Nicolas Laprovittola pelnė 21 tašką
Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

Vilniaus „Lietuvos rytą“ šią vasarą dominantys Nicolas Laprovittola ir Facundo Campazzo Toronte vykstančiose Amerikos žaidynėse pelnė beveik pusę Argentijos rinktinės (0-1) taškų, tačiau toks sėkmingas jų žaidimas ekipos pergalės negarantavo.

Argentiniečiai pirmose rungtynėse 84:86 (15:12, 14:25, 22:27, 25:12, 8:10) tik po atkaklios kovos ir per pratęsimą nusileido Meksikos nacionalinei komandai (1-0).

25-erių metų 187 cm ūgio Laprovittola per 32 minutes pelnė 21 tašką (3/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 9/10 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po 3 kartus prasižengė bei suklydo.

Tuo metu 24-erių metų 179 cm ūgio Campazzo aikštėje praleido 31 minutę, surinko 21 tašką (3/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 11/13 baudos), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, po 4 sykius suklydo ir prasižengė bei išprovokavo net 10 pražangų.

Meksikos rinktinė: Hectoras Mendezas 19 (9 atk. kam.), Gabrielas Gironas 17, Davidas Meza 15, Francisco Cruzas 13.

Argentijos rinktinė: Nicolas Laprovitola 21, Facundo Campazzo 20, Marcos Delia 13 (10 atk. kam.), Federico Aguerre'as 8.

Lengva pergale Amerikos žaidynes pradėjo ir 2013 metų pirmojo NBA naujokų biržos Anthony Bennetto vedama Kanados rinktinė (1-0).

22-ejų metų 203 cm ūgio puolėjas surinko dvigubą dublį, o kanadiečiai 105:88 (20:17, 34:20, 22:25, 29:26) nugalėjo krepšininkus iš Dominikos Respublikos (0-1).

Bennettas šiame mače žaidė 28 minutes, per kurias pelnė 15 taškų (7/13 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 10 kamuolių, 3 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė ir išprovokavo 5 pražangas.

Kanados rinktinė: Brady Heslipas 24, Anthony Bennettas 15, Andrew Nicholsonas 14, Jamalas Murray 12, Melvinas Ejimas 12.

Dominikos Respublikos rinktinė: Angelas Suero 17, Angelas Delgado 15, Edwardas Santana 11, Rigoberto Mendoza 10.

Užtikrinta pergale šias varžybas pradėjo po ilgosios pertraukos į priekį išsiveržę Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšininkai (1-0), kurie 85:62 (18:18, 15:23, 26:12, 26:9) palaužė Venesuelos žaidėjų (0-1) pasipriešinimą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Damienas Wilkinsas, kuris per 27 minutes pelnė 21 tašką, atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 8 pražangas. Anthony Randolphas prie pergalės pridėjo 16, Bobby Brownas – 12 taškų.

Venesuelos nacionalinei komandai Luisas Bethelmy ir Johnas Coxas pelnė po 14 taškų, Nestoras Colmenaresas surinko 12 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Triuškinamą pergalę taip pat iškovojo Brazilijos krepšininkai (1-0), pirmajame susitikime 92:59 (31:6, 29:11, 19:25, 13:17) nušlavę Puerto Riko rinktinę (0-1).

Brazilams Rafaelas Hettsheimeiras pelnė 19 taškų, Vitoras Benite'as – 16, Rafaelas Souza – 11, Carlosas Nascimento – 9.

Puerto Riko nacionalinėje komandoje nė vienas žaidėjas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus. Po aštuonis surinko Gilberto Clavellas ir Jearrellas De Jesus.