara. Nieko panašaus! Klaipėdiečiai, net žaisdami žemiau savo galimybių ribos, įpusėjus dvikovai atsiliko vos 30:38.

Kai trečiame kėlinyje iš toli pagaliau pataikė Deividas Gailius, Neptūnas“ atkuto ir perėmė iniciatyvą.

„Neptūno“ kovos simboliu mače su „Olympiakos“ buvo Simas Galdikas. Būdamas 203 cm ūgio, jis tiek centimetrais, tiek atletiškumu nusileido varžovų vidurio puolėjams, tačiau atkovojo 11 kamuolių ir pridėjo 13 taškų, taip tapdamas vieninteliu rungtynių žaidėju, atlikusiu dvigubą dublį.

Trečiajame kėlinyje jis nesėkmingai nusileido ant parketo, nikstelėjo čiurną, tačiau savo jėgomis nuėjo iki atsarginių suolo, o jau po kelių minučių veržėsi į aikštę. Galdikas yra geriausia „Neptūno“ kovingumo iliustracija.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmavo visą ketvirtį kėlinį, kol varžovai paskutinėmis ketvirčio akimirkomis išsiveržė į priekį dviem taškais. Visgi „Neptūnas“ rado būdą išplėšti pratęsimą net po to, kai „Olympiakos“ jau ruošėsi krautis daiktus ir važiuoti namo su pergale. Donatas Zavackas sugraibė kamuolį po netaiklaus metimo ir išlygino rezultatą, taip priversdamas tituluotus varžovus žaisti papildomą penkių minučių atkarpą.

Kai pratęsimo pradžioje Vassilis Spanoulis pataikė tritaškį, „Neptūnas“ žiūrovų vėl buvo laidojamas. Esą viskas, emocinė pusiausvyra – „Olympiakos“ pusėje. Ir vėl – nieko panašaus!

„Neptūnas“ pratęsime sunkiai rinko taškus, bet lygiai taip pat puolime nespindėjo ir „Olympiakos“. O jeigu likus žaisti 5 sekundes nebūtų sudrebėjusi Mustafa Shakuro ranka, galbūt komandos būtų žaidusios ir antrą pratęsimą.

Shakuro žaidimas sezono pradžioje yra tai, dėl ko turėtų skaudėti galvą „Neptūno“ treneriams. Taip, šis krepšininkas yra patyręs, sugeba prasiveržti, gerai kovoja dėl kamuolių, tačiau jo metimas toliau nei iš 3 metrų atstumo yra toks pat patikimas kaip Algirdo Butkevičiaus nuomonė.

Mače su „Olympiakos“ Shakuras pataikė vos 4 metimus iš 15, prametė visus 4 tritaškius, o vienas jo netaiklus tritaškis „Neptūnui“ buvo itin skaudus.

Priešpaskutinę ketvirto kėlinio minutę klaipėdiečiams pirmaujant 72:69, Shakuras paskubėjo mesti iš toli, nepataikė, o tada greitoje atakoje tritaškį įsmeigė Spanoulis. Užuot padidinę persvarą, klaipėdiečiai švieslentėje išvydo lygų rezultatą.

„Neptūnui“ nepadeda ir tai, kad Shakuro dubleris Mindaugas Girdžiūnas kol kas nėra linkęs agresyviai atakuoti krepšio, o labiau ieško komandos draugų. Mače su „Olympiakos“ pozicinis puolimas su Girdžiūnu strigo.

Lygiai taip pat šį kartą nebuvo jokio ryškesnio Valdo Vasyliaus ar Justo Sinicos indėlio, o tritaškiai krito taip pat prastai kaip pirmose rungtynėse Vitorijoje (5/23).

Visgi net turėdami ribotą sudėtį ir kuklų biudžetą, „Neptūno“ krepšininkai Eurolygos sezono pradžioje yra maloni staigmena visiems jų gerbėjams ir ne gerbėjams, o rungtynės „Švyturio“ arenoje tampa privaloma pramoga Klaipėdoje.

Taip, penktadienį Vassilis Spanoulis įmetė 34 taškus ir sugadino istorinį „Neptūno“ šansą iškovoti pergalę prieš dukart Eurolygos čempionus, tačiau Spanoulis vienas pats uždirba tiek, kiek „Neptūnas“ per sezoną išleidžia viso klubo reikmėms.

Dovydo ir Galijoto dvikovą šįkart laimėjo pastarasis, tačiau „Neptūnas“ neturėtų jaustis nugalėtas. Tik ne po to, kai taip kovojo.