Krepšį atakuoja Žanis Peineris Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Su kamuoliu – Dairis Bertanis Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Šokėjų pasirodymas pertraukėlės metu Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Latvijos rinktinės ataką užbaigti mėgina Rolandas Freimanis Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Latvijos ir Estijos rinktinių dvikova Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Europos čempionato D grupės šeimininkė Latvijos rinktinė pateko į kitą turnyro etapą. Ainaro Bagatskio auklėtiniai po itin permainingos kovos 75:64  (15:29, 18:15, 22:5, 20:15) nugalėjo Estijos ekipą, kuriai šios pirmenybės jau baigėsi.

Mačas dėl išlikimo buvo itin atkaklus. Estijos krepšininkai nepalūžo po vakarykščio pralaimėjimo Lietuvos rinktinei ir rungtynes pradėjo ypač rezultatyviai – per kėlinį pelnę 29 taškus jie pasiuntė šeimininkus į nokdauną.

Po jo atsigauti latviams prireikė laiko – sužaidus 20 min. šeimininkai vis dar atsiliko dviženkliu skirtumu (33:44).

Perimti iniciatyvą sirgalių aktyviai palaikomiems latviams pavyko po ilgosios pertraukos, surengus spurtą 18:3. Labai sėkmingai šią atkarpą sužaidė Janis Strelniekas pelnęs 7 taškus ir išlygines rezultatą (47:47), o į priekį latvius išvedė Janio Timmos dvitaškis (49:47).

Po šio epizodo Latvijos rinktinė iniciatyvos iš rankų nebepaleido ir priekyje išliko iki finalinės sirenos.

Kurią vietą grupėje užims latviai paaiškės po paskutinio grupės mačo tarp Lietuvos ir Čekijos rinktinių.

Latvijos rinktinė: Janis Strelniekas 21 (6/8 dvitaškiai, 9/12 baudos), Janis Timma 15, Rolandas Freimanis 11, Dairis Bertanis 9.

Estijos rinktinė: Gregoras Arbetas 16, Janaras Taltsas 12, Joosepas Toome 10, Stenas Sokkas 8.