Vita Kuktienė prie pergalės pridėjo 14 taškų
Nuotr. FIBA Europe
Lietuvos moterų rinktinė tęsia kovą dėl patekimo į Europos čempionato ketvirtfinalį. Galingai rungtynes pradėjusios Manto Šerniaus auklėtinės 83:64 (30:12, 18:16, 17:19, 18:17) nugalėjo Kroatijos krepšininkes ir pasiekė antrąją pergalę čempionato antrajame etape.

Lietuvos rinktinė lemiamas šio etapo rungtynes pirmadienį žais su Serbijos krepšininkėmis. Serbes įveikusios lietuvės patektų į ketvirtfinalį, tačiau pasiekti jį įmanoma ir pralaimėjimo atveju – jeigu Slovakijos krepšininkės nusileis būtent kroatėms.

Prieš susitikimą su kroatėmis paaiškėjo, jog rinktinei šiame čempionate jau nebepadės vos dvi minutes jame sužaidusi Kristina Alminaitė. Vidurio puolėjai leista prisijungti prie Lietuvos moterų trijulių rinktinės, todėl ji šiandien sugrįžo į Lietuvą.

Lietuvės startavo įspūdingai ir jau po pirmųjų trijų minučių turėjo dviženklę persvarą – 13:2. Gintarė Petronytė pelnė 11 taškų, Vita Kuktienė pridėjo tris tolimus metimus ir Lietuvos rinktinė įpusėjus ketvirčiui jau pirmavo net 26:4. Kėlinio pabaigoje kroatėms pavyko kiek sumažinti atsilikimą – 12:30.

Pirmosiomis antrojo ketvirčio minutėmis Lietuvos krepšininkės susigrąžino rekordinę 22 taškų persvarą (34:12), tačiau vėliau Mirnos Mazič vedamoms kroatėms pavyko varžoves kiek pristabdyti ir sušvelninti atsilikimą (23:37).

Gabrielė Gutkauskaitė kėlinio pabaigoje pataikė du tritaškius, o 60 procentų taiklumu juos mėtusios lietuvės prieš ilgąją pertrauką atstatė solidų 20 taškų pranašumą – 48:28. Šiame kėlinyje Europos čempionate debiutavo Lietuvos rinktinės puolėja Neringa Skadaitė.

Po ilgosios pertraukos situacija aikštelėje nepasikeitė. Lietuvos rinktinė ir toliau dominavo, o ketvirčio pabaigoje jos persvara pasiekė rekordinę 27 taškų ribą – 65:38. Vis dėlto kroatės kėlinį pabaigė spurtu 9:0 ir sumažino atsilikimą iki 18 taškų – 47:65.

Nepaisant kroačių pastangų, paskutinysis kėlinys jau tebuvo formalumas – lietuvės ir toliau nepaleido susitikimo kontrolės iš savo rankų ir užtikrintai žygiavo link ketvirtosiose pergalės šiame čempionate.

Lietuva: Gintarė Petronytė 18, Vita Kuktienė 14, Gabrielė Gutkauskaitė 13, Sandra Linkevičienė 10 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), Marina Solopova 8, Kamilė Nacickaitė 7 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Monika Grigalauskytė 5 (6 atk. kam.).

Kroatija: Iva Sliškovič 17, Mirna Mazič 13, Ana-Marija Begič 9, Iva Ciglar 8.